انواع لیفت لب کدامند؟ چه کسانی نیاز به لیفت لب دارند؟

انواع لیفت لب کدامند؟ چه کسانی نیاز به لیفت لب دارند؟

۱۷ فروردین ۱۳۹۸ جراحی زیبایی mohsen

لیفت لب می تواند نشانه های پیری را با بالا کشیدن لب بالا بهبود بخشد. شاخص هایی مانند فاصله دار بودن لب بالا با بینی، متمایل شدن گوشه های لب به سمت پایین، پوشیده شدن دندان های بالایی توسط لب بالا یا چین و چروک های دور لب افراد سیگاری می تواند تاثیر ناخوشایندی بر چهره گذاشته و ظاهر پیرتری به شخص دهد. لیفت لب بالا موجب جوانسازی پوست صورت می شود.

روند جراحی انواع لیفت لب

روند جراحی لیفت لب

لیفت لب از کم خطر ترین جراحی های زیبایی صورت به شمار می رود. به طور کلی لیفت لب در مطب و با بی حسی موضعی انجام می گیرد اما در برخی موارد، بیمار به خواسته خود بیهوش می شود که باید از عوارض بیهوشی نیز آگاه باشد. خطر لیفت لب با بیحسی موضعی به مراتب کاهش می یابد. لیفت لب تقریبا غیر تهاجمی و کم خطر است و از جراحی های همزمان با جراحی بینی به حساب می آید. طی این جراحی قسمت بسیار کوچکی از پوست برداشته می شود و لب به سمت بالا کشیده می شود. طی این جراحی هیچ ماهیچه یا عصبی قطع نمی شود.

چه کسانی کاندید جراحی لیفت لب هستند؟

با بالا رفتن سن و افتادگی پوست، رنگ صورتی لب از بین می رود. به طور کلی هر شخصی که از باریک بودن لب بالا خود ناراضی بوده و یا دارای چین و چروک های ناشی از سیگار یا پیری است، می تواند کاندید جراحی لیفت لب باشد.

درمان لب چروکیده

معیار کاندید بودن برای جراحی لیفت لب، این است که فاصله لب بالا تا بینی چقدر از حد نرمال بیشتر است. فاصله طبیعی لب و بینی در خانم ها ۱ تا ۱.۲ سانتی متر و در آقایان ۱.۳ تا ۱.۵ سانتی متر می باشد.

انواع لیفت لب

قبل از هر چیز باید دانست که لیفت لب انواع مختلفی دارد. پزشکان از برش ها و تکنیک های بسیاری برای تغییر شکل، موقعیت و برجستگی لب استفاده می کنند. به طور کلی محبوب ترین انواع لیفت لب عبارت است از:

لیفت مستقیم لب

لیفت لب مستقیم

این نوع جراحی که با نام لیفت بالابر نیز شناخته می شود، عبارت است از برداشتن مقدار بسیار کمی از پوست بالای ورمیلیون یا حاشیه خارجی لب و ایجاد مرزی وسیع تر بین بینی و دهان. با برشی کوچک، پزشک می تواند قسمتی از پوست را بالا کشد و به لب ظاهری پر و قرمز دهد. این روش زخم مشخصی را در بالای لب باقی می گذارد.

لیفت لب از طریق برش زیر بینی (شاخ گاوی)

لیفت لب بالا

این نوع جراحی شایع ترین نوع لیفت لب بوده که نیازمند برشی در زیر بینی می باشد. جراح زیبایی این برش را به شکل یک سبیل یا شاخ گاو درآورده تا قسمت بالایی، مرکزی، راست و چپ لب به سمت بالا کشیده شوند. بسیاری ترجیح می دهند که از این روش استفاده کنند زیرا زخم قابل مشاهده ی کمتری به جا می گذارد.

لیفت ایتالیایی لب

لیفت ایتالیایی نوع اصلاح شده ی لیفت شاخ گاوی است که در آن به جای یک برش بزرگ به شکل شاخ گاو، ۲ برش کوچک در زیر سوراخ های بینی ایجاد می شود. با اینکه لیفت ایتالیایی چندان متداول نیست اما اکثرا به افرادی پیشنهاد می شود که خواهان ظرافت بیشتر و جای زخم کمتری هستند.

 لیفت گوشه لب

لیفت گوشه لب

اگر هدف فرد از لیفت لب، خندان تر کردن چهره خود باشد، لیفت گوشه لب بهترین گزینه برای بیمار می باشد. این جراحی شامل برداشتن قسمت کوچکی از پوست گوشه لب ها است تا آنها را به سمت بالا متمایل کند. لیفت گوشه لب به افرادی توصیه می شود که لب و گوشه های لبشان به سمت پایین متمایل بوده و دچار افتادگی حالت چهره هستند. بسیاری از افراد ترجیح می دهند که لیفت بالا برنده را همزمان با لیفت گوشه لب انجام دهند تا به لب ها شکل و حجم دهند.

لیفت سانترال لب

لیفت سانترال لب نیز یکی دیگر از لیفت های متداول و پرطرفدار به حساب می آید. اساسا در این گزینه، لیفت زیادی ایجاد نمی شود و در عوض موجب برجستگی دائمی لب می شود. پزشک برش کوچکی در زیر بینی ایجاد می کند و مرکز لب را به بالا متمایل می کند.

خطرات و عوارض انواع لیفت لب

هر جراحی می تواند عوارضی از قبیل عفونت، آب آوردن و غیر طبیعی شدن جای زخم را داشته باشد که انتخاب جراح پلاستیک ماهر در جلوگیری از این مشکلات نقش بسیار مهمی دارد. به طور کلی عوارض انواع لیفت لب چندان نیست. اغلب عوارض در تزریق ژل یا پروتز لب ایجاد می شود که به مرور زمان لب را پایین می کشد و بیمار برای لیفت لب به پزشک مراجعه می کند. افرادی که قبلا تزریق ژل لب انجام داده اند، در هنگام جراحی لب تورم بیشتری را تجربه خواهند کرد.

بهبودی پس از لیفت لب

پس از لیفت لب ۵ تا ۷ روز طول می کشد که چهره بیمار برای حضور در جامعه مناسب گردد. معمولا تا ۷۲ ساعت پس از جراحی، ورم های شدیدی در بالای لب بیمار به وجود می آید که می توان با کمپرس یخ تا حدودی آن را کنترل کرد. برای کاهش درد می توانید از دارو هایی استفاده کنید که دارای دوز پایین مسکن هستند مانند ویکودین. بخیه ها معمولا پس از ۵ روز کشیده و خارج می گردند. به طور طبیعی زخم جراحی تا حدودی برآمده شده و بالا می آید. بهبود کامل زخم ها اغلب تا ۱۲ ماه به طول می انجامد.

مقالات مرتبط