جراحی بینی در تهران

جراحی بینی در تهران

۱۵ آبان ۱۴۰۰ بینی مدیر سایت

جراحی بینی در تهران چگونه انجام می شود ؟ جراحی بینی ، یکی از رایج ترین و پرطرفدار ترین جراحی های زیبایی و پلاستیک در سراسر جهان می باشد که روزانه افراد بسیاری تصمیم به انجام آن می گیرند ؛ اشخاصی که قصد انجام جراحی زیبایی بینی را دارند ، به علت نتایج غیر قابل بازگشت جراحی بینی باید در انتخاب جراح بینی بسیار دقت کنند.

 جراحی بینی در تهران

جراح بینی ، تاثیر مثبت و مستقیمی در نتیجه جراحی زیبایی بینی دارد ، به طوری که اگر جراح بینی مورد نظر بیمار تجربه و مهارت لازم جهت انجام جراحی بینی را نداشته باشد ، بیماران نتیجه ایده آل و مطلوبی از جراحی بینی دریافت نخواهند کرد.

انتخاب جراح بینی چیره دست و انجام جراحی زیبایی بینی موفق ، سبب می شود که بیمار احساس بهتری نسبت به ظاهر خود داشته باشد و در نتیجه اعتماد به نفس او نیز افزایش می یابد ؛ در مقابل ، انجام جراحی بینی در تهران توسط جراح بی تجربه ، احتمال وقوع نتیجه نامطلوب را افزایش داده و همین امر منجر به هزینه های اضافی و پشیمانی می گردد.

روش انجام عمل بینی

برای انجام جراحی زیبایی بینی ، دو روش جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته وجود دارد ؛ انتخاب کدام یک از این روش ها با توجه به شرایط بیماران بر عهده جراح بینی می باشد.

بارزترین تفاوت میان این دو روش در ناحیه ایجاد برش می باشد و تفاوت خاص دیگری با یکدیگر ندارند.

جراح بینی

رینوپلاستی ، یکی از پیچیده ترین و ظریف ترین روندهای جراحی پلاستیک ، می باشد. برخورداری جراح از آموزش و تجربه جامع ، در دست یابی به یک جراحی بینی موفق ، اهمیت زیادی دارد. یکی از نکات مهم ، که باید برای اطمینان از داشتن یک درمان فوق العاده ، مد نظر قرار دهیم ، دارا بودن بورد تخصصی جراحی پلاستیک و عضویت در انجمن جراحان پلاستیک می باشد ، که نشان می دهد جراح ، دوره های آموزشی سخت و موشکافانه جراحی پلاستیک ، را سپری کرده و در جامعه پزشکی ، دارای عضویت می باشد.

داشتن بورد جراحی حلق و گوش و بینی و گواهی جراحی سر و گردن ، به این معنی است که جراح ، دارای تحصیلات و مهارت های پیشرفته در اصلاح عملکرد بینی ، از طریق روندهای جراحی گوناگون می باشد. برای دستیابی به نتایج چشمگیر رینوپلاستی ، بهتر است جراحی را انتخاب کنید ، که چگونگی مدیریت کردن جنبه های زیبایی و عملکردی ( تنفس ) ، مرتبط با جراحی بینی را درک می کند.

انتخاب بهترین جراح بینی در تهران

بیماران در حین انتخاب بهترین جراح بینی ، باید مواردی همچون سوابق تحصیلی و کاری ، اخلاق کاری ، نمونه کارهای جراح بینی و غیره را مد نظر قرار داده و با توجه به این موارد بهترین جراح بینی را انتخاب کنند.

افرادی که تصمیم به انجام جراحی بینی در تهران گرفته اند ، اما آشنایی کافی با جراحان بینی ندارند می توانند در اینترنت به جستجو بهترین جراح بینی بپردازند و به سایت و اینستاگرام آن ها مراجعه کرده نمونه کارها و سوابق کاری و پزشکی آن ها را مشاهده کنند.

مراجعه به مطب جراحان بینی منتخب بیماران نیز کمک شایانی به انتخاب جراح بینی می کند ، چرا که بیماران با مراجعه به مطب علاوه بر صحبت با پزشک می توانند به طور حضوری با دیگر مراجعه کنندگان وی نیز صحبت کرده و میزان رضایت آن ها را جویا شوند.

ویژگی بهترین جراح بینی

 • جراح بینی باید با اصول ریاضی و دانش زیبایی شناختی آشنایی داشته باشد.
 • جراح زیبایی بینی باید سلامت فرد را نسبت به منافع مالی خود در اولویت قرار دهد.
 • بهترین جراح زیبایی بینی باید با آرامش و صبر به خواسته ها و انتظارات بیماران از انجام جراحی زیبایی بینی توجه کرده و با در نظر گرفتن ساختار بینی شان ، یک دیدگاه کلی از نتیجه جراحی بینی به آن ها بدهد.
 • جراح زیبایی بینی باید توانایی جلب اعتماد بیماران را داشته باشد.
 • جراح زیبایی بینی باید توانایی تجسم فرم ظاهری بینی را بعد از عمل بینی داشته باشد.

 

 

جراحی بینی چه تغییراتی را در بینی خلق می کند ؟

جراحی بینی یا رینوپلاستی ، برای شکل دهی مجدد به بینی و سوراخ های بینی ، مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از بیماران ، انجام جراحی بینی در تهران را به دلیل ناراضی بودن از شکل ظاهری این اندام خود ، انتخاب می کنند. پزشکان ، گاهی جراحی بینی را برای درمان معایب عملکردی بینی ، که بر روی تنفس اثر می گذارد ، با هدف بازیابی عملکرد و ظاهر این اندام ، بعد از یک آسیب دیدگی انجام می دهند.

برخی از تغییرات قابل اجرا توسط جراحی بینی ، عبارتند از :

 1. کاهش اندازه بینی
 2. تغییر پهنای پل بینی
 3. بهبود تقارن بینی
 4. صاف کردن بینی کج
 5. درمان سپتوم بینی دارای انحراف
 6. حذف برآمدگی یا فرو رفتگی های روی پل بینی
 7. درمان اندازه ، شکل و موقعیت سوراخ های بینی

اقدامات قبل از جراحی بینی

آنچه باید در خصوص اقدامات قبل از جراحی بینی در تهران بدانیم :

بینی که به دلیل وارد آمدن آسیب دیدگی ، تحت درمان رینوپلاستی قرار گرفته است ، بعد از جراحی بسیار آسیب پذیرتر خواهد شد. آسیب دیدگی از هر شکلی می تواند ، باعث انحراف بینی و خونریزی در آن شود. همین امر ، موجب تشکیل لخته های خون ، در اطراف سپتوم بینی می شود.

وقتی لخته های داخلی تشکیل شده در بینی ، بدون درمان رها شوند ، عفونی شده و به غضروف بینی آسیب وارد می کنند. در نتیجه بدشکلی بینی اتفاق می افتد. ارزیابی دقیق بعد از آسیب دیدگی بینی ، می تواند از بروز چنین عوارض جانبی پیشگیری نماید. پس از این ارزیابی ، پزشک در صورت نیاز ، درمان ساختارهای بینی را قبل از ایجاد انحراف یا بدشکلی در این اندام ، توصیه می کند.

جراحی بینی باز و بسته چیست ؟

زمانی که جراح شما گزینه جراحی بسته را انتخاب می کند ، برش هایی را در داخل بینی ایجاد می نماید. روند بسته زمانی توصیه می شود ، که درمان های مورد نیاز در بینی ، چندان پیچیده نباشد. در صورت پیچیده بودن درمان های مورد نیاز ، جراح بینی رینوپلاستی باز ، را به عنوان گزینه مناسب برمی گزیند.

در طول رینوپلاستی باز ، جراح برشی را در پوست بین دو سوراخ بینی ، ایجاد می نماید. بدین ترتیب جای زخمی بر جای می ماند ، که البته بسیار کوچک بوده و به دلیل پنهان شدن در کانتور طبیعی بینی ، به ندرت قابل رویت می باشد.

جراحی بینی در تهران

چه زمان می توان شاهد نتیجه جراحی بود ؟

پس از اکثر جراحی های بینی ، یک اسپلینت برای تثبیت بینی تازه شکل گرفته شما ، بر روی این اندام قرار داده می شود. جراح ، این اسپلینت را حدوداً ۷ روز بعد از جراحی ، برمی دارد. در آن زمان می توانید شاهد نتیجه اولیه جراحی بینی خود باشید. البته به منظور مشاهده تغییرات کامل ایجاد شده ، باید تا زمان فروکش کردن بخش عمده تورم ، که تقریباً چند هفته به طول می انجامد ، دست نگه دارید. شکل بینی شما با بهبود هر چه بیشتر بافت ها ، در طول ماه های آتی پس از درمان ، بیشتر و بیشتر آشکار می شود.

ریکاوری جراحی بینی

 • بعد از تکمیل روند جراحی بینی در تهران ، به شما توصیه می شود تا به منظور جلوگیری ، از وارد آمدن فشار به ساختار بینی قبل از بهبود و تقویت آن ، از گذاشتن عینک بر روی بینی خودداری کنید.
 • اندکی کبودی ، تورم و پف را تجربه خواهید کرد ، که ظرف ۳ هفته بخش عمده ای از آن فروکش می کند. ناپدید شدن کامل تورم ، به ۱۲ ماه زمان نیاز دارد و پس از سپری شدن این مدت ، شکل واقعی بینی شما نمایان می شود.
 • در سراسر فرایند ریکاوری رینوپلاستی ، دارو و استفاده از کمپرس یخ ، می تواند به کاهش درد کمک کند.

اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی

قبل و بعد از عمل بینی لازم است ، دستورالعمل های زیر را با دقت دنبال کنید. رعایت دقیق این دستورالعمل ها ، می تواند به شما در دستیابی به بهترین نتیجه ممکن کمک کند.

آماده شدن برای جراحی

 1. از مصرف آسپرین ، ناپروکسن و داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی ، ویتامین E ، مکمل های گیاهی ، یا هر داروی دیگر حاوی این مولفه ها به مدت دو هفته قبل از جراحی ، اجتناب کنید. استامینوفن و مولتی ویتامین روزانه ، بلامانع می باشد.
 2. از مصرف سیگار به مدت دو هفته قبل و بعد از جراحی خودداری کنید. نیکوتین و تنباکو ، روند بهبود را به تعویق انداخته و می تواند باعث بر جای ماندن ، جای زخم شود. این مدت بهترین زمان برای ترک عادت سیگار کشیدن است.
 3. قبل از جراحی ، از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و آسیب دیدگی خودداری کنید. در صورت ناگزیر بودن به قرار گرفتن در معرض نور خورشید ، از کرم ضد آفتاب با SPF30 استفاده کنید.
 4. از نیمه شب قبل از جراحی چیزی نخورید و ننوشید.
 5. با یکی از دوستان یا نزدیکان ، هماهنگی های لازم برای بازگردان شما به منزل بعد از روند را انجام دهید.
 6. تا ۲۴ ساعت اول بعد از جراحی ، از رانندگی کردن خودداری کنید.

 

 

داروهای تجویز شده بعد از جراحی ( معمولاً آنتی بیوتیک و داروهای مسکن) در روز جراحی به شما داده می شود. آیتم های زیر را تهیه کرده و قبل از جراحی در منزل قرار دهید :

 • اسپری بینی سالین
 • پماد وازلین
 • روان ساز مدفوع ( زیرا فعالیت کاهش یافته ، استفاده از داروی مسکن و بیهوشی برخی بیماران را در معرض یبوست قرار می دهد. )

در روز جراحی

 1. در روز جراحی چیزی نخورید و ننوشید. داروهای الزامی را تنها با اندکی آب میل کنید.
 2. لباس های گشاد بپوشید ، تا از تن در آوردن آن ها از جلو راحت باشد.
 3. از به همراه آوردن اشیاء قیمتی خودداری کنید.
 4. آرایش نکنید و از لاک زدن به ناخن یا استفاده از لنز خودداری کنید.

مراقبت های بعد از جراحی

 • تا زمان متوقف شدن خونریزی ، پانسمان زیر بینی را مرتب عوض کنید.
 • تا دو هفته فین نکنید. اگر می خواهید عطسه کنید ، دهان خود را باز نگه دارید.
 • با استفاده از اسپری سالین ، داخل بینی را مرطوب نگه دارید. دو پاف در هر سوراخ بینی ، ۴ تا ۶ بار در روز ، باعث تسریع روند بهبود می شود.
 • از اپلیکاتور پنبه ای و پماد وازلین ، بر روی بخیه ها واقع در داخل سوراخ بینی و بخیه های روی پوست بینی استفاده کنید.
 • در طول ۴۸ ساعت اول بعد از جراحی ، به منظور به حداقل رساندن تورم ، با قرار دادن دو بالش ، سر خود را در موقعیت بالاتر از بدن قرار دهید.
 • از پدهای یخ بر روی چشم ها و گونه ها استفاده کنید. این کار باعث به حداقل رسیدن تورم و بی رنگ شدن پوست می شود.
 • از خوردن غذاهایی که به جویدن برای مدت زمان طولانی نیاز دارند ، خودداری کنید.
 • دندان ها را با مسواک نرم به آرامی و با ملایمت مسواک بزنید.
 • در حدود یک هفته در لب بالای خود احساس بی حسی می کنید.

عوارض عمل بینی

بروز درد خفیف ، تورم ، کبودی و از این قبیل موارد در پی انجام جراحی زیبایی بینی ، مسئله ای طبیعی است که موقتی بوده و به مرور در طی گذشت زمان ، بر طرف می گردد و منجر به بروز مشکلات جدی در افراد نمی گردد.

حال در صورتی که جراح بینی ، از تجربه و مهارت کافی در زمینه جراحی بینی در تهران برخوردار نباشد ؛ در پی انجام جراحی زیبایی بینی ، خطراتی ؛ از جمله درد شدید ، خونریزی ، عفونت ، بی حسی ، مشکلات تنفسی ، نا متقارنی حفره های بینی و از این قبیل موارد بیماران را تهدید می کند ؛ بنابراین ، افراد زیباجو خواستار انجام عمل بینی ، به منظور جلوگیری از بروز عوارض و همچنین ، دریافت نتایج مطلوب باید در انتخاب پزشک ، بسیار دقت کرده و یکی از بهترین آن ها را انتخاب نمایند.

لازم به ذکر است ، رعایت نکات و مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی نیز جزء عوامل تاثیر گذار بر روی نتیجه عمل بینی ، بوده و بی دقتی در آن منجر به بروز عوارض می گردد ؛ بنابراین ، رعایت توصیه های پزشک را نیز فراموش نکرده و سهل انگاری نکنید.

آیا بارداری موجب بروز تغییر در نتیجه عمل بینی می گردد ؟

در دوران بارداری ، بینی نیز همانند سایر اعضا بدن دچار تورم می گردد که با اتمام این دوران ، تورم به وجود آمده نیز بر طرف می گردد ؛ بنابراین ، لازم به ذکر است بارداری پس از جراحی بینی ، موجب تغییر در فرم ظاهری آن نمی گردد.

مدت زمان انجام جراحی زیبایی بینی چقدر است ؟

مدت زمان مورد نیاز جهت انجام عمل زیبایی بینی ، با توجه به میزان مشکلات بینی هر فرد متغیر می باشد ؛ اما در نهایت جراحی بینی ، بین ۱ الی ۳ ساعت به طول می انجامد.

آیا جراحی بینی دردناک است ؟

خیر ، میزان درد ناشی از عمل بینی ، بسیار خفیف بوده و با مصرف مسکن بر طرف می گردد.

هزینه جراحی بینی در تهران

هزینه جراحی بینی از هر فرد به فرد دیگر با توجه به ویژگی منحصر به فرد بینی شان متفاوت می باشد ؛ از این رو هزینه نهایی جراحی زیبایی بینی پس از معاینه بیمار به دست جراح بینی مشخص می گردد.

مقالات مرتبط