مراقبت های بعد از جراحی گوش

مراقبت های بعد از جراحی گوش

5 فوریه 2020 اتو پلاستی drtaherianadm1

مراقبت های بعد از جراحی گوش

کسانی که دچار نقص و دفرمیتی در گوش های خود هستند می توانند به کمک عمل جراحی زیبایی گوش ( اتوپلاستی ) نسبت به اصلاح ایرادات موجود اقدام نمایند. در این راستا مراقبت های بعد از جراحی گوش ، از اقدامات ضروری بوده که بایستی توسط بیمار به طور دقیق و صحیح رعایت گردد.

مراقبت بعد از عمل زیبایی گوش ، علاوه بر کمک به کسب نتیجه رضایت بخش ، دوران نقاهت پس از عمل را نیز کوتاه و بدون خطر می نماید. از این رو قصد داریم در این مقاله شما را با برخی از مهمترین اقدامات و مراقبت های بعد از جراحی گوش آشنا کنیم.

مراقبت های بعد از جراحی گوش

بعد از عمل گوش چه بخوریم

همانطور که می دانید بخش انتهایی فک به گوش ها متصل شده است ، از این رو حرکت های زیاد و شدید فک می تواند به گوشی که عمل شده است فشار وارد کند. بنابراین توصیه می گردد بعد از جراحی اتوپلاستی طی روزهای اول از غذاهای نرم استفاده نمایید. همچنین با توجه به اینکه نمک تورم را افزایش می دهد لذا مصرف آن را تا حد ممکن کاهش دهید.

طرز خوابیدن بعد از عمل گوش

پیشنهاد می شود برای رفع هرچه سریعتر تورم ، به هنگام استراحت کردن و خوابیدن ، موقعیت خود را به گونه ای تنظیم نمایید که سرتان بالاتر از سطح بدن باشد ؛ استفاده از ۲ یا ۳ بالش زیر سر می تواند به این امر کمک کند. همچنین مراقب باشید به هنگام خوابیدن ، روی گوشی که عمل شده است نخوابید و به آن فشاری نیاورید.

فعالیت بعد از جراحی گوش

یکی دیگر از مراقبت های بعد از عمل اتوپلاستی این است که تا زمان بهبودی کامل از انجام فعالیت های شدید که موجب افزایش گردنش خون می شود خودداری نمایید. همچنین بلند کردن اجسام سنگین و جابجایی آن ها نیز جایز نمی باشد.

سیگار کشیدن بعد از عمل گوش

استعمال سیگار یا قلیان و تمامی مواد مخدر ، در ترمیم بافت ها خلل ایجاد نموده و روند بهبودی را کند می کند ؛ لذا باید تا تکمیل شدن دوره نقاهت و دستیابی به سلامتی کامل از مصرف آن ها پرهیز کنید.

صدای وز وز بعد از جراحی گوش

احتمالا به مدت ۵ هفته بعد از عمل اتوپلاستی صداهایی را در گوش خود بشنوید ؛ در این صورت نگران نشوید چرا که طبیعی بوده و برطرف خواهد شد.

دیگر مراقبت های بعد از جراحی گوش :

  • چنانچه با خونابه بعد از عمل گوش مواجه شدید ، لازم است موضوع را به جراح معالج خوداطلاع دهید.
  • برای جلوگیری از بروز عفونت ، باید مراقب باشید درون گوشتان آب نرود ؛ لذا رفتن به استخر و سونا را به بعد از بهبودی موکول نماید.

مقالات مرتبط