از دکتر بپرسید

آیا امکان ویزیت حضوری را ندارید و نیاز به مشاوره آنلاین دارید ؟ سوالات خود را در رابطه با جراحی بینی از دکتر طاهریان بپرسید.

مرتب کردن بر اساس :
User
۲۷ مهر ۱۳۹۶
مازیار : سلام جناب دکتر، یک سوال داشتم مبنی بر اینکه استعمال سیگار یا قلیان چند وقت بعد از جراحی بینی ممکن میشود ؟ و استعمال این 2 باعث افت بینی خواهد شد ؟
استعمال سیگار یا قلیان چند وقت بعد از عمل ممکن می شود؟ آیا استعمال این ۲ باعث افت بینی خواهد شد ؟

استعمال دخانیات روند بهبود شما را کند می کند بهتر است در دوران نقاهت از سیگار یا قلیان استفاده نکنید.

مشاهده سوال
User
۲۶ مهر ۱۳۹۶
سپیده : با سلام بنده 2 ماه 20 روز جراحی بینی کردم. بینی نسبتاً گوشتی دارم ولی مشکل بنده این که از نیم رخ تقریبا بینی ام خوبه ولی از تمام رخ زشته و ورم کناره ی بینی خیلی بزرگه و قسمت بالای بینی کنار چشمم هم انگار پهن تر از قبل به نظر میرسه نمیدونم اینا ورمه یا فرم بینی ام همین شکله اصلا زیبایی قبلی چشمهام بهم ریخته بینی ام زشته میترسم اینجوری بمونه به همین خاطر هنوز چسب میزنم آیا چسب زدن بعد از 2 ماه برای بینی مشکل ایجاد میکنه فرم بینی ام تغییر میکند خیلی نگرانم احساس افسردگی میکنم.
۲ماه عمل کردم بینی نسبتاً گوشتی دارم ولی کناره های بینی خیلی بزرگ و بالای بینی پهن خیلی نگرانم

خیر چسب زدن به کاهش ورم بینی و انسجام بین بافت های بینی کمک می کند شما می توانید تا 6 ماه برای کاهش ورم بینی از چسب بینی استفاده کنید اما بعد از 6 ماه دیگر چسب اثری ندارد

مشاهده سوال
User
۲۴ مهر ۱۳۹۶
فریده : سلام خسته نباشید.من قصد عمل جراحی بینی دارم.ترس از بیهوشی دارم.چون من زمانی که خون از بدنم میره سریع حالم بد میشه سرگیجه می گیرم شاید حالت غش بهم دست بده.حالا حین عمل که خون زیاد میره میترسم. ممنون باتشکرا زپاسخ شما
قصد عمل جراحی بینی دارم اما ترس از بیهوشی و اینکه خون زیادی حین عمل از دست بدهم دارم.

شما قبل از عمل آزمایش می دهید و سوالاتتان را در جلسه ی مشاوره مطرح می کنید اگر مشکلی باشد برطرف می شود و سپس برای جراحی بینی اقدام می شود. به همین دلیل جای نگرانی نیست

مشاهده سوال
User
۲۳ مهر ۱۳۹۶
سعید : سلام آقای دکتر من در اتریش زندگی میکنم.چندسال پیش در ایران با موتور تصادف کردم، و بعدها کم کم متوجه انحراف بینی خود شدم.اگر بخوام بیام ایران جراحی بینی انجام بدم چقد زمان لازم برای بودن در آنجا، آیا میشه یک هفته ی آخر سفرم که میخوام برگردم عمل کنم و برگردم اتریش؟ یا نه لازم همونجا تحت معاینه قرار بگیرم؟
اتریش زندگی میکنم و دچار انحراف بینی هستم، چقد زمان لازم دارم برای اینکه عمل کنم و بگردم؟

باید حداقل 10 روز در تهران اقامت داشته باشید و از قبل هم وقت عمل را با دکتر هماهنگ کنید

مشاهده سوال
User
۲۲ مهر ۱۳۹۶
ناشناس : سلام دختر ۱۷ ساله هستم که ۲۷ روز که جراحی بینی انجام دادم بینی من گوشتی بوده و سوال من این که سوراخ های بینی من خیلی با هم فرق دارد آیا بعد از شش ماه سوراخ های بینی من درست میشه خیر؟
۱ماه عمل کردم بینی ام گوشتی بود اما سوراخ های بینی ام خیلی فرق دارند بعد از۶ ماه درست می شود؟

باید ورم بینی از بین برود تا مشخص شود میزان تقارن سوراخ های بینی چقدر است. برای افرادی که بینی گوشتی دارند شش ماه زمان کمی برای فروکش کردن ورم بینی به طور کامل است باید بیشتر از یکسال صبر کنید

مشاهده سوال
User
۲۱ مهر ۱۳۹۶
مریم : باسلام و خسته نباشید، بنده ظاهراً بینی ام کمی انحراف دارد ترس اینکه بعد از عمل بدتر شود و یا راضی نباشم را دارم، نمیدانم عمل کنم یا نه ممنون میشم راهنمایی کنید؟
بنده ظاهراً بینی ام کمی انحراف دارد ترس اینکه بعد از عمل بدتر شود را دارم نمیدونم عمل کنم یا نه؟

برای غلبه بر ترس خود بهتر است با بیماران دیگری که جراحی بینی انجام داده اند صحبت کنید مطمئنا آنها نیز شرایط شما را پشت سر گذاشته اند . دیدن گالری تصاویر قبل از عمل و بعد از عمل و مشاوره ی حضوری با دکتر نیز می تواند به شما کمک کند که اطلاعات بیشتری راجع به جراحی بینی بدست بیاورید و ترس شما از بین برود

مشاهده سوال
User
۲۰ مهر ۱۳۹۶
محمد : سلام خسته نباشید من ۱۶ساله هستم که در دوران بچگی بر اثر تصادف بینی ام شکسته میخواستم ببینم میتوان بینی ام را عمل شکستگی کنم در این سن و اگر می شود هزینه عمل چقدر است؟
۱۶سال دارم براثرتصادف درکودکی بینی ام شکسته میتوانم در این سن بینی ام را عمل شکستگی کنم؟

باید صبر کنید تا 18 سال شما تمام شود سپس برای جراحی بینی اقدام کنید

مشاهده سوال
User
۱۹ مهر ۱۳۹۶
زهرا : میخواستم بدونم کسی که چشماش خیلی ضعیف و بدون لنز تقریبا هیچی نمیبینه چجوری میتونه عمل کنه؟ حتما در طی بیهوشی باید لنز خارج بشه؟ بعد از عمل چی؟
کسی که چشماش لنز دارد چجوری میتونه عمل کنه؟حتما در طی بیهوشی باید لنز خارج بشه؟

بعدا از جراحی بینی می توانید از لنز استفاده کنید مشکلی ندارد. در طی بیهوشی هم نیازی نیست که از لنز استفاده کنید چون خواب هستید

مشاهده سوال
User
۱۶ مهر ۱۳۹۶
زهره : من 44 سال دارم 15 سالگی انحراف بینی داشتم که عمل کردم . الان به دکتر مراجعه کردم برای جراحی بینی ضمن اینکه مشکل تنفسی هم دارم دکتر میگه : دکتری که قبلا عمل کردی غضروف وسط بینی را برداشت و نمی توان عمل کرد.نظر شما چیست ؟
قبلا انحراف بینی ام را عمل کردم مجددا برای عمل بینی اقدام کردم ولی می گویند امکان پذیر نیست؟

برای کسانی که بینی شان غضروف کمی دارد می توان از روش پیوند غضروف استفاده کرد.البته بینی شما باید ابتدا معاینه شود تا مشخص شود امکان این کار وجود دارد یا خیر

مشاهده سوال
User
۱۵ مهر ۱۳۹۶
ناشناس : سلام دختر ۱۷ ساله هستم که ۲۷ روز که جراحی بینی انجام دادم بینی من گوشتی بوده و سوال من این که سوراخ های بینی من خیلی با هم فرق دارد آیا بعد از شش ماه سوراخ های بینی من درست میشه خیر؟
یک ماه عمل کردم اما هنوز سوراخ های بینی ام تقارن ندارند، آیا بعد از ۶ ماه درست می شود؟

باید ورم بینی از بین برود تا مشخص شود میزان تقارن سوراخ های بینی چقدر است. برای افرادی که بینی گوشتی دارند شش ماه زمان کمی برای فروکش کردن ورم بینی به طور کامل است باید بیشتر از یکسال صبر کنید

مشاهده سوال
User
۱۸ خرداد ۱۳۹۵
: آیا می توانید بینی من را شبیه این عکس در بیاورید؟
آیا می توانید بینی من را شبیه این عکس در بیاورید؟

عکس ها از این جهت مفید است که دکترتان می تواند متوجه شود که شما چه چیزی را دوست دارید و چه چیزی را دوست ندارید –هم در مورد بینی شما در حال حاضر و هم در مورد شکلی که می خواهید بینی شما در آینده پیدا کند.به همین دلیل عکس ها می توانند برای بحث کردن و نظر دادن در مورد عمل بینی مفید باشند.با این وجود یک جراح بینی نمی تواند بینی شخص دیگری را بر روی صورت شما قرار دهد. جراح فقط می تواند تغییرات مشخصی و محدودی بر روی بینی شما انجام دهد.یک جراح خوب و با تجربه
1. بر روی نتیجه ای که شما می خواهید به دست بیاورید تمرکز می کند
2. تغییراتی که امکان پذیر است را ارزیابی می کند
3. تغییراتی که امکان پذیر نیست را ارزیابی می کند
4. پیشنهادات خود را بر اساس دانش و تجربه اش برای شما بیان می کند
این بحث باید به یک توافق از انتظارات واقع بینانه ی شما و جراحتان از جراحی بینی منجر شود.در این مرحله اگر پیشنهادات و تجربیاتی که دکترتان در مورد آن با شما صحبت کرده است برای شما معقول به نظر رسید از او بخواهید که عکس های قبل از عمل و بعد از عمل بیمارانش را به شما نشان دهد تا بتوانید کارش را ارزیابی کنید.با این حال اگر شما احساس کردید که دکترتان به چیزی که شما می گویید را درک نمی کند و اصلا به حرف هایتان گوش نمی دهد وقتش رسیده که به دنبال مشاوره با یک دکتر دیگر بروید.انتخاب یک جراح با سابقه و با تجربه یکی از مراحل کار شما به حساب می آید.”گوش دادن” کلید داشتن یک جراحی موفق و رضایتبخش برای بیمار است .

مشاهده سوال
User
۱۵ خرداد ۱۳۹۵
: هزینه جراحی بینی چقدر است ؟
هزینه جراحی بینی چقدر است ؟

هزینه جراحی بسته به نوع جراحی مورد نیاز برای بینی های مختلف متفاوت است لذا مبلغ دقیق پس از ویزیت توسط پزشک تعیین می شود.

مشاهده سوال
User
۱۸ خرداد ۱۳۹۵
: آیا دستور العملی برای فعالیت های روزانه وجود دارد ؟
آیا دستور العملی برای فعالیت های روزانه وجود دارد ؟

بر روی تخت هایی که سرشان بالاتر است بخوابید یا از 2 تا 3 بالش برای زیر سر خود استفاده کنید. با دهان باز عطسه کنید و برای تخلیه کردن بینی به مدت حداقل 7 روز فین نکنید.گرفتگی بینی، سنگین بودن صورت ، سردرد و خواب منقطع نشانه های خیلی معمول بعد از عمل جراحی می باشد و همزمان با شروع بهبود شما کاهش می یابد. فعالیت هایی که نیاز به خم شدن ، کشیدن و زور زدن دارد مطلقا انجام ندهید .اگر بچه ی کوچک دارید دو زانو بنشینید و بگذارید از شما بالا بروند.

مشاهده سوال
User
۱۸ خرداد ۱۳۹۵
: چه زمانی ظاهر من نرمال خواهد شد؟
چه زمانی ظاهر من نرمال خواهد شد؟

تجربه نشان داده است که بیشتر بیماران حدودا دو هفته بعد از جراحی نرمال به نظر می رسند.ممکن است احساس کنید که بینی تان هنوز متورم است و نتیجه ی نهایی عملتان هنوز مشخص نشده است .با این حال بعد از دو هفته متوجه خواهید شد که به خوبی در حال طی کردن مسیر بهبود هستید.

مشاهده سوال
User
۱۸ خرداد ۱۳۹۵
: اگر من سابقه ی بد زخم بودن را داشته باشم چه کار باید بکنم ؟
اگر من سابقه ی بد زخم بودن را داشته باشم چه کار باید بکنم ؟

اگر گوش هایتان را سوراخ کرده اید ، نحوه ی بهبود گوشهایتان نشانه ی خوبی برای مشخص شدن نحوه ی بهبود بینی تان خواهد بود .زخم هایی که در سایر نقاط بدن هستند معمولا نشانه ی خوبی برای نحوه ی بهبود بیماران در جراحی بینی نمی باشد . این نکته بسیار اهمیت دارد که در زمان مشاوره به دکتر خود هر گونه سابقه ی زخم که باعث نگرانی می شود را نشان دهید در نتیجه او می تواند به شما یک تخمین از نحوه ی بهبودتان در جراحی بینی را ارایه دهد .

مشاهده سوال
User
۱۸ خرداد ۱۳۹۵
: آیا من می توانم بعد از جراحی بینی عینک یا لنز استفاده کنم؟
آیا من می توانم بعد از جراحی بینی عینک یا لنز استفاده کنم؟

بعد از اینکه جراحی بینی به پایان رسید قبل از استفاده ی مجدد از لنز بهتر است یک روز به چشم های خود استراحت بدهید خیلی عجیب نیست اگر بیماران به دکترشان بگویند که یک استراحت موقت بدون لنزهایشان برای دو سه روز بعد از جراحی حس خوبی می دهد.مشکلی نیست اگر عینکتان روی گچ بینی قرار بگیرد.به هر حال یک هفته بعد از جراحی بینی گچ آن باز خواهد شد.در این زمان دکترتان به شما نشان خواهد داد که چطور باید از فریم عینک استفاده کنید که از قرار گرفتن مستقیم آن روی بینی جلوگیری شود.توصیه جدی این است که برای یک هفته ی اول بعد از باز شدن گچ از فریم UPS (یو پی اس) استفاده کنید.

مشاهده سوال
User
۱۸ خرداد ۱۳۹۵
: من واقعا می خواهم این عمل را انجام دهم اما اگر دچار استرس بشوم چه کار باید بکنم؟
من واقعا می خواهم این عمل را انجام دهم اما اگر دچار استرس بشوم چه کار باید بکنم؟

این که دچار استرس بشوید یک امر طبیعی است.یکی از بهترین راه هایی که می توان برای مقابله با استرس استفاده کرد این است که با بیماران دیگر در این مورد گفتگو کنید و ببینید آنها چگونه از این مرحله گذر کرده اند.عکس های قبل و بعد از عمل نتیجه ها و تجربیات بیمارانی که در همین شرایط شما بوده اند را معرفی می کند.

مشاهده سوال
User
۲ تیر ۱۳۹۵
مینا : سلام ببخشید میخواستم بپرسم جراحی بینی گوشتی با بیهوشی موضعی امکان دارن؟ چون من ازبیهوشی عمومی میترسم
باتشکر
سلام ببخشید میخواستم بپرسم جراحی بینی گوشتی با بیهوشی موضعی امکان دارن؟

به علت اینکه تغییراتی در جراحی بینی امکان نیاز به تغییر استخوان بندی وجود دارد مراجعه کننده باید  ترجیحا در بیهوشی عمومی باشد اطلاعات بیشتر را می توانید در این مقاله مطالعه کنید انتخاب نوع بیهوشی برای جراحی بینی
با تشکر از تماس شما.

مشاهده سوال
User
۱۸ خرداد ۱۳۹۵
: چه زمانی می توانم دوش بگیرم؟
چه زمانی می توانم دوش بگیرم؟

گچ بینی باید تا یک هفته پس از جراحی خشک بماند .بنابراین شما تا زمانی که گچ بینی باز نشده است نباید دوش بگیرید .شما می توانید هر زمانی پس از جراحی موهای خود را در سینک بشویید.

مشاهده سوال
User
۱۸ خرداد ۱۳۹۵
: چرا جراحی چانه همراه با جراحی بینی توصیه می شود ؟
چرا جراحی چانه همراه با جراحی بینی توصیه می شود ؟

به دلیل ایجاد تعادل.خصوصیات ظاهری هنگامی که با هم تناسب دارند زیبا هستند .جراحی چانه نسبت کلی صورت را دوباره تنظیم می کند . در بعضی موارد می توان ظاهر بینی را به وسیله ی افزایش سایز چانه کاهش داد . اگر لیپوساکشن گردن هم نیاز باشد ، می توان در هنگام جراحی چانه آن را نیز انجام داد.

مشاهده سوال
Drop a file here or click to upload Choose File
Maximum upload size: 3MB