جراحی بینی استخوانی به علت پوست نازک بینی ، نسبت به جراحی بینی گوشتی ساده تر بوده و بیماران نیز از آن نتیجه ای مطلوب تر دریافت خواهند کرد. لازم به ذکر است ، پوست بسیار نازک بینی نیز جراح را با مشکل مواجه می کند ؛ زیرا پوست نازک ، تمامی ایرادات بینی را نشان خواهد داد ، بنابراین بهترین جراح بینی استخوانی در تهران در حین انجام جراحی بینی این گونه از بینی ها باید بسیار دقت کرده و با ظرافت کار خود را انجام دهد. اگر ساختمان هرمی شکل بینی دارای غضروف ، اسکلت استخوانی و همچنین پوست نازک باشد ؛ به این نوع بینی ، بینی استخوانی گفته می شود. با دکتر محمدحسین طاهریان ، متخصص جراحی بینی و صورت همراه باشید تا اطلاعات مفیدی را به دست آورید.

 

صفر تا صد جراحی بینی استخوانی در تهران

بارزترین ویژگی بینی های استخوانی ، قوز روی پل بینی می باشد ، که به جذابیت و تقارن صورت ، آسیب جدی می زند. اگر بر روی پل بینی شما ، قوز یا برآمدگی وجود دارد ، این امر می تواند به بروز مشکلاتی در خصوص زیبایی کلی صورت شما ، منجر شود. این برآمدگی باعث می شود ، که بینی شما کج به نظر برسد و این موضوع می تواند ، مشکلات جدی را در تقارن صورت ایجاد نماید ، که از نمای کامل یا نیمرخ قابل مشاهده است. از آثار مخرب وجود قوز بر روی بینی ، از دست رفتن اعتماد به نفس ناشی از شکل ظاهری کلی صورت و بینی ، می باشد. در شرایطی که بیمار با چنین مشکلی روبرو باشد ، بهترین دکتر بینی استخوانی تهران می تواند با اجرای روند رینوپلاستی ، وی را در درمان این مشکل یاری رساند.

ویژگی های بینی استخوانی

همانطور که گفته شد بینی استخوانی دارای پوست نازک است. این پوست نازک به جراح کمک می کند ، تا یک استخوان خوب تراش داده شده را در طول جراحی بینی استخوانی خلق کرده و نتیجه را به یک نتیجه شگفت انگیز تبدیل کند. به طور خلاصه ، بینی های استخوانی دارای سه مشخصه اصلی می باشند :

 1. قوز واقع بر روی پل بینی
 2. پوست انعطاف پذیر نازک
 3. بافت و غضروف قوی

رینوپلاستی در بینی های استخوانی چگونه است ؟

رینوپلاستی یک جراحی زیبایی است ، که بر روی بینی انجام می شود. یک جراح ، هماهنگی هایی را در پل بینی ، از طریق تنظیم استخوان و غضروف بینی ایجاد می نماید. با ایجاد این تنظیمات دقیق ، دکتر می تواند به بیمار ، در رسیدن به اهداف زیبایی و تجربه کردن اعتماد به نفس بهبود یافته در این فرایند ، کمک کند. اصولاً رینوپلاستی با درمان مشکلات موجود در شکل ظاهری بینی ، خصوصاً قوز روی پل بینی و اصلاح کج شدگی مشهود بر روی پل بینی ، که ناشی از وجود این قوز است ، می تواند شکل کلی این اندام را بهبود بخشیده و نیمرخ جذاب تری ، را در صورت شما ایجاد کند.

چه کسانی داوطلبی ایده آل ، برای جراحی بینی استخوانی در تهران هستند ؟

کاندیدای خوب برای عمل بینی استخوانی در تهران ، افرادی هستند که نسبت به شکل ظاهری بینی خود ، احساس اعتماد به نفس بسیار پایین داشته و برای درمان این مشکل ، مایل به قرار گرفتن تحت جراحی رینوپلاستی نزد یک جراح بینی استخوانی خوب در تهران هستند. این افراد باید از سلامت عمومی خوب برخوردار بوده و به مشکلات پزشکی که بتواند خطر بالقوه ، برای رینوپلاستی و سلامت عمومی محسوب شود ، دچار نباشند. همچنین بیماران باید از کلیه خطرات و مزایای موجود در فرایند جراحی ، آگاه باشند.

بهترین مدل جراحی بینی استخوانی

برای انجام جراحی زیبایی بینی ، مدل های متفاوتی نظیر جراحی بینی طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی وجود دارد. به علت ویژگی های منحصر به فرد بینی های استخوانی می توان آن ها را به هر یک از مدل های درخواستی جراحی کرد. لازم به ذکر است افرادی که بینی آن ها استخوانی می باشد ، بهترین نتیجه را از جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی دریافت خواهند کرد ؛ چرا که امکان اعمال تغییرات بسیار بر روی این بینی ها وجود دارد. بارزترین تفاوت میان انواع مختلف مدل های بینی میزان فاصله میان لب بالا و نوک بینی می باشد.

عمل بینی استخوانی عروسکی

در سطح جامعه ، بینی های فانتزی با عنوان بینی های عروسکی شناخته شده می شوند ؛ بنابراین منظور از جراحی بینی عروسکی همان جراحی بینی فانتزی می باشد. از ویژگی های ظاهری بینی های عروسکی ، می توانیم به مواردی همچون نوک سربالا ، وجود قوس بر روی بینی ، اندازه کوچک و غیره اشاره کنیم. لازم به ذکر است میزان فاصله میان لب بالا و نوک بینی در جراحی بینی فانتزی ، تا ۱۱۵ درجه هم می تواند باشد.

روش های جراحی بینی استخوانی

رینوپلاستی به منظور پیشگیری از بروز درد و اضطراب در بیمار ، تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. جراحان می توانند ، تکنیک جراحی باز یا بسته را مورد استفاده قرار دهند.

 • رینوپلاستی بسته : در طول رینوپلاستی بسته ، تمامی برش ها در داخل سوراخ های بینی ایجاد می شوند. با استفاده از ابزار ریز ، تمامی اصلاحات مورد نیاز ، از طریق این برش ها ایجاد می شود.
 • رینوپلاستی باز : در طول جراحی بینی استخوانی به روش باز، یک برش بر روی پوست واقع در بین سوراخ های بینی ، ایجاد می شود. از طریق این برش ، بهترین جراح بینی تهران می تواند اصلاحات لازم در بینی را ایجاد نماید. رینوپلاستی باز عموماً ، به جراح اجازه می دهد تا کنترل بیشتری ، بر روی روند جراحی داشته باشد. زمانی که این روش مورد استفاده قرار می گیرد ، ایشان با دقت استخوان یا غضروف را ، به منظور حذف قوز ها یا برآمدگی ها یا کاهش آن ها ، تحت درمان قرار می دهد. مقدار ساختار برداشته شده یا اصلاح شده در بیماران مختلف ، متفاوت است.

نتایج عمل بینی استخوانی

بعد از جراحی بینی ، بیمار صاحب یک بینی صاف و تراش داده شده خواهد بود. پل بینی ، صاف شده و برآمدگی یا قوزی بر روی آن وجود نخواهد داشت و بیمار در میان جمع ، دیگر احساس بی اعتماد به نفسی نخواهد داشت. تغییراتی از این دست می تواند ، یک تفاوت چشمگیر را در نگاه بیمار به دنیا و زندگی ایجاد کنند.

 

جراحی بینی استخوانی

عوارض عمل بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی ، یکی از روش های ایمن جهت بهبود شکل ظاهری بینی می باشد که با انجام آن خطری بیماران را تهدید نمی کند. بروز عوارضی همچون تورم ، کبودی ، درد خفیف و غیره مسئله ای عادی و طبیعی بوده که در تمامی بیماران رخ می دهد اما میزان آن متفاوت می شود. لازم به ذکر است عوامل فوق به تدریج در طی چند روز از بین خواهند رفت.

کبودی بعد از جراحی بینی استخوانی

بعد از پایان کار دکتر محمدحسین طاهریان ، بهترین جراح بینی استخوانی تهران ، کاملا نرمال است که متقاضی با مقداری کبودی و تغییر رنگ پوست رو به رو گردد. این کبودی در نواحی اطراف بینی خود را نشان می دهد و در مورادی نیز تا گونه ها و همچنین زیر چشم ها ادامه می یابد. این عارضه ، واکنشی طبیعی است که بدن در پاسخ به آسیب های ایجاد شده در حین عمل بینی استخوانی از خود نشان می دهد.

علت تغییر کردن رنگ پوست ، این است که خون به لایه های بالاتر پوست نشت می کند. افراد با شرایط بدنی مختلف ، مقدار متفاوتی از این مشکل را تجربه می کنند. از دیگر موارد تاثیرگذار روی کبودی می توان به گستردگی تغییرات و اصلاحات انجام شده ؛ به علاوه تبحر بهترین دکتر عمل بینی استخوانی تهران وابسته است. توجه داشته باشید که بلافاصله بعد از اتمام جراحی بینی استخوانی ، می توان کبودی را مشاهده نمود. این معضل ابتدا به رنگ قرمز نمایان می شود ؛ زیرا هنوز در خون اکسیژن وجود دارد. از دست رفتن این اکسیژن به زمان نیاز دارد ، به همین خاطر تا روز بعد از عمل گستردگی این عارضه به طور کامل مشخص نخواهد شد.

با نمایان تر شدن کبودی ، می توان آن را به رنگ بنفش یا آبی مشاهده نمود. جای نگرانی وجود ندارد زیرا این معضل موقتی است و در اکثر بیماران بعد از پنج روز به تدریج از بین خواهد رفت. در کل می توان بیان کرد که پس از چهارده روز دیگر کبودی نمایان نخواهد بود ، اما در صورتی که متوجه شدید بعد از گذشت این زمان رنگ پوست به حالت عادی خود باز نمی گردد ، بهتر است به یک جراح بینی خوب در تهران مراجعه نمایید.

ورم بعد از جراحی بینی استخوانی

شاید برای شما نیز سوال باشید که تورم بینی تا چه حد نرمال می باشد؟ این عارضه نیز به کار انجام شده روی بینی بستگی دارد. ولی در هر صورت می توان گفت که باید در چند هفته اول بعد از عمل بینی استخوانی باید انتظار میزان متوسطی از ورم را داشته باشید. به یاد داشته باشید که تا زمانی که ورم بینی برطرف شود نمی توان شکل جدید این عضو را به خوبی مشاهده نمود. بنابراین در صورتی که در ماه اول متوجه شدید که نوک بینی خیلی بالا رفته و یا خود این عضو پهن به نظر می رسد ، نگران نباشید زیرا با بهبود یافتن هر چه بیشتر زخم ها و بافت ها ، این ورم نیز برطرف خواهد شد و می توانید نتیجه را مشاهده نمایید. بیشتر ورم در ماه اول بعد از جراحی بینی استخوانی از بین خواهد رفت و در حدود نود درصد ورم بینی در سه ماهه اول می خوابد. اما تا پدیدار شدن نتیجه کامل ، نیاز است تا بین یک تا دو سال منتظر بمانید. در صورتی که این عارضه رو به کاهش نرفت و بدتر شد ، ضروری است تا با یک جراح خوب بینی استخوانی در تهران شرایط خود را در میان بگذارید.

مراقبت های قبل و بعد از عمل بینی استخوانی

همانطور که می دانید نقش جراح در عمل بینی ، بسیار حائز اهمیت می باشد و هر چه ایشان ، تجربه و مهارت بیشتری در این زمینه داشته باشند ، احتمال دریافت نتایج مطلوب از جراحی زیبایی بینی ، افزایش یافته و همچنین ، دیگر شاهد بروز عوارض احتمالی ناشی از این عمل نیز نخواهیم بود. حال لازم به ذکر است ، رعایت نکات و توصیه های ایشان قبل و بعد از جراحی بینی استخوانی نیز به همین اندازه ، دارای اهمیت بوده و بر روی نتایج و عوارض جراحی بینی تاثیرگذار می باشد ؛ به همین منظور همواره به تمامی متقاضیان جراحی بینی توصیه می کنیم با دقت به تمامی دستورالعمل های پزشک معالج خود عمل نمایند. امروزه با توجه به استفاده از تکنیک های نوین و استاندارد در عمل بینی ، طول دوره نقاهت آن به 7 الی 10 روز کاهش پیدا کرده است و بیماران پس از گذشت این مدت زمان ، می توانند به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازند.

مراقبت های بعد از عمل بینی استخوانی

 • هر چه سریعتر ، قدم زدن را آغاز کنید. این کار به کاهش تورم و احتمال لخته شدن خون ، کمک می کند.
 • تا زمانی که از داروهای مسکن استفاده می کنید ، از رانندگی کردن خودداری کنید.
 • با گذشت 7 تا 10 روز از جراحی بینی استخوانی در تهران می توانید ، به محل کار خود بازگردید.
 • تورم و کبودی اتفاق افتاده و مورد انتظار است. گاهی چشم ها چنان متورم می شود که در طول شب ، به طور کامل بسته می شود ، ولی جای نگرانی نیست. این حالت طبیعی بوده و به سرعت فروکش می کند. در صورتی که در چشمان خود احساس درد کرده ، یا قادر به نگاه کردن به نور نبودید ، بلافاصله مورد را به پزشک گزارش دهید.
 • هدف از ریکاوری ، بالا نگه داشتن سر و استراحت کردن است. بلند کردن اجسام سنگین ، خم شدن یا فعالیت هایی که فشار خون را بالا ببرد ، می تواند باعث بروز مشکلات خطرناکی شود. بنابراین از خودتان مراقبت کرده و دستورالعمل های جراح بینی استخوانی خوب در تهران را با دقت اجرا کنید.
 • با قرار دادن چند بالش ، در هنگام خوابیدن ، سر خود را نسبت به بدنتان در موقعیت بالاتری قرار داده و در حالت لم داده ، قرار بگیرید. این کار به کاهش تورم کمک می کند.

 

توصیه های ضروری بعد از عمل بینی استخوانی 

دکتر محمدحسین طاهریان بهترین جراح بینی در تهران ، توصیه های زیر را در اختیار بیماران خود قرار می دهند : 

 • در 48 ساعت اول بعد از جراحی بینی استخوانی ، از کمپرس سرد استفاده کنید. در روز سوم بعد از جراحی ، از کمپرس های گرم یا مرطوب استفاده کنید. دقت کنید که کمپرس داغ نباشد ؛ چون نواحی درمان ، هنوز بی حس بوده و کمپرس داغ می تواند باعث ایجاد سوختگی شود.
 • در روز بعد از جراحی ، محل های برش را تمیز کرده و از آن ها مراقبت کنید. یک قسمت پراکسید هیدروژن و یک قسمت آب ، را با هم ترکیب کرده و ناحیه درمان ، را به شکل چرخشی پاک کنید. به مدت 7 روز ، بعد از پاک کردن ، بر روی ناحیه تمیز شده پماد آنتی بیوتیک قرار دهید.
 • گاهی بعد از جراحی دچار سردرد می شوید ، که در حالت نرمال باید بعد از 3 تا 5 روز اول بعد از جراحی ، فروکش کند. حس خارش و بی حسی کاملاً طبیعی بوده و در ابتدا ، آزار دهنده است. ولی به مرور زمان بدون بروز هیچ گونه مشکلی ، فروکش خواهد کرد.
 • زیاد استراحت کنید و رژیم غذایی متعادلی داشته باشید. میوه جات بیشتری را به رژیم غذایی خود اضافه کرده ، و مایعات بیشتری مصرف کنید. از خوردن غذاهای حاوی نمک خودداری کنید ؛ چون این غذاها باعث افزایش میزان تورم می شود.
 • داروهای مسکن را طبق تجویز پزشک مصرف کنید. از مصرف محصولات حاوی آسپرین ، تا زمان صلاحدید پزشک ، خودداری کنید.
 • از مصرف همزمان داروهای مسکن و الکل خودداری کنید. حتی اگر داروی مسکن مصرف نمی کنید ، به مدت 3 هفته بعد از جراحی بینی استخوانی ، مصرف الکل را ترک کنید.
 • سیگار نکشید. سیگار کشیدن روند بهبود را به تاخیر انداخته و باعث افزایش خطر بروز مشکلات می شود.

آیا عمل بینی استخوانی به جراحی ترمیمی نیاز دارد؟

جراحی ترمیمی بینی به اصلاح نتایج ناخواسته از جراحی‌های قبلی می‌پردازد، و به همین دلیل گاهی به آن رینوپلاستی ثانویه نیز اشاره می‌شود. اگر عمل بینی استخوانی قبلی توسط یک پزشک مجرب و کارآمد انجام شده باشد، در اکثر موارد نیازی به جراحی ترمیمی نخواهد بود، مگر اینکه در جراحی قبلی به دلیل عدم مهارت پزشک، مشکلات زیر به وجود آمده باشد:

 • نوک بینی فرد بیش از اندازه تنگ شده باشد، سوراخ‌های بینی حالت نامتقارن گرفته باشند و تنفس با مشکل مواجه شده باشد.
 • نوک بینی بعد از عمل بیش از اندازه سر بالا باشد.
 • انحراف بینی بعد از عمل و اینکه کجی بینی به شکل ناهنجاری قابل مشاهده باشد.
 • تغییر شکل پوست، بافت، تیغه وسط بینی و افتادگی بینی بعد از عمل، فرد را با مشکل مواجه کرده باشد.

نکته مهم: علاوه بر عدم مهارت و تجربه پزشک، تروما، ضربه ناگهانی بعد از جراحی، انتظارات غیر واقع‌بینانه و بلندپروازانه بیمار نیز باعث می‌شوند تا جراحی ترمیمی توصیه شود.

عمل انواع بینی‌استخوانی

انواع آن‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

 1. عمل بینی با استخوان پهن: در جراحی بینی با استخوان پهن، جراح تلاش می‌کند تا استخوان وسیع بینی را کاهش دهد. در این صورت، علاوه بر برطرف شدن قوز و برآمدگی بینی، پهنای آن نیز کاهش می‌یابد. این کار به ایجاد تناسب در تمامی اجزای صورت و ایجاد ظاهری زیبا کمک می‌کند. جراح با ایجاد برش‌هایی در یک سوم از استخوان بالایی بینی و فشار دادن دو طرف آن به سمت داخل، ظاهر بینی را باریک‌تر می‌کند. دو روش متداول برای انجام این جراحی، روش‌های داخلی و خارجی هستند.
 2. عمل بینی استخوانی انحرافی: این جراحی زمانی انجام می‌شود که بینی علاوه بر ایرادات ظاهری در ساختار استخوان، دارای انحراف است. جراح با اصلاح یا برداشتن استخوان و غضروف مرتبط، در صورت نیاز بافت‌هایی را برای بازسازی استخوان انحرافی پیوند می‌زند.

در جراحی بینی استخوانی، به طور دقیق پوست بینی تغییر نمی‌کند. هرچند با اصلاح استخوان، پوست روی آن هم متناسب با تغییر ایجاد شده، حالت جدیدی پیدا خواهد کرد.

عمل بینی استخوانی با لیزر در تهران

در حال حاضر ، مطالب بسیاری در رابطه با جراحی بینی با لیزر ، دیده و شنیده می شود و افراد زیباجو نیز در این باره بسیار کنجکاو شده اند ؛ در این رابطه باید ذکر شود که : تغییرات گسترده جراحی زیبایی بینی ، بر روی استخوان و غضروف بینی صورت می گیرد ؛ در صورتی که لیزر ، توانایی اعمال اصلاح استخوان و غضروف را ندارد ؛ بنابراین باید گفت تمامی مطالب و سخنان موجود درباره جراحی بینی با لیزر ، صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و هیچ گونه جنبه علمی ندارد. از تنها کاربرد لیزر در جراحی بینی ، باید به رفع اسکار ناشی از عمل بینی اشاره نماییم.

آیا امکان بازگشت قوز بینی پس از جراحی وجود دارد ؟

بسیاری از افرادی که دارای بینی استخوانی و همچنین برآمدگی بر روی آن هستند ؛ در رابطه با برگشت قوز پس از عمل بینی ، اظهار نگرانی می کنند ؛ در این باره لازم به ذکر است که به هیچ عنوان ، امکان بازگشت برآمدگی پس از جراحی بینی وجود ندارد ؛ بنابراین با خیال آسوده ، اقدام به انجام عمل زیبایی بینی نمایید.

مدت زمان انجام جراحی بینی استخوانی چقدر است ؟

مدت زمانی که جراحی بینی به طول می انجامد ، با توجه به ناهنجاری های موجود در افراد متغیر است ؛ اما در حالت کلی عمل بینی ، در طی 1 الی 3 ساعت انجام می گیرد.

جراحی بینی استخوانی - دکتر طاهریان

 

مشکلات عمده افرادی که برای عمل بینی استخوانی اقدام می کنند :

به صورت کلی افرادی که برای انجام جراحی زیبایی بینی اقدام می کنند و بینی آن ها استخوانی است از قوز بینی و بزرگ بودن استخوان بینی خود شکایت دارند. قوز بینی به دلیل برجستگی استخوانی که دارد روی زیبایی کل صورت تاثیر می گذارد و می تواند منجر به کاهش اعتماد به نفس در افراد شود. همچنین ایجاد برخی مشکلات تنفسی به دلیل وجود انحراف از دیگر علل مراجعه این افراد برای انجام جراحی بینی استخوانی در تهران است.

آیا کوچک کردن بینی استخوانی بدون عمل امکان پذیر است ؟

ممکن است برخی از افراد ترس زیادی از انجام جراحی زیبایی بینی و بیهوشی داشته باشند و یا هزینه این جراحی برای آن ها سنگین باشد ؛ از این رو به دنبال راه های غیر جراحی برای ایجاد تغییر و کوچک کردن بینی استخوانی خود باشند. امروزه برخی راهکارها مثل تزریق بوتاکس ، تزریق فیلر به بینی ، لیفت با نخ ، پلاسماجت و غیره به عنوان راه هایی برای کوچک کردن بینی بدون جراحی معرفی می شوند. اما این روش ها تا چه میزان در کوچک کردن بینی و تغییرات عملکردی و ظاهری بینی تاثیر دارند ؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت تکنیک هایی مثل تزریق فیلر و بوتاکس به بینی و همچنین لیفت با نخ از جمله روش های موقت بوده که تنها روی ظاهر بینی به صورت جزئی تاثیر دارد ، این روش ها پس از مدتی برای حفظ نتایج نیاز به تمدید دارند که این موضوع بعد از مدتی به بافت های بینی آسیب وارد می کند به همین دلیل به هیچ عنوان توصیه نمی شود. روش هایی مثل لیزر نیز هیچ گونه نقشی در انجام عمل زیبایی بینی ندارند و معمولا مطرح کردن این موضوعات جنبه تبلیغاتی دارد. پلاسماجت نیز از جمله پروسه هایی زیبایی است که برای کوچک کردن بینی های گوشتی معرفی می شود ، استفاده از این فرآیند به دلیل آسیب هایی که به بافت و غضروف های بینی وارد می کند ؛ به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

تا چند وقت بعد از عمل بینی استخوانی باید چسب زد ؟

برای کمک به شکل گیری بهتر بینی و کاهش تورم بینی بعد از عمل توصیه می شود حداقل به مدت یک ماه به صورت مرتب به بینی چسب بزنید. افراد با بینی های استخوانی از آنجایی که پوست نازک تری دارند ، بعد از جراحی تورم کمتری را تجربه کرده و زودتر می توانند شاهد تغییرات و فرم نهایی بینی خود باشند ؛ از این رو مدت زمان استفاده این دسته از بیماران نسبت به بیمارانی که بینی آن ها گوشتی است ، کمتر است. در ماه دوم برای کمک به روند بهتر درمان می توان تنها در شب ها و هنگام خواب به بینی چسب زد تا در طول روز بینی شکل بهتری داشته باشد.

دقت داشته باشید که تغذیه ، فعالیت های ورزشی و بدنی تا یک سال می تواند در کاهش و افزایش ورم بینی شما تاثیر داشته باشد. برای مثال ممکن است غذایی مصرف نمایید که دارای نمک و ادویه زیادی باشد. این موضوع موجب تورم بیشتر بینی خواهد شد که موضوع نگران کننده ای نیست.

 

 

آیا ممکن است بعد از جراحی ، استخوان بینی رشد کند ؟

معمولا بیشتر افراد این نگرانی را دارند که پس از جراحی بینی استخوانی ، قوز و برآمدگی پل بینی آن ها مجدد عود نماید ؛ در حالی که اگر جراحی شما به صورت تکنیکی و اصولی انجام شود ، هیچ تغییری در نتیجه عمل بینی بعد از چند سال ایجاد نخواهد شد مگر اینکه ضربه ای به بینی وارد شود. برای جلوگیری از ایجاد برآمدگی و قوز بینی استخوانی توصیه می شود مراقبت های بعد از عمل را جدی گرفته از خوابیدن به پهلو خودداری کرده و مراقب باشید تا ضربه و آسیبی به بینی شما وارد نشود.

درد عمل بینی استخوانی بیشتر است یا گوشتی ؟

استخوانی یا گوشتی بودن بینی تاثیری در میزان درد ندارد ؛ در واقع این موضوع به شرایط جسمی و آستانه درد بیماران و همچنین مهارت و تکنیک هایی که جراح بینی به کار می گیرد ، بستگی دارد.

هزینه جراحی بینی استخوانی در سال 1402

هزینه عمل بینی استخوانی در تهران ، پس از مراجعه به جراح زیبایی بینی و انجام معاینات مورد نیاز مشخص می گردد ؛ چرا که بینی هر فرد خصوصیات منحصر به فرد خود را دارد ، به همین علت هزینه جراحی زیبایی بینی از هر فرد به فرد دیگر متغیر می باشد.

آیا بیمه هزینه جراحی بینی استخوانی را پرداخت می کند ؟

لازم به ذکر است که بیمه ، هیچگونه هزینه ای در ارتباط با جراحی های زیبایی را متقبل نمی شود ؛ بنابراین در صورتی که عمل جراحی بینی ، جنبه زیبایی داشته باشد ، بیمه هزینه آن را پرداخت نخواهد کرد.