بینی عروسکی برای چه صورت هایی مناسب است؟ : جراحی بینی و به خصوص جراحی بینی عروسکی (فانتزی) روز به روز هم میان زنان و هم بین مردان محبوب تر می شود. اما از آنجایی که بینی در مرکز صورت قرار دارد، حفظ تناسب و هماهنگی میان بینی و دیگر اجزای صورت در طول جراحی از اهمیت بالایی برخوردار است.

جراحی بینی فانتزی در میان خانم ها محبوب تر است اما برای همه بیماران ممکن نیست. انجام این نوع جراحی به کسانی که بینی و صورت بزرگی دارند، توصیه نمی شود. بعد از این نوع جراحی، بینی بیمار بسیار کوچک می شود که برای بینی های بزرگ و گوشتی اصلا مناسب نیست.

جراحی بینی فانتزی برای موارد خاصی انجام می شود. کسانی که بینی غضروفی دارند، بهترین کاندیدا برای جراحی بینی فانتزی هستند.

انتخاب بهترین جراح و مشاوره قبل از عمل هم بسیار ضروری و مهم است چون بیمار باید از همه جنبه های جراحی آگاه شود و انتظارات واقع بینانه ای نسبت به نتیجه جراحی بینی پیدا کند.

بینی عروسکی و فانتزی از کجا آمد ؟

جراحی بینی فانتزی عروسکی ، یک جراحی زیبایی جدید است که در کشور کره بنیانگذاری شده و بینی شما را به شکل بینی یک عروسک باربی زیبا ، تغییر شکل می دهد. جراحی بینی عروسکی ، به دلیل فاکتورهایی که در زیر به شرح آن ها خواهیم پرداخت ، یک تکنیک متفاوت از سایر تکنیک های موجود در جراحی زیبایی بینی به شمار می آید.

جراحان بسیاری وجود دارند که می توانند جراحی بینی فانتزی را انجام دهند ولی انتخاب یک جراح زیبایی بینی که قادر باشد با هنر و مهارت خود ، جذابیت را در صورت شما خلق کند ، بسیار حائز اهمیت است. یک جراح متبحر و چیره دست ، طیف وسیعی از تغییرات متناسب با پروفایل بینی شما را به وجود آورده و آن را به شکلی متوازن تر ، خلق می نماید.

دستیابی به یک خط بینی بی عیب و نقص و فوق العاده

در این نوع جراحی زیبایی ، نوک بینی ، تیز می شود. برای اینکه نوک بینی تیز شده ، طبیعی تر به نظر برسد ، غضروف به دست آمده از اندام های خود شخص ، مثل غضروف گوش یا سپتوم بینی ، مورد استفاده قرار می گیرد.

بنابراین این تکنیک ، شامل یک ایمپلنت ترکیبی بوده و از غضروف بدن خود شما برای طراحی کردن بینی عروسکی یا فانتزی تان ، استفاده می شود.

جراحی زیبایی بینی عروسکی یا فانتزی چگونه انجام می شود ؟

در وهله نخست ، جراح پلاستیک ، بینی شما را مورد ارزیابی و بررسی قرار می دهد. در این ارزیابی کلیه ویژگی ها از جمله برآمدگی بینی و پیشانی شما و نیز ارتفاع بینی ، در نظر گرفته می شود.

پایه بال مانند بینی و پهنای ستون آن ، مورد آزمایش قرار گرفته و متناسب با آن ، تغییرات لازم در نوک بینی ، ایجاد می گردد.

در برخی از مواقع ، غضروف از گوش یا سپتوم بینی ، تهیه شده و پیوند زده می شود.

جراح زیبایی ، از شما می خواهد تا تمام اقدامات پیش از جراحی را به عنوان بخشی از روند آماده شدن برای جراحی ، انجام دهید. تکنیک جراحی ، در یک کلینیک یا یک بیمارستان ، انجام می شود.

بیمار بعد از اتمام جراحی زیبایی بینی ، می تواند به خانه بازگردد. نیازی نیست که بیمار ، بعد از انجام شدن جراحی بینی ، یک شب در بیمارستان یا کلینیک بماند.

بعد از انجام جراحی بینی فانتزی ، کلیه اقدامات بعد از عمل مربوط به این جراحی را با دقت اجرا کنید.

مشخصه های جراحی بینی فانتزی یا عروسکی چیست ؟

بینی فانتزی خلق شده توسط جراح بینی ، بسیار بهتر از قبل می باشد.

این بینی ، بسیار زیبا و بدون بهم ریختگی و نابسامانی می باشد.

این تکنیک ، شکل بینی زیبایی را خلق می کند که در آن ، این زیبایی از جلو و پهلو ، قابل رویت می باشد.

صورت ایرانی: بینی بزرگ

جراحی بینی فانتزی در ایران بیشتر از دیگر قسمت های جهان انجام می شود. در بیشتر موارد گزارش شده که بیمار مایل به کوچک کردن بینی، حتی بیشتر از حد امکان آن بوده است.

اما چرا اکثر ایرانی ها متقاضی جراحی کوچک کننده بینی هستند؟

چه چیزی باعث شده که بینی کوچک برای مردم جذاب باشد؟

شاید پاسخ این سوالات در ساختار صورت ایرانیان نهفته باشد.

بینی نژاد ایرانی بزرگ تر از سایر اجزای صورت اوست. از آنجایی که زیبایی صورت به تناسب میان اجزای آن بستگی دارد، ایرانیان دریافته اند که برای داشتن صورتی زیبا باید بینی کوچکی داشته باشند. البته برای نژادهای دیگر قضیه فرق می کند. مثلا بینی مردم آسیای شرقی نسبت به صورتشان کوچک است و در این کشورها، دلیل بیشتر کسانی که به کلینیک های زیبایی مراجعه می کنند، بزرگ تر کردن بینی می باشد.

صرف نظر اینکه این فرضیه درست است یا غلط، شاید در فرهنگ ایرانی بینی کوچک نشانه زیبایی می باشد؛ به طوری که اگر بینی شخصی بزرگ باشد، مورد تمسخر دیگران قرار می گیرد.

هر بینی کوچک لزوما با دیگر اجزای صورت متناسب نیست

بسیاری از بیمارانی که می خواهند بینی خود را کوچک کنند، در واقع بینی بزرگی ندارند و قسمت های دیگر صورت مثل گونه یا فک باعث می شود که بینی آنها بزرگ به نظر برسد. به عنوان مثال، ایرانی ها گونه و فک کوچکی دارند. با تقویت و بزرگتر کردن این قسمت های صورت، میان اجزای صورت هماهنگی ایجاد خواهد شد، بینی کوچک تر به نظر خواهد رسید و در نتیجه، زیبایی صورت فرد افزایش خواهد یافت.

کوچک کردن بینی بدون خرناس های شبانه و خس خس کردن

بیشتر افراد فراموش می کنند که وظیفه اصلی بینی تنفس راحت و مناسب است. به یاد داشته باشید برای کیفیت زندگی، داشتن تنفسی راحت و مناسب مهم تر از داشتن یک بینی زیباست. اگر بینی بسیار کوچک تر از سایز طبیعی اش شود، قطعا یک قسمت از راه تنفسی قربانی خواهد شد و همین موجب کیپ شدن بینی، خس خس کردن به هنگام تنفس و خرناس های شبانه می گردد. این مسئله برای بینی های گوشتی به دلیل داشتن پوست ضخیم تر اهمیت بیشتری دارد، زیرا احتمال تنگ شدن مجرای تنفسی در آن ها بیشتر است.

چه کسی کاندیدای خوبی برای بینی عروسکی است ؟

اولا، کسانی برای جراحی کوچک کردن بینی مناسب اند که بینی بزرگتری نسبت به سایر قسمت های صورتشان دارند. کوچک کردن بینی برای همه مناسب نیست.

ثانیا، کوچک کردن بینی از لحاظ زیبایی یا عملکردی محدودیت هایی دارد و همه نباید دست روی بینی عروسکی و فانتزی بگذارند.

بیمارانی که برای داشتن بینی فانتزی اقدام به جراحی می کنند، تعریفشان از بینی فانتزی یک بینی مانند بینی عروسک ها، قوس دار و سربالا است. این نوع جراحی بینی می تواند تحت شرایط خاص و برای بیماران خاصی انجام شود.

بینی های گوشتی،  پوست ضخیمی دارند و کوچک کردن آن ها دشوارتر از بینی های استخوانی است. علاوه بر آن، خطر به جا ماندن جای زخم و بخیه و گوشت اضافه (کلوئید) بعد از جراحی بر روی بینی های گوشتی وجود دارد. بنابراین، این بیماران باید انتظارات واقع گرایانه ای از نتیجه جراحی داشته باشند و بهتر است که بینی خود را به یک شکل طبیعی جراحی کنند.

تعاریف زیبایی شناسی برای بینی عروسکی چگونه است؟

بر اساس تعریف های زیبایی شناسی، نمی توان بینی عروسکی یا فانتزی را روی همه صورت ها پیاده کرد. مثلا زاویه بین لب و بینی که در حالت ایده آل 90 تا 100 درجه است را باید تا 110 درجه بالا برد تا یک بینی عروسکی ایجاد کرد.

این زاویه یک ظاهر مصنوعی به فرد می دهد و به ساختار داخلی و طبیعی بینی آسیب می رساند. بطور کلی، ایجاد یک بینی فانتزی نیاز به پوست و غضروف خوب دارد و اینکه می بینید افراد زیادی بینی خود را به فرم عروسکی درآورده اند، مطمئن باشید دچار عوارض جراحی می شوند.

در صورتی که مایل به انجام جراحی بینی فانتزی هستید، در جلسه مشاوره قبل از عمل با جراح درباره امکان بینی عروسکی روی صورتتان صحبت کنید. چنانچه جراح تان تشخیص داد که بینی فانتزی مناسب صورت شما نیست، بر انجام آن اصرار نورزید.

چند استاندارد جهانی برای زیبایی صورت و بینی وجود دارد. به عبارت دیگر، رسانه های اجتماعی و جهانی کاری کرده اند که فرهنگ های مختلف به هم گره بخورند و استانداردهای جهانی زیبایی را به وجود بیاورند.

این استانداردهای زیبایی از زیباترین صورت ها نشات گرفته اند و استانداردهای زیبایی بینی به شکل، اندازه و ابعاد قسمت های مختلف بینی مرتبط اند.

توجه داشته باشید که این استانداردها اعداد دقیقی نیستند و به عنوان یک مقیاس عمل می کنند.