جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی

۹ بهمن ۱۳۹۹ بینی مدیر سایت

درباره جراحی بینی نیمه فانتزی

در سال های اخیر به تعداد افرادی که خواستار انجام جراحی بینی نیمه فانتزی هستند ، افزوده شده است و بسیاری از مراجعه کنندگان در خواست انجام این جراحی را دارند. ( جراحی بینی )

ممکن است برای شما این سوال به وجود آید که منظور از جراحی بینی نیمه فانتزی چیست ؟

همانطور که می دانید تفاوت موجود در بین بینی های فانتزی ، طبیعی و نیمه فانتزی در شکل ظاهری آن ها می باشد ، وجود کمی قوس بر روی پشت بینی ، سربالا بودن نوک بینی ( به اندازه کم ) از ویژگی ظاهری بینی های نیمه فانتزی است؛ در واقع بینی نیمه فانتزی در بین بینی طبیعی و فانتزی قرار دارد.

جراح بینی در حین انجام جراحی بینی دقت می کند که علاوه بر حفظ ظاهر طبیعی بینی کمی قوس بر روی بینی ایجاد کرده و نوک آن را نیز سربالا کند، لازم به ذکر است قوس و سربالا بودن نوک بینی در بینی های نیمه فانتزی بسیار کمتر از بینی های فانتزی می باشد.

جراحی بینی نیمه فانتزی

کاندید مناسب جهت عمل بینی نیمه فانتزی

افرادی که بینی آن ها جزء بینی های استخوانی قرار می گیرد، بهترین کاندید جهت انجام عمل بینی نیمه فانتزی می باشند ؛ با توجه به ویژگی بینی های استخوانی هم چون پوست نازک و غضروف محکم تغییرات بسیار زیادی را می توان در حین جراحی بینی بر روی آن ها اعمال کرد ، از این رو گفته می شود آن ها از جراحی بینی نیمه فانتزی نتیجه مطلوبی دریافت می کنند.

بینی طبیعی بهتره یا نیمه فانتزی

در بینی های طبیعی بر خلاف بینی های فانتزی و نیمه فانتزی ، خبری از نوک سربالای بینی و همچنین قوس نیست ؛ در این نوع از بینی ها ، فرم طبیعی بینی حفظ شده و جراح بینی ، در حین انجام آن ، تنها بر روی رفع ایرادات بینی تمرکز می کند.

همانطور که می دانید تنها تفاوت میان بینی های طبیعی و نیمه فانتزی ، در فرم ظاهری آن ها می باشد و بارزترین تفاوت آن ها ، در میان میزان فاصله بین لب بالا و نوک بینی است ؛ این فاصله در بینی های نیمه فانتزی ، بین ۹۵ الی ۱۰۰ درجه است.

 

بهترین جراح بینی نیمه فانتزی

دکتر محمد حسین طاهریان ، جراح بینی تهران ، یکی از بهترین ها در زمینه جراحی زیبایی بینی می باشند ؛ ایشان بیش از ۳۰ سال سابقه داشته و بیشتر از ۶۰۰۰ جراحی بینی موفق را در کارنامه کاری خود ثبت کرده اند ؛ جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین مشاهده نمونه کارهای ایشان ، می توانید به صفحه اینستاگرام شان مراجعه نمایید.

عوارض جراحی زیبایی بینی

بیماران بعد از انجام جراحی زیبایی بینی نیز همانند دیگر جراحی ها دچار عوارض جزئی هم چون کبودی ، تورم و غیره می شوند ؛ اما میزان بروز عوارض در بیماران بعد از عمل بینی بستگی به مهارت جراح بینی دارد، یعنی در صورتی که جراح بینی انتخابی شما ماهر و با تجربه نباشد احتمال بروز عوارض در شما بسیار بیشتر از دیگر افراد است، بنابراین در انتخاب جراح بینی دقت کنید.

احتمال بروز مشکلاتی در عمل بینی که با اشتباه جراح بینی ممکن است رخ دهد عبارت اند از :

 • نامتقارنی حفره های بینی
 • درد شدید
 • مشکلات تنفسی
 • ایجاد سوراخ در تیغه بینی

جراحی بینی نیمه فانتزی

اقدامات قبل از جراحی بینی

 1. اولین و مهم ترین اقدام قبل از جراحی زیبایی بینی ، انتخاب جراح بینی است ؛ زیرا جراح بینی تاثیرگذارترین نقش را در نتیجه عمل زیبایی بینی دارد ؛ از این رو بیماران باید یکی از بهترین جراحان بینی را به منظور انجام جراحی زیبایی بینی انتخاب کنند.
 2. بیماران باید از مراجعه تنهایی به بیمارستان یا کلینیک جهت انجام جراحی زیبایی بینی خودداری کرده و با یک همراه در آن جا حضور یابند ؛ علاوه بر آن بیماران باید تمامی مدارک پزشکی خود را نیز به همراه داشته باشند.
 3. بهتر است بیماران در روز جراحی زیبایی بینی ، به منظور جلوگیری از وارد شدن فشار به بینی لباس آزاد و دکمه دار به تن کنند.
 4. بانوان باید از به همراه داشتن هر گونه زیورآلات در روز جراحی بینی اجتناب کنند.

اقدامات شب قبل از عمل بینی

 • به متقاضیان عمل بینی توصیه می شود ، شب قبل از جراحی زیبایی بینی استحمام کنند ؛ چرا که آن ها تا مدتی پس از عمل بینی نمی توانند سر خود را بشویند ، زیرا گچ یا قالب بر روی بینی نباید به هیچ وجه خیس شود ؛ اما شستن گردن به پایین ایرادی ندارد.
 • توصیه می شود متقاضیان جراحی زیبایی بینی در روز قبل از عمل بینی ، به وفور آب میل کنند.
 • در شب قبل از عمل زیبایی بینی ، باید شام سبک میل شود.

مصرف دارو قبل از عمل بینی

مصرف به موقع و مرتب داروهای تجویزی توسط جراح بینی ، از اهمیت به سزایی برخوردار بوده و نباید در رابطه با آن سهل انگاری شود ؛ بنابراین بیماران باید در این باره بسیار دقت کنند.

لازم به تذکر است افرادی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی دارند ، باید از مدتی قبل از عمل بینی از مصرف برخی از داروهای شیمیایی و گیاهی هم چون آسپرین ، بروفن و از این قبیل موارد که سبب بروز اختلال در انعقاد خون می شوند ، خودداری کنند ؛ هم چنین بیماران باید از ۶ ماه قبل از عمل زیبایی بینی ، از مصرف راکوتان نیز اجتناب کنند.

قبل از عمل بینی چی بخوریم ؟

کسانی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی گرفته اند ، باید در روز عمل زیبایی بینی ناشتا باشند ؛ به همین منظور آن ها در شب قبل از عمل بینی باید شام سبک میل کرده و از ۸ ساعت قبل از شروع عمل زیبایی بینی از خوردن و آشامیدن اجتناب کنند.

جراحی بینی نیمه فانتزی

پرسش و پاسخ جراحی بینی نیمه فانتزی

میزان اهمیت مراقبت های بعد از جراحی بینی چقدر است ؟

رعایت صحیح نکات و دستورالعمل های بعد از عمل بینی یکی از موارد تاثیر گذار در نتیجه جراحی زیبایی بینی می باشد، بنابراین بیماران جهت به دست آوردن نتیجه مطلوب از عمل بینی باید در این مورد بسیار دقت کنند.

دوره نقاهت جراحی بینی نیمه فانتزی چقدر است ؟

در حالت کلی می توان گفت بیماران بعد از عمل بینی نیاز به ۷ الی ۱۰ روز استراحت در منزل دارند و بعد از گذشت این مدت زمان می توانند جهت انجام فعالیت های روزانه خود اقدام کنند.

میزان اثر گذاری پوست بینی در نتیجه جراحی زیبایی بینی چقدر است ؟

یکی از مهم ترین و تاثیر گذارترین نکات عمل زیبایی بینی ، پوست بینی می باشد و همین امر موجب تفاوت بینی های استخوانی و گوشتی شده است؛ برای نمونه به علت وجود پوست ضخیم در بینی های گوشتی تغییرات بسیار زیادی را نمی توان بر روی آن ها اعمال کرد به همین علت گفته می شود کسانی که بینی آن ها گوشتی است از جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی نتیجه مطلوبی را دریافت نمی کنند.

آیا جای زخم های جراحی زیبایی بینی بر روی سطح خارجی پوست بیماران باقی می ماند ؟

با گذشت زمان جای اسکارهای ناشی از عمل بینی کم رنگ شده و در نهایت از بین می روند.

جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی باز بهتر است یا بسته ؟

بارزترین تفاوت جراحی بینی باز و بسته در ناحیه ایجاد برش می باشد و انتخاب هر یک از آن ها با توجه به شرایط بیماران و نظر جراح بینی انجام می شود، بنابراین به صلاح دید پزشک معالج خود احترام گذاشته و اصرار به انجام یک روش خاص نورزید.

آیا احتمال بازگشت بینی به فرم اولیه خود بعد از جراحی زیبایی بینی وجود دارد ؟

خیر ، در حال حاضر جراحان بینی از تکنیک های استاندارد و نوین جهت جراحی زیبایی بینی استفاده می کنند که بازگشت پذیری آن ها را به حداقل می رساند.

هزینه جراحی بینی نیمه فانتزی چقدر است ؟

همانطور که می دانید هزینه عمل زیبایی بینی در هر فرد نسبت به فرد دیگر متغیر است ؛ از این رو آگاهی از هزینه نهایی آن ، نیازمند مراجعه به جراح بینی و قرار گرفتن تحت معاینه می باشد ؛ پس از آن هزینه نهایی عمل جراحی بینی در هر فرد ، مشخص می گردد.

آیا بیمه هزینه جراحی بینی نیمه فانتزی را پرداخت می کند ؟

خیر ، بیمه هزینه هیچکدام از جراحی های زیبایی را متقبل نمی شود.

بهترین سن انجام جراحی زیبایی بینی چه سنی است ؟

جراحی زیبایی بینی باید پس از پایان سن بلوغ در افراد انجام گیرد ؛ چرا که :

رشد بینی از بدو تولد آغاز شده و تا پایان سن بلوغ ادامه دارد ؛ لازم به ذکر است که انجام جراحی زیبایی بینی ، زمانی که رشد بینی به اتمام نرسیده است ؛ منجر به بروز اختلال در عملکرد آن می شود.

از دیگر دلایل انجام جراحی زیبایی بینی پس از پایان سن بلوغ ، باید به این موضوع اشاره کنیم که برخی از غضروف های بینی ، وظیفه رشد اعضا صورت را نیز تا اتمام سن بلوغ بر عهده دارند.

 

مقالات مرتبط