آیا عمل بینی گوشتی مشکل تر است؟

آیا عمل بینی گوشتی مشکل تر است؟

۱۵ مهر ۱۳۹۹ بینی drtaherian

پاسخ به پرسش آیا عمل بینی گوشتی مشکل تر است؟

در صورتی که تصمیم به انجام جراحی بینی ، گرفته و در این باره ، تحقیق کرده اید ؛ حتما اصطلاحات بینی گوشتی و استخوانی به گوشتان خورده است و با توجه به شنیده ها و دیده هایتان ، این سوال برای تان پیش آمده است که آیا عمل بینی گوشتی مشکل تر است؟ در مقاله پیش رو ، به شرح این موضوع پرداخته ایم ؛ جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره ، با ما همراه باشید.

عمل بینی گوشتی ، ممکن است کمی چالش برانگیز باشد ؛ زیرا جراح در تلاش است بینی متناسب و تراش خورده به همراه نوکی زیباتر برای بیمار بسازد. استحکام غضروف بینی در این نوع جراحی ها از اهمیت فراوانی برخوردار است ؛ زیرا غضروف بیشتر می تواند خود را از زیر پوشش پوست ضخیم، بر جسته تر نشان دهد. همچنین مزیت دیگر استحکام غضروف این است که تنفس بیمار بهبود یافته یا به خوبی قبل باقی می ماند. مشاوره با یک جراح بینی خوب و با تجربه می تواند به بیمار این فرصت را بدهد تا درباره گزینه های موجود صحبت کرده و توقعات واقع گرایانه خود را بیان کند.

 

 ( آیا عمل بینی گوشتی مشکل تر است؟ ) بینی گوشتی چیست ؟

معمولا به بینی های تپل ، گرد بدون داشتن نوکی مشخص که تناسب چندانی هم با پهنای پل بینی نداشته باشد، بینی گوشتی می گویند. حتی اغلب به نظر می رسد که توپی در نوک بینی شان قرار دارد. این افراد ممکن است فکر کنند که به جای داشتن بینی باریک و تراشیده، بینی پهن و نافرم دارند.

معمولا دو عامل موجب گوشتی به نظر رسیدن بینی می شود : ضخامت پوست بینی و ضعیف بودن غضروف نوک بینی. ضخیم بودن پوست بینی می تواند موجب گرد تر به نظر رسیدن نوک بینی شده و در افراد با پوست تیره بیشتر دیده می شود. نوک انواع بینی های گوشتی ، برخلاف بینی های استخوانی ، غضروف های جانبی کمتری دارد که منحنی یا پهن هستند.

آیا بینی گوشتی برگشت پذیر است ؟

امروزه جراحی زیبایی بینی یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی است و افراد زیادی حتی بدون داشتن دلیل عقلانی یا پزشکی ، تنها برای زیباتر شدن زیر تیغ این جراحی می روند. به طور کلی دو نوع بینی وجود دارد. بینی گوشتی و استخوانی.

در عمل جراحی بینی گوشتی ، جراح بینی ابتدا استخوان و غضروف بینی را به شکل مورد نظر در آورده تا از برگشت بینی پس از جراحی تا حد ممکن جلوگیری شود. البته ممکن است شکل بینی پس از جراحی به علت ضربه یا آسیب خاصی تغییر کند.

ادامه مقاله آیا عمل بینی گوشتی مشکل تر است؟

ابتدا باید گفت که بزرگ بودن بینی دلیل بر گوشتی بودن آن نیست و تشخیص بینی گوشتی تنها به عهده پزشک می باشد.

در اغلب بینی های گوشتی ، بافت پوست و گوشت بیش از سایر بخش ها است. در واقع میزان غضروف این بینی ها از بافت آن ها کمتر بوده و ساختار استخوانی ضعیف تری دارند. در واقع جراح بینی سعی می کند که در این نوع جراحی ها با اضافه کردن غضروف و تقویت ساختار استخوانی بینی، میان بخش استخوانی و گوشتی بینی تعادل ایجاد کند.

تصور عامه این است که جراحی بینی گوشتی کمتر از استخوانی شانس موفقیت داشته و نتیجه مطلوبی نخواهد داشت. معمولا پس از جراحی بینی گوشتی ، ورم بیشتری در صورت بیمار دیده می شود. جراحان بینی پس از جراحی بینی های گوشتی برای کاهش ورم به آن کورتون تزریق می کنند.

به طور کلی تمام جراحی های بینی، سختی های خاص خود را دارند و نمی توان به طور قطع گفت که جراحی بینی های گوشتی مشکل تر از جراحی بینی های استخوانی است.

آیا عمل بینی گوشتی مشکل تر است؟

هدف از انجام جراحی بینی گوشتی چیست ؟

جراح بینی ، در حین انجام عمل بینی گوشتی ، بر روی باریک کردن نیمه تحتانی بینی و همچنین شکل دهی نوک و پره های آن تمرکز می کند ؛ لازم به ذکر است که جراح بینی ، نه تنها از برداشتن زیاد غضروف و استخوان بینی های گوشتی ، پرهیز می کند ؛ بلکه ، در مواردی از طریق پیوند غضروف به تقویت آن ها نیز می پردازد.

در رابطه با نازک کردن پوست ضخیم بینی های گوشتی ، باید ذکر شود که جراح زیبایی بینی ، به علت جلوگیری از بروز عواقب جبران ناپذیر آن ؛ از جمله آسیب های پوستی ، به جز در موارد خاص ، از انجام این کار خودداری می کند.

نتایج جراحی بینی گوشتی

بسیاری از افراد ، تصور می کنند ؛ بینی های گوشتی پس از جراحی بینی ، تغییرات قابل توجهی نخواهند داشت ، در صورتی که این تصور غلط است ؛ در حال حاضر ، با انجام روش صحیح جراحی و با استفاده تکنیک های تقویتی ، می توان بهبود چشمگیری را از جراحی بینی گوشتی ، به دست آورد.

هزینه جراحی بینی گوشتی چقدر است ؟

اطلاع از هزینه جراحی بینی گوشتی ، مستلزم مراجعه به پزشک و قرارگیری تحت معاینه می باشد ؛ بنابراین ، در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در این باره به پزشک مراجعه نمایید.

مقالات مرتبط