جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی

۲۲ تیر ۱۴۰۰ بینی مدیر سایت

درباره جراحی بینی نیمه فانتزی

در سال های اخیر به تعداد افرادی که خواستار انجام جراحی بینی نیمه فانتزی هستند ، افزوده شده است و بسیاری از مراجعه کنندگان در خواست انجام این جراحی بینی را دارند.

جراحی بینی نیمه فانتزی

ممکن است برای شما این سوال به وجود آید که منظور از جراحی بینی نیمه فانتزی چیست ؟

همانطور که می دانید تفاوت موجود در بین بینی های فانتزی ، طبیعی و نیمه فانتزی در شکل ظاهری آن ها می باشد ، وجود کمی قوس بر روی پشت بینی ، سربالا بودن نوک بینی ( به اندازه کم ) از ویژگی ظاهری بینی های نیمه فانتزی است؛ در واقع بینی نیمه فانتزی در بین بینی طبیعی و فانتزی قرار دارد.

جراح بینی در حین انجام جراحی بینی دقت می کند که علاوه بر حفظ ظاهر طبیعی بینی کمی قوس بر روی بینی ایجاد کرده و نوک آن را نیز سربالا کند، لازم به ذکر است قوس و سربالا بودن نوک بینی در بینی های نیمه فانتزی بسیار کمتر از بینی های فانتزی می باشد.

هدف جراحی بینی

هدف از جراحی پلاستیک بینی ، حذف هرچه بیشتر بد شکلی بینی و ایجاد یک شکل ایده آل و استاندارد ، در این اندام می باشد. تفاوت در سلیقه افراد و روندهای جراحی ، باعث ایجاد تنوعات گسترده ای در شکل نهایی بینی ، بعد از جراحی شده است.

شکل دهی مجدد بینی با رینوپلاستی ، تغییراتی را در چارچوب پشتیبان استخوان مفصلی به وجود می آورد. البته رینوپلاستی نمی تواند ، هر تغییری که بیمار می خواهد را ، در بینی ایجاد کند. بنابراین قبل از جراحی ، درباره تغییراتی که رینوپلاستی ، قادر به ایجاد آن در بینی شما بوده و تغییراتی که ایجاد آن ها با رینوپلاستی ، در بینی شما نا ممکن است ، به شکلی منطقی با جراح خود گفتگو کنید.

 بینی نیمه فانتزی

یکی از انواع مدل های مختلف بینی ، که امروزه برخی بیماران خانم ، درخواست جراحی بینی خود به آن شکل را دارند ، تحت عنوان بینی نیمه فانتزی شناخته می شود. با نگاه کردن به عروسکی که نام این شکل از بینی از آن مشتق شده است ، می توان فهمید که این شکل از بینی ، یک بینی کوچک و ظریف است ، که دارای پل بینی پایین بوده و نوک بینی اندکی رو به بالا می باشد.

قطعاً بینی شبیه به بینی یک عروسک ، کوچک تر از آن است که بتواند با سایر اعضای صورت ، تناسبات خود را حفظ کند. به همین منظور ، جراح علاوه بر اجرای ویژگی های این نوع بینی بر روی بیمار ، ملاحظات و تناسبات این اندام را با سایر ویژگی های صورت ، مد نظر قرار می دهد؛ تا در نهایت بینی جدید خلق شده ، علاوه بر داشتن ظرافت های بینی یک عروسک ، طبیعی به نظر رسیده و هارمونی آن ، با سایر بخش های صورت نیز رعایت شده باشد.

جراحی بینی نیمه فانتزی چگونه انجام می شود ؟

جراحی بینی نیمه فانتزی ، ترکیبی از جراحی بینی طبیعی و جراحی بینی فانتزی می باشد. قوس خلق شده در عمل بینی نیمه فانتزی ، در مقایسه با جراحی بینی فانتزی کمتر است و همین امر باعث می شود ، که بینی خلق شده در این نوع جراحی ، از انحنای کمتری برخوردار باشد. این نوع جراحی ، برای افراد مایل به داشتن بینی فانتزی و در عین حال ، برخوردار از حالات طبیعی بینی ، مناسب است.

اجرای چنین شکل بینی ، در بیماران دارای بینی اولیه بزرگ با پوست بینی ضخیم ، امکان پذیر نمی باشد. افراد دارای اندازه بینی متوسط و پوست بینی نازک تر ، همیشه به عنوان بهترین داوطلبین ، برای عمل بینی نیمه فانتزی محسوب می شوند.

جراحی در بیمارانی ، که داوطلبین خوبی برای اجرای این شکل بینی محسوب می شوند ، به صورت ترکیبی از تغییر نیمرخ خط پشتی و تغییراتی در نوک بینی ، انجام می شود. پایین آوردن ارتفاع تیغه قوس میانی و استخوان های بخش فوقانی بینی ، از طریق ایجاد شکاف در استخوان و تراش دادن بینی ، نیمی از دستیابی به هدف را محقق می کند. کوتاه کردن نوک بینی و چرخش آن به سمت بالا ، از طریق تراش دادن بخشی از سپتوم و بخیه زدن نوک بینی به سپتوم ، تغییرات مورد نظر را در یک سوم پایینی شکل بینی ، ایجاد می نماید.

کاندید مناسب جهت عمل بینی نیمه فانتزی

افرادی که بینی آن ها جزء بینی های استخوانی قرار می گیرد، بهترین کاندید جهت انجام عمل بینی نیمه فانتزی می باشند ؛ با توجه به ویژگی بینی های استخوانی هم چون پوست نازک و غضروف محکم تغییرات بسیار زیادی را می توان در حین جراحی بینی بر روی آن ها اعمال کرد ، از این رو گفته می شود آن ها از جراحی بینی نیمه فانتزی نتیجه مطلوبی دریافت می کنند.

بینی طبیعی بهتره یا نیمه فانتزی

در بینی های طبیعی بر خلاف بینی های فانتزی و نیمه فانتزی ، خبری از نوک سربالای بینی و همچنین قوس نیست ؛ در این نوع از بینی ها ، فرم طبیعی بینی حفظ شده و جراح بینی ، در حین انجام آن ، تنها بر روی رفع ایرادات بینی تمرکز می کند.

همانطور که می دانید تنها تفاوت میان بینی های طبیعی و نیمه فانتزی ، در فرم ظاهری آن ها می باشد و بارزترین تفاوت آن ها ، در میان میزان فاصله بین لب بالا و نوک بینی است ؛ این فاصله در بینی های نیمه فانتزی ، بین ۹۵ الی ۱۰۰ درجه است.

 

بهترین جراح بینی نیمه فانتزی

دکتر محمد حسین طاهریان ، جراح بینی تهران ، یکی از بهترین ها در زمینه جراحی زیبایی بینی می باشند ؛ ایشان بیش از ۳۰ سال سابقه داشته و بیشتر از ۶۰۰۰ جراحی بینی موفق را در کارنامه کاری خود ثبت کرده اند ؛ جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین مشاهده نمونه کارهای ایشان ، می توانید به صفحه اینستاگرام شان مراجعه نمایید.

مراحل جراحی

در طول روند جراحی ، پل بینی و نوک بینی ایده آل ، با به کار گیری غضروف ، به شکلی طبیعی خلق می شود.

نوک بینی خلق شده در این روند رینوپلاستی ، رو به بالا نمی باشد. شما بعد از جراحی صاحب چنان بینی عالی ، نوک تیز و طبیعی خواهید شد ، که هیچ کس متوجه انجام شدن جراحی بر روی آن نخواهد شد.

ریکاوری

بعد از جراحی ، اسپلینت برای پشتیبانی از بینی شما اضافه می شود. روز بعد پوشش پنبه ای در داخل بینی شما توسط جراح ، برداشته می شود.
کمپرس یخ به مدت دو روز بعد از جراحی مورد استفاده قرار گرفته ، و پس از آن کمپرس گرم مورد استفاده قرار می گیرد. این کار به کاهش تورم کمک خواهد کرد. ۶ تا ۷ روز بعد از جراحی ، اسپلینت و بخیه های بینی برداشته می شوند.

عوارض جراحی زیبایی بینی

بیماران بعد از انجام جراحی زیبایی بینی نیز همانند دیگر جراحی ها دچار عوارض جزئی هم چون کبودی ، تورم و غیره می شوند ؛ اما میزان بروز عوارض در بیماران بعد از عمل بینی بستگی به مهارت جراح بینی دارد، یعنی در صورتی که جراح بینی انتخابی شما ماهر و با تجربه نباشد احتمال بروز عوارض در شما بسیار بیشتر از دیگر افراد است، بنابراین در انتخاب جراح بینی دقت کنید.

احتمال بروز مشکلاتی در عمل بینی که با اشتباه جراح بینی ممکن است رخ دهد عبارت اند از :

 • نامتقارنی حفره های بینی
 • درد شدید
 • مشکلات تنفسی
 • ایجاد سوراخ در تیغه بینی

جراحی بینی نیمه فانتزی

اقدامات قبل از جراحی بینی

 1. اولین و مهم ترین اقدام قبل از جراحی زیبایی بینی ، انتخاب جراح بینی است ؛ زیرا جراح بینی تاثیرگذارترین نقش را در نتیجه عمل زیبایی بینی دارد ؛ از این رو بیماران باید یکی از بهترین جراحان بینی را به منظور انجام جراحی زیبایی بینی انتخاب کنند.
 2. بیماران باید از مراجعه تنهایی به بیمارستان یا کلینیک جهت انجام جراحی زیبایی بینی خودداری کرده و با یک همراه در آن جا حضور یابند ؛ علاوه بر آن بیماران باید تمامی مدارک پزشکی خود را نیز به همراه داشته باشند.
 3. بهتر است بیماران در روز جراحی زیبایی بینی ، به منظور جلوگیری از وارد شدن فشار به بینی لباس آزاد و دکمه دار به تن کنند.
 4. بانوان باید از به همراه داشتن هر گونه زیورآلات در روز جراحی بینی اجتناب کنند.

اقدامات شب قبل از عمل بینی

 • به متقاضیان عمل بینی توصیه می شود ، شب قبل از جراحی زیبایی بینی استحمام کنند ؛ چرا که آن ها تا مدتی پس از عمل بینی نمی توانند سر خود را بشویند ، زیرا گچ یا قالب بر روی بینی نباید به هیچ وجه خیس شود ؛ اما شستن گردن به پایین ایرادی ندارد.
 • توصیه می شود متقاضیان جراحی زیبایی بینی در روز قبل از عمل بینی ، به وفور آب میل کنند.
 • در شب قبل از عمل زیبایی بینی ، باید شام سبک میل شود.

مصرف دارو قبل از عمل بینی

مصرف به موقع و مرتب داروهای تجویزی توسط جراح بینی ، از اهمیت به سزایی برخوردار بوده و نباید در رابطه با آن سهل انگاری شود ؛ بنابراین بیماران باید در این باره بسیار دقت کنند.

لازم به تذکر است افرادی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی دارند ، باید از مدتی قبل از عمل بینی از مصرف برخی از داروهای شیمیایی و گیاهی هم چون آسپرین ، بروفن و از این قبیل موارد که سبب بروز اختلال در انعقاد خون می شوند ، خودداری کنند ؛ هم چنین بیماران باید از ۶ ماه قبل از عمل زیبایی بینی ، از مصرف راکوتان نیز اجتناب کنند.

قبل از عمل بینی چی بخوریم ؟

کسانی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی گرفته اند ، باید در روز عمل زیبایی بینی ناشتا باشند ؛ به همین منظور آن ها در شب قبل از عمل بینی باید شام سبک میل کرده و از ۸ ساعت قبل از شروع عمل زیبایی بینی از خوردن و آشامیدن اجتناب کنند.

جراحی بینی نیمه فانتزی

پرسش و پاسخ جراحی بینی نیمه فانتزی

میزان اهمیت مراقبت های بعد از جراحی بینی چقدر است ؟

رعایت صحیح نکات و دستورالعمل های بعد از عمل بینی یکی از موارد تاثیر گذار در نتیجه جراحی زیبایی بینی می باشد، بنابراین بیماران جهت به دست آوردن نتیجه مطلوب از عمل بینی باید در این مورد بسیار دقت کنند.

دوره نقاهت جراحی بینی نیمه فانتزی چقدر است ؟

در حالت کلی می توان گفت بیماران بعد از عمل بینی نیاز به ۷ الی ۱۰ روز استراحت در منزل دارند و بعد از گذشت این مدت زمان می توانند جهت انجام فعالیت های روزانه خود اقدام کنند.

میزان اثر گذاری پوست بینی در نتیجه جراحی زیبایی بینی چقدر است ؟

یکی از مهم ترین و تاثیر گذارترین نکات عمل زیبایی بینی ، پوست بینی می باشد و همین امر موجب تفاوت بینی های استخوانی و گوشتی شده است؛ برای نمونه به علت وجود پوست ضخیم در بینی های گوشتی تغییرات بسیار زیادی را نمی توان بر روی آن ها اعمال کرد به همین علت گفته می شود کسانی که بینی آن ها گوشتی است از جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی نتیجه مطلوبی را دریافت نمی کنند.

آیا جای زخم های جراحی زیبایی بینی بر روی سطح خارجی پوست بیماران باقی می ماند ؟

با گذشت زمان جای اسکارهای ناشی از عمل بینی کم رنگ شده و در نهایت از بین می روند.

جراحی بینی باز بهتر است یا بسته ؟

بارزترین تفاوت جراحی بینی باز و بسته در ناحیه ایجاد برش می باشد و انتخاب هر یک از آن ها با توجه به شرایط بیماران و نظر جراح بینی انجام می شود، بنابراین به صلاح دید پزشک معالج خود احترام گذاشته و اصرار به انجام یک روش خاص نورزید.

آیا احتمال بازگشت بینی به فرم اولیه خود بعد از جراحی زیبایی بینی وجود دارد ؟

خیر ، در حال حاضر جراحان بینی از تکنیک های استاندارد و نوین جهت جراحی زیبایی بینی استفاده می کنند که بازگشت پذیری آن ها را به حداقل می رساند.

هزینه جراحی بینی نیمه فانتزی چقدر است ؟

همانطور که می دانید هزینه عمل زیبایی بینی در هر فرد نسبت به فرد دیگر متغیر است ؛ از این رو آگاهی از هزینه نهایی آن ، نیازمند مراجعه به جراح بینی و قرار گرفتن تحت معاینه می باشد ؛ پس از آن هزینه نهایی عمل جراحی بینی در هر فرد ، مشخص می گردد.

آیا بیمه هزینه جراحی بینی نیمه فانتزی را پرداخت می کند ؟

خیر ، بیمه هزینه هیچکدام از جراحی های زیبایی را متقبل نمی شود.

بهترین سن انجام جراحی زیبایی بینی چه سنی است ؟

جراحی زیبایی بینی باید پس از پایان سن بلوغ در افراد انجام گیرد ؛ چرا که :

رشد بینی از بدو تولد آغاز شده و تا پایان سن بلوغ ادامه دارد ؛ لازم به ذکر است که انجام جراحی زیبایی بینی ، زمانی که رشد بینی به اتمام نرسیده است ؛ منجر به بروز اختلال در عملکرد آن می شود.

از دیگر دلایل انجام جراحی زیبایی بینی پس از پایان سن بلوغ ، باید به این موضوع اشاره کنیم که برخی از غضروف های بینی ، وظیفه رشد اعضا صورت را نیز تا اتمام سن بلوغ بر عهده دارند.

جراحی بینی نیمه فانتزی

توجه

زاویه بین بینی و لب بالایی ، باید در مدل بینی طبیعی بین ۹۰ تا ۱۰۰ درجه باشد. اگر این زاویه به ۱۰۵ درجه برسد ، بینی به شکل نیمه فانتزی در خواهد آمد. بینی های دارای زاویه بیش از ۱۰۵ درجه ،فانتزی محسوب می شوند. به منظور تحقق اهداف مورد نظر در بینی نیمه فانتزی ، باید زاویه بین لب و بینی ،بین ۱۰۰ تا ۱۰۵ درجه باشد.

 

مقالات مرتبط