جراحی بینی یکی از پر طرفدارترین جراحی های زیبایی است که به منظور تغییر شکل ظاهری و بهبود عملکرد بینی انجام می گیرد. در این مقاله هزینه جراحی بینی از دکتر محمدحسین طاهریان ، بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی تهران برای انواع بینی و برای روش های مختلف جراحی بینی با هم مقایسه میکنیم و در نهایت ارزان ترین روش عمل بینی را معرفی می کنیم.

 

هزینه جراحی بینی

 

نحوه محاسبه هزینه جراحی بینی در تهران به عوامل متعددی بستگی دارد. به طور کلی هزینه جراحی بینی ممکن است شامل موارد زیر شوند:

  • دستمزد متخصص بیهوشی
  • هزینه ی امکانات و وسایل جراحی
  • هزینه محل جراحی (کلینیک یا بیمارستان)
  • هزینه آزمایشات پزشکی
  • هزینه لباس
  • هزینه داروهای تجویزی پس از جراحی
  • دستمزد جراح

هزینه عمل جراحی بینی برای بسیاری حائز اهمیت است و از آنجایی که ممکن است نیازمند برنامه ریزی و پس انداز باشد، بیمار باید قبل از جراحی به طور کامل از هزینه های آن آگاهی پیدا کند.

عوامل موثر در هزینه جراحی بینی

ویژگی های بینی

یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار بر هزینه عمل بینی ، نوع بینی بیمار می باشد. هیچ دو فردی را نمی توان یافت که دارای ویژگی های بینی یکسان با یکدیگر باشند. معمولا نوع بینی افراد در دو دسته بینی استخوانی و بینی گوشتی جای می گیرند. هر یک از انواع بینی با چالش های مخصوص به خود همراه می باشند ؛ از این رو جراحی بینی متفاوتی را نیز می طلبند. بینی های بزرگ و گوشتی که از ساختار غضروفی ضعیفی برخوردارند ، حساسیت بیشتری در هنگام جراحی دارند و حجم کاری جراح نیز برای تغییر شکل این بینی ها ، بیشتر می باشد. به همین دلیل معمولا هزینه جراحی بینی گوشتی ، بیشتر از عمل بینی استخوانی می باشد. البته ناگفته نماند جراحی بینی دارای پوست بسیار نازک ، نیز چالش های خاص خود را دارد ؛ چرا که کوچکترین تغییری در این بینی ها به وضوح به چشم می آید.

گستردگی مشکلات بینی

ممکن است بیمار دارای مشکلات عملکردی یا تنفسی بینی ، نظیر انحراف بینی ، پولیپ بینی یا شکستگی آن باشد ، که لازم است پیش از انجام جراحی زیبایی بینی و تغییر شکل ظاهری آن ، ابتدا جراح بینی این مشکلات را برطرف نماید. معمولا در این بیماران عمل زیبایی و درمانی بینی ، به صورت همزمان انجام می شوند ، که بر هزینه جراحی بینی در تهران موثر می باشد. همچنین ممکن است پس از  برطرف کردن ناهنجاری تنفسی بینی ، نیازی به رینوپلاستی نباشد ، که در این صورت عمل بینی درمانی محسوب شده و هزینه های آن ، تحت پوشش بیمه های درمانی قرار می گیرد.

 

هزینه جراحی بینی

 

موقعیت جغرافیایی و تجهیزات بیمارستان

اینکه در کدام شهر کشورمان قصد انجام جراحی بینی را دارید نیز ، یکی از عوامل موثر بر هزینه جراحی بینی می باشد. معمولا در شهرهای بزرگی چون تهران ، مراکز جراحی و بیمارستان ها ، دارای تجهیزات پیشرفته تر و پرسنل دارای مهارت و تجربه بیشتر هستند و همین امر سبب می شود ، هزینه عمل بینی در شهر بزرگی چون تهران با شهرهای کوچک قابل مقایسه نباشد. همچنین معمولا بهترین جراحان بینی ، شهرهای بزرگ را که دارای امکانات رفاهی بیشتری است ، برای سکونت بر می گزینند.

دستمزد جراح بینی

هیچ چیزی مانند تخصص و تجربه در عمل جراحی بینی تهران ، از اهمیت برخوردار نیست ؛ چرا که بینی اندامی است که بیشترین تاثیر را بر روی زیبایی چهره دارد و جراحی آن ، از حساسیت بالایی برخوردار است. انجام جراحی بینی توسط افراد نابلد یا کم تجربه ، می تواند عوارض جبران ناپذیر تنفسی و زیبایی ، را برای بیمار به دنبال داشته باشد. از این رو سپردن جراحی بینی به دست پزشکی با تجربه ، متخصص و دارای مهارت بالا ضروری ترین اقدام پیش از هر کار دیگری است. در انتخاب جراح بینی ، هیچوقت کیفیت را فدای هزینه جراحی بینی ارزان نکنید.

جراحی بینی ثانویه

ممکن است پس از جراحی بینی اولیه ، نواقص بینی به قوت خود باقی مانده باشند ، یا دچار مشکلات تنفسی جدیدی شده و یا از تغییرات ظاهری بینی خود ، رضایت نداشته باشید. در این صورت انجام جراحی بازبینی یا جراحی ترمیمی بینی ، می تواند به شما در تحقق انتظاراتتان کمک کند. عمل بینی ثانویه حساسیت بالایی دارد ؛ زیرا بینی پیش از این جراحی یک بار قبلا عمل شده و در حالت آسیب پذیری قرار دارد. همچنین میزان تغییرات در این عمل جراحی ، محدود بوده و دست جراح بینی مانند عمل اولیه باز نیست. این شرایط سبب می شود که هزینه جراحی بینی ترمیمی ، بیشتر از عمل بینی اصلی و اولیه باشد.

 

هزینه جراحی بینی

 

هزینه عمل بینی گوشتی

بینی های گوشتی نسبت به بینی های استخوانی پوست کلفت تری دارند به همین دلیل اجزای استخوانی و غضروفی آنها قابل مشاهده نیستند. همچنین غضروف ها معمولا نازک و ضعیف هستند، از این رو نوک این بینی ها افتاده و پهن است. در جراحی بینی گوشتی ، بافت یک قسمت برداشته شده و به قسمت دیگر اضافه می شود. بافت افزودنی معمولا از غضروف تیغه بینی برداشته می شود. در صورتی که تیغه بینی به علت ضربه یا حادثه خاصی فاقد غضروف باشد ، می توان از غضروف گوش به این منظور استفاده کرد. البته شکل ظاهری گوش طی این روند، تغییری نخواهد کرد. به این ترتیب ، کاهش یا افزایش غضروف بینی باعث کوچک شدن نوک و تقویت پایه ی بینی و در نهایت زیبایی و دوام عمل بینی می شود. از آنجایی که عمل بینی گوشتی مشکل تر است ، در پی آن هزینه جراحی بینی نیز بیشتر خواهد بود.

هزینه عمل بینی استخوانی

بینی های استخوانی ساختاری هرمی شکل و پوست نازکی دارند که به همین دلیل می توانند نتیجه جراحی را به شکل بهتری نشان دهند. جراح بینی برای تغییر شکل بینی های استخوانی هیچ محدودیتی ندارد و می تواند به نحو احسن مشکلات و نواقص این بینی ها را اصلاح کند.

به طور کلی بینی تاثیر به سزایی در چهره فرد دارد. بینی های کج، قوز دار، عقابی در گروه بینی های استخوانی قرار می گیرند. تمرکز جراحی بینی استخوانی بیشتر بر پل بینی است و اغلب به ضخامت و انعطاف پذیری پوست بینی بستگی دارد. طی این عمل، پوست بینی برداشته می شود و اقدامات اصلاحی بر استخوان و تیغه بینی انجام می گیرد.

هزینه جراحی بینی استخوانی به عوامل متعددی مانند فرم بینی ، جنس پوست ، میزان مشکلات و ایرادات بینی بستگی دارد که جراح بینی می تواند در جلسه مشاوره، اطلاعات لازم را به بیمار بدهد اما به طور کلی، هزینه عمل بینی های استخوانی از بینی های گوشتی، کمتر است.

 

هزینه جراحی بینی

 

هزینه جراحی بینی با لیزر

عمل بینی با لیزر در تهران با ایجاد برش‌هایی بر روی پوست یا برطرف شدن مشکلات پوستی اعمال می‌شود و بر روی ساختار بینی هیچ گونه تغییراتی را اعمال نمی‌کند. تنها تکنیک مطمئن و منطقی به جهت اعمال تغییرات روی بینی ، عمل بینی با استفاده از متد باز و یا بسته می‌ باشد. امروزه لیزر به اندازه‌ای پیشرفت کرده که از آن در بسیاری از عمل های جراحی استفاده می شود. در واقع از فناوری لیزر کاربرد بسیاری در عمل های گوش ، حنجره و جراحی های چشم  دارد. اما این تکنولوژی نمی تواند جایگزینی در جراحی های بینی تلقی شود و نمی‌توان گفت رینوپلاستی با لیزر امکان پذیر است. 

هزینه جراحی بینی با بیمه

اگر جراحی بینی به منظور بهبود عملکرد بینی و اصلاح مشکلات تنفسی انجام شود، بیمه کل یا بخشی از هزینه ها را پرداخت می کند. هزینه عمل زیبایی بینی که به منظور بهبود ظاهر بینی انجام می شود، معمولا تحت پوشش بیمه قرار نخواهد گرفت.شرکت های بیمه اغلب هزینه جراحی انحراف تیغه بینی یا سپتوپلاستی را تقبل می کنند؛ زیرا در جهت بهبود سلامت فرد انجام می شود. البته اثبات اینکه جراحی بینی به منظور بهبود مشکلات سلامتی انجام می گیرد، می تواند دشوار باشد و کارشناس بیمه باید آن را تایید کند. در هر صورت باید قبل از اقدام برای جراحی بینی با شرکت بیمه خود هماهنگ کنید تا تاییدیه دریافت کنید. 

 

هزینه جراحی بینی

 

ارزانترین روش جراحی بینی در تهران

ارزان بودن جراحی بینی می تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد. این عوامل می توانند، بی تجربگی و تازه کاری جراح بینی، کلینیک یا بیمارستان ارزان قیمت یا واقع بودن مطب در محله پایین شهر باشند. پایین بودن هزینه جراحی، علت عدم کیفیت و بالا بودن آن نیز حکم اثبات موفقیت جراحی بینی نیست. جراحی بینی بسیار حساس است و در صورت شکست می  تواند کل چهره و صورت فرد را تحت تاثیر قرار دهد. از این رو بهتر است اولویت بیمار یافتن جراح بینی مناسب است و در مرحله دوم اهمیت جراحی بینی قیمت مناسب آن می باشد زیرا انتخاب جراح بینی صرفا بر اساس پایین یا بالا بودن هزینه جراحی بینی اصلا عاقلانه نیست.