جراحی بینی کج

جراحی بینی کج

4 مارس 2020 بینی drtaherianadm1

جراحی بینی کج

جراحی بینی کج : از نظر علم زیبایی شناسی ، مهم ترین ویژگی یک چهره زیبا وجود هماهنگی و تقارن بین اعضا آن می باشد در بین اعضا صورت ، بینی در مرکز قرار گرفته است از این رو بیشتر جلب توجه می کند و تاثیر بیشتری بر روی زیبایی چهره نیز دارد.

 جراحی بینی کج

یکی از مهم ترین ویژگی های بینی زیبا ، صاف بودن است در صورتی که بینی کمی انحراف داشته باشد ، نظر دیگران را به خود جلب کرده و هماهنگی اعضا صورت را از بین می برد.

در صورتی می گوییم بینی فرد کج است که بینی او ، نسبت به محور طولی ( خط فرضی که صورت را به دو قسمت تقسیم می کند. ) زاویه دار باشد.

فردی که بینی او کج باشد ، نوک بینی وی به سمت بالا یا یک طرف انحراف می یابد.

جراحی بینی کج ، یکی از بارزترین جراحی های بینی می باشد.

علت کجی بینی

کج بودن بینی می تواند به صورت مادرزادی بوده یا اینکه در اثر عوامل محیطی هم چون اصابت ضربه به بینی به وجود آید ، در برخی از موارد نیز بعد از جراحی زیبایی بینی به علت عدم مهارت جراح بینی یا عدم رعایت مراقبت های مورد نیاز توسط بیمار ، بینی او کج می شود که در این صورت نیاز به جراحی بینی ترمیمی پیدا می کند.

مشکلات به وجود آمده در اثر کجی بینی

کسانی که بینی آن ها متقارن نبوده و به یک سمت متمایل شده باشد ، دارای مشکلاتی از قبیل خر خر کردن در حین خواب ، خشک شدن دهان ، سردرد ، سینوزیت ، مشکلات تنفسی و غیره خواهند بود.

روش انجام جراحی بینی

برای انجام جراحی بینی ، دو روش جراحی بینی بسته و جراحی بینی باز وجود دارد ؛ جراح بینی با در نظر گرفتن مواردی هم چون نقطه کجی بینی ، میزان پیچیدگی عمل بینی و غیره یکی از این دو روش را برای انجام جراحی بینی کج انتخاب  می کند.

در بسیاری از مواقع جراحی بینی کج ، به روش باز انجام می شود زیرا جراح بینی در حین عمل بینی باز توانایی ایجاد تغییرات گسترده ای را دارد.

بارزترین تفاوت میان جراحی بینی باز و بسته ، ناحیه مورد نظر برای ایجاد برش می باشد در حین انجام جراحی بینی به روش باز ، برش های عمل بر روی ناحیه کلوملا ایجاد می شوند در حالی که در جراحی بینی به روش بسته ، هیچ برشی بر روی سطح خارجی پوست بینی ایجاد نمی شود و تمامی برش ها را در نواحی داخلی بینی ایجاد می کنند.

جراحی بینی کج

تفاوت انحراف و کجی بینی

در صورتی که تیغه میانی بینی منحرف شود این موضوع منجر به انحراف بینی می شود در برخی از مواقع انحراف بینی می تواند باعث کجی بینی نیز شود در این صورت باید جراحی انحراف و زیبایی بینی همزمان انجام گیرد.

در بسیاری از مواقع انحراف بینی ، به قدری خفیف بوده که نه تنها منجر به مشکلات تنفسی و ظاهری در افراد نشده ؛ بلکه خود فرد نیز متوجه نخواهد شد که دارای انحراف بینی است ؛ بنابراین انجام جراحی انحراف بینی ، تنها زمانی الزام میاد که سبب بروز مشکلات تنفسی و ظاهری در افراد شده باشد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی کج

  • افرادی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند ، باید توجه کنند که در صورت بروز هر گونه علائم غیر عادی همچون درد شدید ، خونریزی و از این قبیل موارد سریعا به پزشک معالج خود مراجعه نمایند.
  • افراد باید تا مدتی پس از جراحی بینی ، حداقل در دوران نقاهت آن از انجام روابط جنسی اجتناب کنند.
  • تورم و کبودی پس از جراحی بینی
  • بروز تورم و کبودی پس از جراحی بینی کج ، مسئله ای طبیعی بوده که تمامی بیماران را درگیر می کند ؛ لازم به تذکر است بروز این مسئله جای هیچ گونه نگرانی ندارد ؛ چرا که در طی چند روز حداکثر تا پایان یافتن دوران نقاهت جراحی بینی از بین می رود.
  • انجام برخی از نکات همچون استفاده از کمپرس یخ ، قرار نگرفتن در معرض نور مستقیم خورشید و گرما ، مصرف آب آناناس و آب کرفس ، عدم استعمال دخانیات و نوشیدنی های حاوی الکل و از این قبیل موارد به تسریع در روند بهبودی تورم و کبودی ناشی از جراحی بینی کج ، کمک شایانی می کند.

هزینه جراحی بینی کج

بیماران برای اطلاع از قیمت جراحی بینی ، باید ابتدا توسط جراح بینی معاینه شوند زیرا بعد از معاینه بیمار قیمت نهایی جراحی بینی مشخص می گردد.

مقالات مرتبط