جراح بینی ، زمانی که قصد انجام جراحی بینی طبیعی را دارد ، طوری جراحی بینی را انجام می دهد که علاوه بر رسیدن به سایز استاندارد بینی و وجود تناسب بین بینی و اعضای صورت ، در فرم ظاهری بینی نیز اثری از انجام عمل بینی وجود نداشته باشد. اگر بخواهیم به طور کلی ، مفهوم عمل بینی طبیعی ، را بیان کنیم باید بگوییم که در عمل بینی طبیعی ، تغییرات بسیاری بر روی بینی بیمار اعمال نمی شود. بهترین جراح بینی تهران ، در حین عمل طبیعی بینی ، علاوه بر رفع ایرادات بینی تلاش می کند بین بینی و دیگر اجزا صورت تناسب برقرار کند.

جراحی بینی طبیعی

بسیاری از افرادی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند ، پس از مشاهده نتیجه آن از فرم ظاهری مصنوعی بینی خود ناراضی هستند ؛ عمل بینی طبیعی ، این امکان را به افراد می دهد که تنها ایرادات بینی آن ها برطرف شده و نواحی زیبای بینی آن ها همانطور دست نخورده باقی بماند ؛ در این صورت ، امکان این که بسیاری از افراد متوجه این موضوع که شما بینی خود را عمل کرده اید ، نشوند ؛ بسیار زیاد است و این خواسته بسیاری از بیماران است که به جراح بینی مراجعه می کنند. یک بینی بدون نقص که سبب برقراری تناسب با سایر اعضا صورت شود ، منجر به افزایش زیبایی چهره افراد می شود ، در حالی که بینی بسیار کوچک و سربالا نه تنها سبب زیبایی چهره نمی شود ، بلکه بین صورت و اعضای آن نیز ناهماهنگی ایجاد می کند.

راز های موفقیت در جراحی بینی طبیعی

داشتن یک عمل بینی طبیعی موفق ، دارای رموزی است. این رمز و رازها می توانند شامل موارد زیر باشند :

 • درباره نتیجه مطلوب خود ، به وضوح و شفاف با بهترین جراح بینی تهران صحبت کنید

افراد دارای احساسات قوی ، نسبت به ویژگی های ناخوشایند بینی شان هستند ، که نمی دانند چگونه باید درباره آن ها صحبت کنند. حتماً در جلسه مشاوره بینی با جراح ، در خصوص این ویژگی های ناخوشایند صحبت کنید. بیان موارد ناخوشایند در بینی و صحبت از ویژگی های مورد رضایت در آن ، می تواند جراح بینی را ، در درک دقیق آنچه شما از تغییر بینی تان ، در طول جراحی انتظار دارید، یاری نماید.

 • توصیه ها و پیشنهادات جراح بینی را بپذیرید

شما عمری با این بینی زندگی کرده اید ، مطمئنا ایده هایی برای تغییر آن در ذهن دارید. جراحی بینی طبیعی بهترین نقطه برای شروع است ؛ ولی لازم است ، پیشنهادات بینی خود را نیز ، مد نظر قرار دهید. به عنوان مثال ، ممکن است شما از طول بینی خود ، یا قوز واقع در روی آن ناراضی باشید. بعد از آزمایش دقیق و در نظر گرفتن ویژگی های صورت شما ، جراحتان ، روشی را برای شکل دهی مجدد به بینی تان پیشنهاد می کند ، که تا آن زمان اصلاً به آن فکر نکرده بودید. معمولاٌ این روش باعث می شود که پس از جراحی بینی ، به شکل طبیعی تری در این اندام دست پیدا کنید.

 • سوال بپرسید ، تحقیق کنید و عجله به خرج ندهید

وقتی با جراح بینی تان صحبت می کنید ، حتماً زمانی را برای مشاهده عکس های قبل و بعد جراحی ، پرسش سوالاتی از جراح ، جهت تحقیق درباره روند ، ریکاوری و هرآنچه درباره آن اطمینان ندارید ، صرف نمایید. هر قدر درباره جراحی بینی بیشتر بدانید ، تصمیم گیری شما منطقی تری خواهد بود. جراح به شما کمک می کند ، تا اعتماد به نفس خود را به دست آورده ، و برای جراحی آماده شوید. همچنین قبول این مطلب که مشاهده نتیجه نهایی ، اندکی زمان نیاز دارد نیز ، حائز اهمیت است. پس از جراحی ، قبل از رسیدن به یک نتیجه طبیعی ، بینی دچار اندکی تورم ، کبودی و تغییر شکل می شود. اگر جراحی بینی ، گزینه ای است که شما مدتی است به آن فکر می کنید ، پس قدم اول را بردارید. برای جراحی بینی طبیعی با یک جراح بینی خوب و ماهر و با تجربه در تهران ، یک جلسه مشاوره را هماهنگ کنید.

 • به جراح خود اعتماد کنید

جراحی زیبایی بینی ، یک تکنیک پزشکی تخصصی بوده و باید توسط ، یک دکتر بینی بسیار با تجربه و واجد شرایط انجام شود. ایجاد تغییرات و بهبودهای شگفت انگیز ، ریزبینانه و ماهرانه در چهره شما ، تنها در دستان یک جراح بینی خلاق ، که قادر به ترکیب کردن هنر و علم باشد ، امکان پذیر است.

 • به ارتباط بینی تان با سایر ویژگی های صورت تان فکر کنید

شاید تصور کنید بینی اولین چیزی است که دیگران در زمان روبرو شدن با شما متوجه آن می شوند. ولی شاید این تصور شما باشد و واقعیت ، چیزی غیر از این باشد. شما در صورت تان ، چشم ، دهان ، پیشانی و گونه نیز دارید ، بنابراین منطقی است که برای رسیدن به یک چهره طبیعی ، ارتباط بینی تان را با سایر بخش های صورت مد نظر قرار دهید. بهترین جراح بینی تهران توصیه هایی را در خصوص جراحی بینی طبیعی مبتنی بر ویژگی های کلی صورتتان ارائه می نماید.

ویژگی بینی طبیعی

 • در بینی های طبیعی ، سوراخ های بینی بیش از اندازه کوچک نمی شوند.
 • قوس موجود در پشت بینی های طبیعی ، بسیار کم می باشد و جراح بینی سعی دارد زاویه ای مناسب بین بینی و پیشانی ایجاد کند.
 • یکی از بارزترین نشانه های بینی طبیعی ، میزان فاصله بین لب بالا و بینی می باشد که در بینی های طبیعی این فاصله بین 90 تا 95 درجه است که از سربالا شدن نوک بینی جلوگیری می کند.

جراحی بینی طبیعی

بهترین جراح بینی طبیعی در تهران

انتخاب جراح بینی در روند جراحی زیبایی بینی و نتیجه آن ، بسیار تاثیر بخش است ؛ به همین علت ، انتخاب جراح بینی یکی از مهم ترین نکات قبل از عمل بینی می باشد و بیماران در انتخاب آن ، باید بسیار دقت کنند ؛ کسانی که قصد انجام عمل بینی طبیعی را دارند ، باید بهترین متخصص عمل بینی طبیعی را انتخاب کنند. جراح بینی ، باید بر علم زیبایی شناسی و ریاضی به اندازه کافی مسلط باشد ، تا توانایی برقراری تناسب بین بینی و اعضا صورت در حین عمل بینی طبیعی را داشته باشد.

جراحی بینی طبیعی گوشتی

همانطور که می دانید بینی ها در 3 دسته بینی گوشتی ، استخوانی و نیمه غضروفی قرار می گیرند که در بین آن ها بینی های گوشتی مناسب ترین نوع بینی برای انجام عمل بینی طبیعی می باشند ؛ چرا که ، به دلیل وجود پوست ضخیم در بینی های گوشتی در حین عمل بینی ، نمی توان تغییرات بسیاری را در آن ها اعمال کرد ؛ از این رو کسانی که بینی شان در دسته بینی های گوشتی قرار می گیرد ؛ از عمل بینی طبیعی نتیجه مطلوبی دریافت کرده و مناسب ترین گزینه هستند.

جراحی بینی طبیعی استخوانی

بینی های استخوانی متشکل هستند از بافت های محکم و مقاوم. این مشخصه منجر می شود که اعمال هرگونه تغییر بر روی بینی بسیار زیبا به نظر رسد. عمل کردن بینی های استخوانی به صورت طبیعی نیز به سبب همین ویژگی و البته نازک بودن پوست بینی ، ظاهر بسیار زیبایی برای بینی ایجاد می شود. به خصوص اینکه ضخامت پوست بینی استخوانی کم است و حتی در صورت اعمال تغییرات جزئی طی جراحی بینی طبیعی ، این اصلاحات بسیار نمایان و زیبا به نظر خواهند رسید. البته در این امر تاثیر مهارت جراح بینی را نباید فراموش کنید.

تفاوت عمل بینی طبیعی و جراحی بینی فانتزی

نوک سربالا ، قوس بینی ، سوراخ های کوچک ویژگی هایی هستند که باعث تمایز بین بینی های طبیعی و فانتزی می شوند. بارزترین تفاوت میان بینی طبیعی و عروسکی ، میزان فاصله موجود بین لب بالا و بینی می باشد ، میزان درجه موجود در بینی های طبیعی بین 90 الی 95 درجه و در بینی های عروسکی بین 100 الی 105 درجه است که منجر به سربالا شدن نوک بینی می شود.

عمل بینی طبیعی و نیمه فانتزی چه تفاوتی هایی دارند ؟

زمانیکه بینی به فرم نیمه فانتزی عمل می شود ، قوسی ملایم برای بینی ایجاد شده ، تیپ بینی تا حد معمول سر بالا می شود و سایز آن نیز کوچکتر می گردد. اما در جراحی بینی طبیعی معمولاً پل بینی بدون قوس است و نوک سر بالایی ندارد. همچنین فاصله لب و بینی زیاد نمی باشد. در کل بینی طبیعی هماهنگی بالایی با چهره دارد و چنانچه به یک جراح بینی خوب در تهران مراجعه کرده باشید بعد از جراحی ، تشخیص عملی بودن بینی سخت تر می شود.

عمل بینی طبیعی بهتر است یا فانتزی و نیمه فانتزی ؟

مطمئناً هر چه ظاهر بینی با دیگر اجزای صورت هماهنگی بیشتری داشته باید ، میتوان گفته نتیجه حاصل شده رضایت بخش و مطلوب می باشد. در خصوص این که کدام یکی از مدل های طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی بهتر است باید بگوییم که این مسئله با توجه به فرم صورت هر شخص و مشخصه هایی که دارد تعیین می شود. ممکن است بینی عروسکی و قوس دار برای یک چهره ، در قیاس با مدل طبیعی ، زیباتر باشد یا حتی بر عکس. پس برای انتخاب بهترین و البته مناسب ترین فرم بینی لازم است با جراح خود مشورت کرده تا ایشان با توجه به صورت شما بهترین پیشنهاد را ارائه دهد.

تفاوت جراحی بینی مردانه و زنانه

عمل جراحی بینی طبیعی از اعمالی است که روز به روز طرفداران بیشتری را به خود اختصاص داده و در میان افراد جامعه محبوب تر می شود ؛ این عمل زیبایی ، تنها به خانم ها منتهی نمی شود و آقایان نیز به نوبه خود متقاضی عمل جراحی بینی هستند.

طبق آمارها تقریبا یک سوم اعمال جراحی بینی بر روی مردان انجام می پذیرد ، اما نکته قابل توجه این است که تفاوت هایی در انجام عمل جراحی مردان و زنان وجود دارد که در ادامه به شرح آن می پردازیم.

همانگونه که می دانید ؛ آقایان از اندام های بزرگتری به نسبت بانوان برخوردار هستند ، پس طبیعی هست که بدن آن ها نیاز به اکسیژن بیشتری داشته باشد ؛ به همین ترتیب ، لازم است که بینی آقایان نسبت به خانم ها بزرگتر باشد تا بتواند با هر بار تنفس ، میزان اکسیژن مورد نیاز را به شش ها برساند.

علاوه بر این ها تعریف زیبایی در بانوان و آقایان با یکدیگر متفاوت است ؛ بینی زیبا برای یک مرد به گونه ای تعریف می شود که حالت مردانه آن حفظ شود  ؛ در این میان ، خانم ها اغلب خواستار بینی های ظریف و فانتزی هستند ؛ در حالی که این مدل بینی ، برای آقایان مناسب نبوده و ظرافت بینی زنانه در چهره یک آقا ، جذابیت مردانه چهره او را زیر سوال خواهد برد.

به طور کل تعریف بینی مردانه ، یک بینی با برجستگی متناسب و تیغه بلند و عرضی نسبتا پهن در وسط بینی می باشد ؛ اما بینی بانوان باید ظریف با تیغه ای تقریبا باریک و نسبتا کوتاه و البته متناسب با اجزاء صورت وی باشد.

 

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی مردانه

اکثر آقایانی که متقاضی عمل بینی هستند ، مدل عمل بینی طبیعی را بیشتر می پسندند ؛ چرا که در این سبک جراحی ، تنها ایرادات بینی رفع شده و بینی فرد حالت طبیعی و نچرال خود را حفظ می کند که این مورد معمولا ایده آل آقایان است ؛ یعنی یک بینی بدون ایراد و متناسب با اجزای صورتشان. به طور کل داشتن یک بینی کوچک و ظریف با قوس محسوس ، ظاهری دلچسب برای یک مرد را ایجاد نخواهد کرد ؛ به همین جهت بینی طبیعی ، فرمی متناسب برای یک چهره مردانه است.

عمل بینی طبیعی و شیردهی

امکان انجام جراحی بینی طبیعی یا هر مدل دیگری در دوران شیردهی وجود دارد ، تنها نکته ای که مادران باید به آن توجه کنند ، این مسئله می باشد که پس از رفع کامل اثر داروی بیهوشی به فرزندان خود شیر دهند.

عمل بینی طبیعی و بارداری

بانوانی که باردار می باشند ، به هیچ وجه نمی توانند جهت انجام جراحی زیبایی بینی اقدام کنند ، آن ها پس از اتمام دوره بارداری می توانند ، جراحی زیبایی بینی انجام دهند.

بهترین سن انجام عمل بینی طبیعی

برای انجام جراحی زیبایی بینی ، سن دختران باید بیش از 16 و سن پسران بیش از 18 سال باشد ؛ چرا که امکان انجام جراحی زیبایی بینی ، قبل از اتمام سن بلوغ وجود نداشته و سن بلوغ در دختران در 16 سالگی و در پسران در 18 سالگی اتمام می یابد. امکان انجام جراحی زیبایی بینی پس از اتمام سن بلوغ بدین علت می باشد که رشد بینی از زمان تولد آغاز شده و پایان سن بلوغ ادامه دارد.

اقدامات قبل از جراحی بینی طبیعی

 • با یکی از اعضای خانواده یا دوستان جهت رساندن شما به خانه بعد از جراحی بینی و مراقبت از شما در منزل ، هماهنگ کنید.
 • بر روی بینی شما گچ گذاشته می شود که تا یک هفته باید مراقب آن باشید ؛ پس از یک هفته ، بهترین دکت عمل بینی طبیعی در تهران در جلسه پیگیری ، آن را برمی دارد.
 • دستورالعمل های مهمی برای مراقبت های قبل و بعد از عمل بینی به شما داده می شود که باید جهت بهبود کامل ، با دقت آن ها را دنبال کنید.
 • اگر سیگاری هستید ، حداقل دو هفته قبل از جراحی بینی طبیعی ، آن را ترک کنید .
 • از مصرف ایبوپروفن ، ناپروکسن و دیگر داروهای ضدالتهابی غیر استروئیدی خودداری کنید.
 • دو هفته قبل از جراحی بینی ، مصرف ویتامین E مکمل های گیاهی و داروهای حاوی این مواد را ترک کنید.
 • از قرار گرفتن در معرض نور شدید خورشید و آفتاب سوختگی ، دو هفته قبل از جراحی بینی خودداری کنید. از کرم ضد آفتاب SPF30 استفاده کنید.
 • داروهای مسکن و آنتی بیوتیک های تجویز شده ، جهت مصرف بعد از جراحی بینی را تهیه کرده و در منزل نگهداری کنید.
 • مراقبت های بعد از جراحی بینی طبیعی
 • تا زمان توقف تخلیه مواد از سوراخ های بینی تان ، پانسمان زیر بینی را عوض کنید.
 • تا دو هفته فین نکنید.
 • با دهان باز ، عطسه یا سرفه کنید.
 • با استفاده از اپلیکاتور پنبه ای ، بر روی بخیه های داخل سوراخ های بینی و روی پوست بینی ، پماد بگذارید. از لمس کردن این نواحی با انگشت ، خودداری کنید.
 • برای 48 ساعت اول برای به حداقل رساندن تورم ، از پدهای گاز یخ زده بر روی چشمان و گونه ها استفاده کنید.
 • از خوردن غذاهایی که به جویدن زیاد نیاز دارد ، خودداری کنید.
 • بعد از جراحی بینی طبیعی تنها با مسواک نرم ، دندان هایتان را مسواک بزنید.
 • برای جلوگیری از خونریزی و افزایش تورم ، از انجام فعالیت های سنگین ، خودداری کنید.
 • تنها از داروهای تجویز شده توسط پزشک ، استفاده کنید.
 • بعد از برداشته شدن گچ توسط پزشک ، پوست بینی شما به آرامی با صابون ملایم تمیز می شود. به محض برداشتن گچ می توانید آرایش کنید. با استفاده از محصولات آرایشی می توانید بی رنگ شدن احتمالی و موقتی پوست را پوشش دهید.

 

 

نکات بعد از عمل بینی طبیعی

رعایت صحیح دستورالعمل های بعد از جراحی بینی طبیعی تاثیر به سزایی در نتیجه عمل بینی دارد ؛ از این رو ، یک جراح بینی خوب در تهران به بیماران در رابطه با مراقبت های بعد از عمل بینی به طور کامل توضیح می دهد ؛ اما به علت اهمیت آن ، ما نیز در این مقاله برخی از مهم ترین نکات آن را بیان خواهیم کرد.

تورم و کبودی بعد از عمل زیبایی بینی : همه بیماران بعد از جراحی زیبایی بینی ، دچار کبودی و ورم می شوند ؛ اما میزان تورم و کبودی بستگی به پوست بیماران دارد. راه های بسیاری برای کاهش ورم و کبودی بعد از عمل بینی ، وجود دارد که برخی از آن ها عبارت اند از :

 • استفاده از کمپرس یخ
 • مصرف آب آناناس ، آب کرفس و غیره
 • قرار نگرفتن در معرض نور مستقیم خورشید

نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی طبیعی : خوابیدن افراد بر روی شکم یا پهلو پس از جراحی زیبایی بینی ، باعث وارد شدن فشار به بینی و در نهایت ، صدمه دیدن آن می شود ؛ به همین علت ، بیماران باید تا مدت زمان کوتاهی بعد از عمل بینی ، طاق باز بخوابند.

یکی دیگر از موارد تاثیر گذار در کاهش تورم پس از جراحی زیبایی بینی ، قرار گرفتن سر بالاتر از بدن در حین خواب می باشد ؛ بیماران به این منظور می توانند دو بالش در زیر سر خود قرار دهند.

ورزش پس از جراحی بینی : به بیماران بعد از جراحی زیبایی بینی توصیه می شود تا مدتی از انجام ورزش هایی ؛ همانند شنا ، والیبال و غیره ، که در حین انجام آن ها امکان وارد شدن فشار یا ضربه به صورت وجود دارد ، خودداری کنند.

استحمام بعد از جراحی زیبایی بینی : بیماران باید در رابطه با زمان مناسب جهت استحمام بعد از عمل بینی ، با پزشک معالج خود صحبت کند . در اکثر مواقع ، توصیه می شود آن ها تا مدتی شستن سر خود پرهیز کرده و تنها گردن به پایین خود را بشویند.

 

من از جراحی بینی طبیعی خود ، چه انتظارات منطقی دارم ؟

یکی از ویژگی های جراحی بینی موفق این است که بینی جدید شما ، برای بسیاری ، نامحسوس است. از یک جراحی بینی موفق ، می توانید انتظارات زیر را داشته باشید :

 • بینی شما در ارتباط با دیگر ویژگی های صورت تان ، در موقعیت بهتری قرار گرفته است.
 • چهره شما ، متقارن تر شده است.
 • قوز روی بینی ، نوک بزرگ بینی یا مشکلات دیگری که همیشه برایتان آزار دهنده بوده ، از بین رفته است.
 • اسکارها ، قابل رویت نمی باشند.

صرف نظر از اهدافی که شما و پزشک تان در نظر می گیرید ، یکی از اهداف اصلی جراح پلاستیک این است که صورتی را برای شما خلق کند که فریاد نزند : ” بینی من تغییر کرده است “.  یک جراح بینی متبحر ، با انجام جراحی بینی شما ، به دنبال تکمیل ویژگی های منحصر بفرد صورت تان ، می باشد

هزینه جراحی بینی طبیعی چقدر است ؟

قیمت عمل زیبایی بینی ، بسته به پارامترهای گوناگونی متغیر می باشد ؛ بنابراین ، جهت آگاهی از هزینه عمل زیبایی بینی باید به بهترین جراح بینی تهران مراجعه شود ، ایشان پس از انجام معاینات مورد نیاز هزینه جراحی زیبایی بینی را به شما اعلام می کنند.

آیا در دوران نقاهت جراحی زیبایی بینی نیاز به رعایت دستورالعمل های خاصی می باشد ؟

بله ، بیمارانی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند ، جهت دریافت نتیجه مطلوب از عمل زیبایی بینی باید یک سری نکات را در دوران نقاهت عمل بینی رعایت کنند که در قسمت نکات بعد از عمل بینی ، به آن ها اشاره شده است.

در آخر:

هر ساله در سراسر جهان افراد زیادی تحت جراحی زیبایی بینی قرار می گیرند. وقتی سخن از جراحی بینی طبیعی به میان می آید ، تغییر دادن بینی به گونه ای که به طور کامل با ویژگی های منحصر بفرد صورت شما ، هماهنگ بوده و تعادل را در صورت شما ایجاد کند ، از بیشترین اهمیت برخوردار است. از نظر برجسته ترین جراحان پلاستیک دنیا ، درک جراحی بینی به عنوان تکنیکی برای تامین نیازهای شما به بهترین شکل و دارا بودن بیشترین تناسب با ساختار صورت تان ، مهم ترین فاکتور به شمار می آید.