جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش

۱۱ آذر ۱۳۹۸ جراحی زیبایی drtaherianadm1

جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش ، که در اصطلاح پزشکی آن را اتوپلاستی می نامند ؛ جزء پرطرفدارترین جراحی های زیبایی صورت بوده که تعداد زیادی از افراد در طول سال تصمیم به انجام آن می گیرند.

در حین عمل زیبایی گوش ، جراح گوش به اصلاح ایرادات و تغییر سایز ، شکل و مکان گوش پرداخته و در نهایت انجام این جراحی سبب بهبود فرم ظاهری گوش می شود.

با انجام جراحی زیبایی گوش ، می توان بسیاری از مشکلات مادرزادی گوش هم چون برآمدگی گوش ، بزرگی گوش ، میکروتیا ، گوش لوله ایی ، گوش کاگوت و غیره را برطرف کرد.

جراحی زیبایی گوش

عمل زیبایی گوش

جراح گوش ، برای انجام عمل زیبایی گوش و رفع ایرادات آن نیاز به ایجاد برش دارد ؛ حال وی با توجه به شرایط بیماران برش های مورد نیاز خود را در یکی از نواحی که در ذیل به آن اشاره شده است ، ایجاد می کند :

  1. پشت گوش
  2. درون چین های داخلی گوش

پس از ایجاد برش های مورد نیاز ، جراح گوش با انجام تغییراتی هم چون برداشتن غضروف و پوست اضافی گوش اقدام به اصلاح شکل ظاهری گوش بیماران می کند در نهایت پس از انجام اصلاحات مورد نیاز ، برش های ایجاد شده را بخیه می زند و جهت جلوگیری از تورم بیش از حد ، گوش ها را با یک باند در دور سر می بندد.

میزان شنوایی بیماران ، پس از رفع اثر داروی بیهوشی و به هوش آمدن به علت وجود باند بر روی گوش ها کاهش می یابد که با برداشته شدن باندها این مشکل نیز برطرف می شود ، بنابراین بروز این مسئله جای هیچ گونه نگرانی ندارد.

مدت زمان انجام جراحی زیبایی گوش

مدت زمان مورد نیاز جهت انجام عمل زیبایی گوش ، بسته به ایرادات و وسعت عمل زیبایی گوش متفاوت است اما در حالت کلی عمل زیبایی گوش به بیش از ۲ ساعت زمان نیاز ندارد.

مزایای جراحی زیبایی گوش

  • عمل زیبایی گوش ، توانایی برطرف کردن بسیاری از مشکلات مادرزادی و نقص های گوش را دارد.
  • انجام عمل زیبایی گوش ، سبب افزایش اعتماد به نفس بیماران می شود.
  • جراحی زیبایی گوش ، روشی ساده و ایمن جهت رفع ایرادات گوش می باشد.
  • جای اسکارهای ناشی از جراحی زیبایی گوش ، قابل رویت نمی باشد.
  • بهترین سن انجام عمل زیبایی گوش
  • عمل زیبایی گوش ، در افرادی که سن آن ها بیش از ۵ سال است ، انجام می شود.

مقالات مرتبط