نحوه جراحی بینی گوشتی چگونه است؟

نحوه جراحی بینی گوشتی چگونه است؟

۱۰ آبان ۱۳۹۹ بینی مدیر سایت

 پاسخ به پرسش نحوه جراحی بینی گوشتی چگونه است؟

نحوه جراحی بینی گوشتی چگونه است؟ بینی عضو بسیار مهمی در چهره است و مردم به دلایل مختلفی به دنبال انجام جراحی بینی هستند. خوشبختانه ، برای افرادی که شکل بینی خود را دوست ندارند یا از مشکلات تنفسی رنج می برند ، روش های مختلفی برای جراحی زیبایی بینی وجود دارد.

به طور کلی می توان بینی را از نظر شکل، به دو دسته تقسیم کرد : بینی های گوشتی و بینی های استخوانی.

 

روش جراحی بینی گوشتی

 ( نحوه جراحی بینی گوشتی چگونه است؟ )بینی های گوشتی چه ویژگی دارند ؟

به طور خلاصه ، می توان گفت ظاهر بینی های گوشتی اغلب پهن و گرد بوده و علت آن ضخیم بودن پوست و نبود غضروف کافی می باشد. با عمل کردن بینی ، این مشکلات اصلاح شده و شکل بینی تغییر پیدا می کند. بینی های گوشتی در بین برخی قومیت ها مانند آسیایی ، آفریقایی و اسپانیایی بیشتر دیده می شود.

جراحی بینی گوشتی ، ارزشش را دارد ؛ زیرا بینی های گوشتی معمولا جلب توجه زیادی می کنند و مانع به چشم آمدن اعضای دیگر چهره می شوند. از آنجایی که بیشتر ما دوست داریم زیباتر به نظر برسیم ، اصلاح بینی گوشتی بسیار پرطرفدار و متداول است. پس از عمل بینی طبیعی گوشتی ، اعتماد به نفس فرد و قدرت برقراری ارتباط با مردم افزایش یافته و فرد می تواند در زندگی شخصی و حرفه ای خود موفق تر باشد.

 

نحوه جراحی بینی گوشتی چگونه است؟

از روش های بسیای برای انجام عمل جراحی بینی گوشتی و گرفتن نتیجه مطلوب می توان استفاده کرد :

  • بافت گرافت: جراحان اغلب برای فرم دهی بهتر به نوک بینی های گوشتی که غضروف کافی ندارند، از گرافت استفاده می کنند. جراحی بینی همراه با گرافت موجب ساختار یافتگی و کشیده شدن بهتر پوست بینی روی غضروف شده و در نتیجه بینی گوشتی شکل بهتری پیدا می کند.
  • کاهش جزئی بافت بینی : از آنجایی که بینی های گوشتی نسبت به استخوانی کمتر مستعد کوچک شدن هستند ، جراحان بینی از روش دیگری برای کاهش بافت بینی استفاده می کنند. این روش شامل برقرار کردن تعادل بین اهداف زیبایی با ضروریات ساختاری بینی است. در صورتی که استخوان و غضروف بسیار زیادی برداشته شود، منجر به نافرمی بینی می شود. جراح بینی در صورت لزوم ، با دقت و توجه بالایی این اقدام را انجام می دهند تا به نتایج مهندسی شده دست یابند.
  • باریک کردن بینی: بینی های گوشتی اغلب دارای لایه ای فیبروتیک است که در زیر قسمت گوشتی و ضخیم بینی قرار دارد. با کاهش این لایه می توان بینی را کوچک کرد.

نحوه جراحی بینی گوشتی چگونه است؟

طی جراحی بینی گوشتی ، پوست بینی برداشته می شود تا دسترسی به استخوان و غضروف بینی میسر شود. جراح با توجه به نیاز بیمار از روش های بالا برای کم یا زیاد کردن غضروف بینی استفاده می کند. سپس پوست بینی دوباره سر جای خود قرار داده می شود. معمولا ضخیم ترین قسمت پوست بینی، نوک آن می باشد.

همانطور که پل بینی طی جراحی اصلاح می شود، ضخامت پوست نوک بینی های گوشتی نیز باید کاهش پیدا کند. در غیر این صورت بیماران با بینی های گوشتی ممکن است نتایج دلخواه خود را از جراحی نگیرند. البته کاهش ضخامت پوست بینی باید با ظرافت زیادی انجام گیرد تا در جریان خون آن قسمت خللی ایجاد نشود. در آخر باید به این نکته اشاره کرد که عمل بینی های گوشتی مشکل تر از بینی های استخوانی نیست و با مراجعه به جراح بینی خوب می توان نتایج مطلوب و غیر قابل برگشتی گرفت.

 

اقدامات قبل از جراحی بینی

یکی از نکات تاثیر گذار در نتایج جراحی زیبایی بینی ، رعایت نکات و مراقبت های قبل و بعد از آن می باشد ؛ به همین منظور در ذیل در ارتباط با مهم ترین نکات پیش از عمل بینی ، توضیح داده شده است.

  • استعمال دخانیات و مصرف الکل پیش از جراحی بینی ، سبب بروز تداخل در روند عمل بینی می شود ؛ از این رو توصیه می شود از مدتی پیش از عمل بینی ، از مصرف سیگار و نوشیدنی های حاوی الکل خودداری شود.
  • طبق توصیه جراح بینی ، افراد از مدتی پیش از عمل بینی ، باید از مصرف برخی از داروهای هورمونی و شیمیایی ؛ همچون آسپرین ، ویتامین E و از این قبیل موارد خودداری کنند ؛ چرا که مصرف این موارد سبب بروز اختلال در انعقاد خون می شود .
  • به افراد توصیه می شود در روز جراحی زیبایی بینی ، جهت جلوگیری از وارد شدن فشار به صورت و بینی ، لباس آزاد و دکمه دار به تن کنند.
  • افراد در روز جراحی زیبایی بینی ، باید ناشتا باشند ، از این رو به آن ها توصیه می شود شام سبک میل کرده و از ۸ ساعت قبل از عمل بینی ، از خوردن و آشامیدن خودداری کنند.
  • حضور یک همراه در روز جراحی زیبایی بینی ، الزامی است ؛ بنابراین از مراجعه به بیمارستان یا کلینیک به تنهایی خودداری کنید.
  • بیماران در روز عمل زیبایی بینی ، باید تمامی مدارک و سوابق پزشکی خود را به همراه داشته باشند.

روش جراحی بینی گوشتی

هزینه عمل بینی گوشتی

هزینه جراحی زیبایی بینی ، به پارامترهای بسیاری وابسته بوده و طبق آن معیارها تغییر می کند ؛ از این رو به کسانی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی گرفته و قصد اطلاع از هزینه آن را دارند ، توصیه می شود به جراح بینی مراجعه نمایند.

مقالات مرتبط