جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی

۲۳ دی ۱۳۹۹ بینی مدیر سایت

جراحی بینی فانتزی یا عروسکی

جراحی بینی فانتزی : امروزه جراحی بینی ، جزء پرطرفدارترین جراحی های زیبایی صورت به شمار می آید ؛ زیرا شکل ظاهری بینی در زیبایی چهره ، نقش پررنگی دارد به همین علت است که افراد بسیار زیادی تصمیم به انجام آن می گیرند.

نسبت بانوان به آقایانی که خواهان انجام جراحی بینی فانتزی هستند ، بسیار بیشتر است.

مهم ترین نکته در عمل زیبایی بینی ، تناسب صورت و اعضای آن با بینی عمل شده می باشد ؛ به همین علت فرد باید در انتخاب مدل بینی بسیار دقت کند ؛ برای مثال بینی فانتزی مناسب افرادی که صورتی بزرگ و پهن دارند ، نیست.

قوس و نوک بینی سربالا ، از مهم ترین ویژگی های فرم ظاهری بینی فانتزی یا عروسکی است ( بینی فانتزی در بین مردم با نام بینی عروسکی نیز شناخته می شود. )؛ از دیگر ویژگی بینی های عروسکی می توانیم به مواردی ؛ همچون اندازه کوچک ، تیغه بسیار نازک ، حفره های بینی کوچک و غیره اشاره کنیم.

قبل از انجام جراحی بینی ، به خاطر داشته باشید که تغییرات ایجاد شده در بینی شما ، دائمی خواهد بود ؛ پس دقت لازم در انتخاب یک جراح بینی خوب را که قادر به تحقق بخشیدن به توقعات منطقی شما باشد ، مدنظر قرار دهید.

جراحی بینی فانتزی

مزایای جراحی بینی عروسکی چیست ؟

 1. جراحی بینی ، یکی از برجسته ترین و چشمگیرترین تکنیک های رایج جراحی پلاستیک می باشد ؛ این روش درمان ، می تواند موضوعات زیبایی و عملکردی مربوط به بینی شما را ارتقا داده و مشکلات تنفسی یا شکل بالقوه بینی ، اندازه و تقارن آن را بهبود بخشد.
 2. همچنین ، این روند نیز مانند سایر روندهای جراحی دارای خطرات و مزیت های خود می باشد ؛ یک جراح بینی خوب لازم است تا در کنار هم قرار دادن تمام بخش های درمان و انتخاب بهترین گزینه برای الزامات شما را به مرحله اجرا در آورد.
 3. جراحی بینی نه تنها چهره و عملکرد بینی شما را بهبود می بخشد ؛ بلکه می تواند اعتماد به نفس را در فرد افزایش یافته و حس بیزاری ناشی از بد شکلی بینی را برای همیشه از بین ببرد.
 4. جراحی بینی می تواند اندازه بینی را کاهش یا افزایش دهد ، شکل سوراخ های بینی را تغییر دهد ، نوک و پل بینی را کوچک کند ، توازن بین شاخصه های بینی را ارتقا دهد ، مشکلات مربوط به سپتوم کج را درمان کند و تنفس را بهبود بخشد.

کاندیدای مناسب جراحی بینی فانتزی

اگر شما خواهان داشتن یک شکل دلنشین و تیز از تیغه تا نوک بینی هستید و می خواهید بینی شما مثل بینی یک عروسک دارای یک خط مشخصی باشد که در آن نوک بینی ، اندکی بالا است ؛ جراحی بینی فانتزی ، بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

عمل بینی فانتزی استخوانی

بینی ها را می توان در سه دسته بینی گوشتی ، استخوانی و نیمه غضروفی جای داد ؛ بینی های استخوانی دارای قوز ، غضروف محکم و پوست نازک می باشند ، با توجه به ویژگی های ذکر شده ، بینی های استخوانی بهترین کاندید جهت انجام جراحی بینی فانتزی هستند ؛ چرا که در حین عمل بینی استخوانی ، می توان تغییرات بسیاری را در آن ها اعمال کرد.

مدل بینی فانتزی طبیعی

یکی دیگر از مدل های عمل زیبایی بینی ، جراحی بینی نیمه فانتزی می باشد که ترکیبی از بینی طبیعی و فانتزی است ، در این مدل علاوه بر حفظ ظاهر طبیعی بینی در بینی کمی قوس ایجاد شده و نوک آن نیز سربالا می باشد. ( بینی نیمه فانتزی )

جراحی بینی با لیزر

در حین انجام عمل بینی ، جراح بینی بر روی تغییر ساختار استخوان و غضروف بینی متمرکز می شود که با استفاده از لیزر نمی توان بر روی موارد ذکر شده تغییر ایجاد کرد ؛ لازم به ذکر است تنها کاربرد لیزر در عمل زیبایی بینی رفع زخم های ناشی از آن است ؛ بنابراین در حال حاضر امکان انجام جراحی زیبایی بینی به وسیله لیزر وجود ندارد و تمام سخنان و مطالبی که در این مورد می شنوید ، صرفا جنبه تبلیغاتی دارند.

بهترین جراح بینی فانتزی

یکی از مهم ترین نکاتی که نتیجه جراحی بینی فانتزی به آن بستگی دارد ، جراح بینی می باشد و افراد باید در انتخاب آن بسیار دقت کنند ؛ زیرا در صورتی که جراح بینی انتخابی شما به میزان کافی مهارت نداشته باشد ، ممکن است عوارض جبران ناپذیری در فرم ظاهری بینی و همچنین عملکرد تنفس بیمار به وجود آید ؛ برخی از این عوارض عبارت اند از : قوس بیش از حد ، نوک بینی بسیار سربالا ، کوچکی بیش از اندازه سوراخ های بینی ، مشکلات تنفسی و غیره.

در بسیاری از موارد ، بینی فرد به قدری در حین جراحی زیبایی بینی تخریب می شود که با انجام جراحی بینی ترمیمی نیز نمی توان مشکلات آن را بر طرف کرد ؛ بنابراین در انتخاب جراح بینی ، بسیار دقت کنید و یکی از بهترین آن ها را انتخاب کنید.

مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی

بیماران جهت گرفتن نتیجه مطلوب و بهبودی سریع تر ، باید یک سری نکات را قبل و بعد از عمل بینی رعایت کنند که به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

اقدامات قبل از جراحی بینی

 • اولین و مهم ترین اقدامی که بیمار باید به منظور شروع عمل بینی انجام دهد ، انتخاب جراح بینی خوب می باشد ؛ زیرا نتیجه جراحی بینی بستگی به انتخاب جراح بینی دارد ، بنابراین بیمار باید به هنگام انتخاب جراح بینی ، بسیار دقت کند تا بهترین آن ها را برگزیند.
 • در جلسه معاینه ، بیمار باید درباره تمامی سوابق پزشکی خود به جراح بینی توضیحات کافی را بدهد ، همچنین از آن جا که جراح بینی باید اطلاعات کافی درباره داروهای مصرفی بیمار داشته باشد ، او باید درباره حساسیت های دارویی خود نیز به پزشک اطلاع دهد.
 • ممکن است جراح بینی ، برای بیمار یک سری دارو تجویز کند که در این صورت بیمار باید در مصرف آن ها دقت کرده و سهل انگاری نکند.
 • آزمایشات مورد نیاز که توسط جراح بینی ، برای بیمار تجویز می شود ضروری می باشند ، بنابراین بیمار باید تمامی آزمایشات تجویز شده را انجام دهد.
 •  افرادی که اقدام به انجام جراحی بینی کرده اند ، باید مصرف سیگار و الکل را قطع کنند ؛ زیرا این موارد باعث اخلال در اکسیژن رسانی در حین عمل بینی می شوند.
 • بیماران باید از مصرف داروهایی مانند آسپرین و پروفن که باعث اختلال انعقاد خون می شوند ، اجتناب کنند ؛ زیرا مصرف این موارد مانع بند آمدن خونریزی در حین عمل می شود.
 • بهتر است بیمار در روز جراحی بینی ، تنها به بیمارستان مراجعه نکند و یک همراه با خود ببرد.
 • بیماران هنگامی که به منظور انجام جراحی بینی به کلینیک مراجعه می کند ، باید تمامی آزمایشات خود را به همراه داشته باشند.

جراحی بینی فانتزی

بهبودی بعد از جراحی

 1. در طول دو هفته بعدی ، داروهایی برای تسکین تورم یا درد تجویز می شود ؛ هر چند بیشتر این علائم ، بعد از یک یا دو هفته از بین می رود.
 2. ۵ تا ۶ روز بعد از جراحی ، گچ و بخیه های بینی بعد از انجام بررسی لازم ، برداشته می شود.
 3. ۱۳ تا ۱۴ روز بعد از جراحی ، بخیه های باقی مانده از جراحی برداشته می شود.

اکنون شما صاحب یک بینی جدید و یک چهره جدید هستید !

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 1. پس از جراحی بینی ، همه بیماران دچار تورم و کبودی می شوند ؛ آن ها می توانند به منظور رفع کبودی و ورم از کمپرس یخ استفاده کنند.
 2. بیمار پس از جراحی بینی ، باید تغییراتی در رژیم غذایی خود ایجاد کند ؛ برای مثال بهتر است تا مدتی ، بیشتر از غذاهای نرم و آبکی استفاده کند و هم چنین سدیم و ادویه را نیز از رژیم غذایی خود حذف کند ؛ زیرا این موارد تشدید کننده ورم می باشند.
 3. بیمارانی که جراحی بینی ، انجام داده اند باید تا مدتی از انجام فعالیت های سنیگن خودداری کنند.
 4. انجام ورزش هایی همانند شنا که باعث فشار آمدن به بینی می شود تا مدتی برای افرادی که جراحی بینی انجام داده اند ، ممنوع است.
 5. اشخاصی که جراحی بینی انجام داده اند ، تا مدتی اجازه استفاده از عینک طبی و آفتابی را ندارند زیرا ممکن است استفاده از عینک باعث تغییر شکل در بینی شود.
 6. گرما باعث افزایش ورم می شود در نتیجه بیماران باید از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنند.
 7. کسانی که عمل بینی انجام داده اند باید با دهان باز عطسه و سرفه کنند ؛ همچنین ، باید از فین کردن نیز خودداری کنند ، زیرا باعث شروع خونریزی در بینی می شود.
 8. بیماران باید درباره زمان استحمام بعد از عمل بینی ، با جراح بینی خود مشورت کنند.
 9. بیمارانی که جراحی بینی ، انجام داده اند باید در هنگام خواب نیز نکاتی را رعایت کنند ؛ برای مثال به طور طاق باز بخوابند و هنگام خواب دو بالش در زیر سر خود قرار دهند.

سوالات متدوال جراحی بینی

دوره نقاهت جراحی زیبایی بینی چند روز است ؟

در اکثر مواقع بیماران بعد از عمل بینی نیاز به ۷ تا ۱۰ روز استراحت در منزل دارند.

بهترین سن برای انجام عمل زیبایی بینی چه سنی است ؟

طبق توصیه جراحان بینی بهترین زمان برای انجام عمل زیبایی بینی ، پس از اتمام سن بلوغ می باشد ؛ چرا که گفته می شود پس از اتمام سن بلوغ رشد بینی کامل می شود.

آیا جراحی زیبایی بینی احتمال ابتلا به تنگی نفس را افزایش می دهد ؟

همانطور که گفتیم نقش جراح بینی در نتیجه و میزان عوارض عمل بینی بسیار موثر است ، اگر جراحی زیبایی بینی به دست جراح توانمند و زبده انجام شود ؛ علاوه بر ایجاد زیبایی در فرم ظاهری بینی ، مهم ترین هدف جراحی بینی که حفظ و بهبود عملکرد تنفسی می باشد را برای بیماران محقق خواهد ساخت.

مقالات مرتبط