از دکتر بپرسید

آیا امکان ویزیت حضوری را ندارید و نیاز به مشاوره آنلاین دارید ؟ سوالات خود را در رابطه با جراحی بینی از دکتر طاهریان بپرسید.

مرتب کردن بر اساس :
User
۲۲ اسفند ۱۳۹۶
رامین : سلام دکتر من الان۲هفته است بینی ام را عمل کرده ام وبه دکترم گفتم قوس بینی ام عروسکی باشه و نوک بینی ام سربالایی ۴۵ درجه الان بینی ام یه ذره ورم داره ولی دست میزنم استخوان بینی ام معلومه که قوسش خیلی کمه و نوک بینی ام پهنه چیکارکنم که بینی ام قوسش زیاد باشه و نوک بینی ام نوک تیز بشه؟
۲هفته است بینی ام را عمل کرده ام کمی ورم دارد و قوسش خیلی کمه و نوک آن پهن باید چکار کرد؟

باید صبر کنید تا ورم بینی از بین برود تا زمانی که بینی ورم دارد شکل بینی به طور واضح مشخص نیست

مشاهده سوال
User
۲۱ اسفند ۱۳۹۶
آزیتا : سلام روز بخیر من 26سالمه بینی ام کج هست انحراف بینی هم دارم آیا میشه با عمل کلا کجیش رو برطرف کرد؟؟و در عین حال طبیعی هم باشه ؟؟
ظاهر بینی ام کج هست انحراف بینی هم دارم آیا با عمل طبیعی میتوان کج بودن را اصلاح کرد؟

بله در اکثر موارد انحراف بینی قابل اصلاح است . همراه با عمل انحراف بینی می توان اصلاحات زیبایی هم روی بینی انجام داد . اینکه نتیجه طبیعی می شود یا نه به نوع بینی و انتظارات شما از جراحی بینی و مهارت جراح بستگی و تشخیص آن فقط با معاینه ی حضوری امکان پذیر است

مشاهده سوال
User
۲۰ اسفند ۱۳۹۶
محسن : سلام ۲۰ روزه که عمل سپتو رینو پلاستی انجام دادم پر سمت چپم نسبت به سمت راستم ضخیم تر خواستم و از زیر که به بینی ام نگاه میکنم سوارخ های بینی ام نامتقارن خواستم بپرسم این ورم یا،این شکلی میمونه
۲۰ روزه که عمل سپتو رینو پلاستی انجام دادم سوارخ های بینی ام نامتقارن خواستم بپرسم این ورم یا،این شکلی میمونه

عدم تقارنهای جزئی در اوایل جراحی معمولا به علت ورم است و با گذشت زمان از بین می رود

مشاهده سوال
User
۱۹ اسفند ۱۳۹۶
ش : با سلام ٦٣ سال دارم قبلا عمل بيني انجام دادم و آسم هم دارم الان يه مدت هروز آبريزش قطع نميشه دكتر گفته پوليپ داري ولي دكتر آسم اجازه عمل نميده و ميگه پوليپ بر ميگرده دوباره چند سري قرص قارچ خوردم بهتر شدم ولي دوباره با اينكه مصرف ميكنم آبريزش شروع شده بند نمياد و گرفتگي دارم كلافه شدم شهرستان هستم اگر ممكنه راهنمايي دارويي و علاج واقعي بهم بگين
بینی ام را عمل کردم اما مدتیه آبریزش بینی دارم با وجود آسمی که دارم دکتر آسم اجازه عمل نمی دهد

پولیپ هایی که با دارو درمان نمی شوند را می توان با جراحی برداشت اما دکتر شما درست گفته اند چون در خیلی موارد پولیپ ها حتی پس از جراحی برمی گردند. بهتر است به صورت حضوری مراجعه کنید مشکل شما از نزدیک معاینه شود و راه حل بهتری داده شود

مشاهده سوال
User
۱۳ اسفند ۱۳۹۶
فردوس : سلام خسته نباشید من در آلمان زندگی می کنم و میخواهم برای بیست روز به ایران بیام و میخواستم بدونم که آیا به تحت این بیست روز می توانم بینی خودم رو عمل کنم یا نه؟
درآلمان زندگی می کنم، تحت بیست روز سفر به ایران می توانم بینی خودم رو عمل کنم یا نه؟

بله 20 روز کافیست اما باید از قبل تاریخ عمل را با دکتر هماهنگ کنید . از زمانی که جراحی بینی انجام می شود باید 10 روز در تهران اقامت داشته باشد و پس از آن می توانید به کشور خود برگردید

مشاهده سوال
User
۱۲ اسفند ۱۳۹۶
زهرا : سلام آقای دکتر خسته نباشید .بینی من چند ماهی میشه که درد میکنه و وقتی سی تی اسکن انجام دادم دکتر به من گفت که باید انحراف بینی ام عمل شه و بیمه هزینه اون رو میده.ظاهر بینی من کجه میخواستم بدونم با عمل انحراف بینی ظاهر بینی ام تغییر میکنه و جزء عمل درمانیه یا برای اصلاح ظاهرش باید عمل زیبایی انجام داد؟
انحراف بینی دارم و ظاهر بینی ام هم کجه با عمل انحراف تغییر میکنه ؟ یا باید عمل زیبایی انجام داد؟

اگر انحراف در ظاهر بینی نمایان باشد با عمل انحراف بینی تا حدی ظاهر بینی هم تغییر می کنند اما معمولا برای بهبود بیشتر عمل انحراف و زیبایی را با هم انجام می دهند

مشاهده سوال
User
۷ اسفند ۱۳۹۶
مریم : 7درود بر شما .خدا قوت .آقای دکتر دختر من 26 سالشه و شدیدا نیاز هست که بینی اش را جراحی زیبایی کند. متاسفانه دو سه جراح که بردیم همه نظرشون اینه که این بینی گوشتی هست و غضروف نداره و به هیچ شکلی نمیشه جراحیش کرد.نظر شما چیه؟ آیا راهی هست؟ لیفت با نخ میتونه بینی گوشتی رو کوچیک کنه؟ اگه بله تاثیر و ماندگاریش چقدره و آیا شما هم انجام میدین؟ مطبتون کدوم شهر هست؟
آیا راهی برای جراحی بینی های گوشتی بدون غضروف وجود دارد؟

تغییرات عمده در جراحی بینی معمولا روی غضروف و استخوان بینی انجام می شود و پوست بینی زیاد تغییر نمی کند از آنجایی که مشکل بینی های گوشتی ضخیم بودن پوست است با عمل جراحی تغییر چندانی نمی کنند.اما در بعضی شاید بتوان با پیوند غضروف شکل بهتری به بینی داد که این هم فقط با معاینه قابل تشخیص است.

مشاهده سوال
User
۶ اسفند ۱۳۹۶
شهاب : با سلام، جناب دکتر اگر شخصی دارای انحراف بینی و پولیپ باشه و همچنین مدام عفونت(خلت) داشته باشه آیا قابل درمان هست؟
اگر شخصی دارای انحراف بینی و پولیپ باشه و همچنین مدام عفونت(خلت) داشته باشه آیا قابل درمان هست؟

اگر ترشحات ناشی از انحراف یا پولیپ بینی باشد می توان با برداشتن پولیپ و اصلاح انحراف بینی آن را درمان کرد

مشاهده سوال
User
۲ اسفند ۱۳۹۶
فرهاد : با سلام ۳۶ سالمه مشکل شدید آپنه خواب دارم، هم داخل بینی تورم شاخک دارم، هم بافتای نرم پشت بینی ام و هم لوزه از خوابم هیچ لذتی نمیبرم صبحها با استرس خواب آلودگی شدید میرم سر کار، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
مشکل شدید آپنه خواب دارم، داخل بینی هم تورم شاخک دارم، از خوابم لذتی نمیبرم راهنمایی بفرمایید؟

مشکل خواب دلایل مختلفی می تواند داشته باشد اگر فکر می کنید به دلیل مشکل تنفسی خواب خوبی ندارید بهتر است به صورت حضوری مراجعه کنید تا بینی شما معاینه شود. مشکلات تنفسی با جراحی یا دارو قابل درمان هستند.

مشاهده سوال
User
۲۶ بهمن ۱۳۹۶
علیرضا : سلام دکتر،من 21 سالمه و نزدیک  4ساله که نفس کشیدن واسم سخت شده، نمیدونم پولیپ دارم یا نه، فقط میخواستم بدونم اگه بخوام پولیپمو بردارم، میتونم عمل زیبایی هم انجام بدم یا خیر؟!
با عمل پولیپ بینی می توانم عمل زیبایی هم انجام دهم یا خیر؟

بله می توانید عمل پولیپ و جراحی زیبایی بینی را به صورت همزمان انجام دهید و مسلما وقتی به صورت همزمان انجام شود برای شما به صرفه تر هم خواهد بود

مشاهده سوال
User
۱۷ خرداد ۱۳۹۵
: آیا می توانید بینی من را شبیه این عکس در بیاورید؟
آیا می توانید بینی من را شبیه این عکس در بیاورید؟

عکس ها از این جهت مفید است که دکترتان می تواند متوجه شود که شما چه چیزی را دوست دارید و چه چیزی را دوست ندارید –هم در مورد بینی شما در حال حاضر و هم در مورد شکلی که می خواهید بینی شما در آینده پیدا کند.به همین دلیل عکس ها می توانند برای بحث کردن و نظر دادن در مورد عمل بینی مفید باشند.با این وجود یک جراح بینی نمی تواند بینی شخص دیگری را بر روی صورت شما قرار دهد. جراح فقط می تواند تغییرات مشخصی و محدودی بر روی بینی شما انجام دهد.یک جراح خوب و با تجربه
1. بر روی نتیجه ای که شما می خواهید به دست بیاورید تمرکز می کند
2. تغییراتی که امکان پذیر است را ارزیابی می کند
3. تغییراتی که امکان پذیر نیست را ارزیابی می کند
4. پیشنهادات خود را بر اساس دانش و تجربه اش برای شما بیان می کند
این بحث باید به یک توافق از انتظارات واقع بینانه ی شما و جراحتان از جراحی بینی منجر شود.در این مرحله اگر پیشنهادات و تجربیاتی که دکترتان در مورد آن با شما صحبت کرده است برای شما معقول به نظر رسید از او بخواهید که عکس های قبل از عمل و بعد از عمل بیمارانش را به شما نشان دهد تا بتوانید کارش را ارزیابی کنید.با این حال اگر شما احساس کردید که دکترتان به چیزی که شما می گویید را درک نمی کند و اصلا به حرف هایتان گوش نمی دهد وقتش رسیده که به دنبال مشاوره با یک دکتر دیگر بروید.انتخاب یک جراح با سابقه و با تجربه یکی از مراحل کار شما به حساب می آید.”گوش دادن” کلید داشتن یک جراحی موفق و رضایتبخش برای بیمار است .

مشاهده سوال
User
۱۴ خرداد ۱۳۹۵
: هزینه جراحی بینی چقدر است ؟
هزینه جراحی بینی چقدر است ؟

هزینه جراحی بسته به نوع جراحی مورد نیاز برای بینی های مختلف متفاوت است لذا مبلغ دقیق پس از ویزیت توسط پزشک تعیین می شود.

مشاهده سوال
User
۱۷ خرداد ۱۳۹۵
: آیا دستور العملی برای فعالیت های روزانه وجود دارد ؟
آیا دستور العملی برای فعالیت های روزانه وجود دارد ؟

بر روی تخت هایی که سرشان بالاتر است بخوابید یا از 2 تا 3 بالش برای زیر سر خود استفاده کنید. با دهان باز عطسه کنید و برای تخلیه کردن بینی به مدت حداقل 7 روز فین نکنید.گرفتگی بینی، سنگین بودن صورت ، سردرد و خواب منقطع نشانه های خیلی معمول بعد از عمل جراحی می باشد و همزمان با شروع بهبود شما کاهش می یابد. فعالیت هایی که نیاز به خم شدن ، کشیدن و زور زدن دارد مطلقا انجام ندهید .اگر بچه ی کوچک دارید دو زانو بنشینید و بگذارید از شما بالا بروند.

مشاهده سوال
User
۱۷ خرداد ۱۳۹۵
: چه زمانی ظاهر من نرمال خواهد شد؟
چه زمانی ظاهر من نرمال خواهد شد؟

تجربه نشان داده است که بیشتر بیماران حدودا دو هفته بعد از جراحی نرمال به نظر می رسند.ممکن است احساس کنید که بینی تان هنوز متورم است و نتیجه ی نهایی عملتان هنوز مشخص نشده است .با این حال بعد از دو هفته متوجه خواهید شد که به خوبی در حال طی کردن مسیر بهبود هستید.

مشاهده سوال
User
۱۷ خرداد ۱۳۹۵
: اگر من سابقه ی بد زخم بودن را داشته باشم چه کار باید بکنم ؟
اگر من سابقه ی بد زخم بودن را داشته باشم چه کار باید بکنم ؟

اگر گوش هایتان را سوراخ کرده اید ، نحوه ی بهبود گوشهایتان نشانه ی خوبی برای مشخص شدن نحوه ی بهبود بینی تان خواهد بود .زخم هایی که در سایر نقاط بدن هستند معمولا نشانه ی خوبی برای نحوه ی بهبود بیماران در جراحی بینی نمی باشد . این نکته بسیار اهمیت دارد که در زمان مشاوره به دکتر خود هر گونه سابقه ی زخم که باعث نگرانی می شود را نشان دهید در نتیجه او می تواند به شما یک تخمین از نحوه ی بهبودتان در جراحی بینی را ارایه دهد .

مشاهده سوال
User
۱۷ خرداد ۱۳۹۵
: آیا من می توانم بعد از جراحی بینی عینک یا لنز استفاده کنم؟
آیا من می توانم بعد از جراحی بینی عینک یا لنز استفاده کنم؟

بعد از اینکه جراحی بینی به پایان رسید قبل از استفاده ی مجدد از لنز بهتر است یک روز به چشم های خود استراحت بدهید خیلی عجیب نیست اگر بیماران به دکترشان بگویند که یک استراحت موقت بدون لنزهایشان برای دو سه روز بعد از جراحی حس خوبی می دهد.مشکلی نیست اگر عینکتان روی گچ بینی قرار بگیرد.به هر حال یک هفته بعد از جراحی بینی گچ آن باز خواهد شد.در این زمان دکترتان به شما نشان خواهد داد که چطور باید از فریم عینک استفاده کنید که از قرار گرفتن مستقیم آن روی بینی جلوگیری شود.توصیه جدی این است که برای یک هفته ی اول بعد از باز شدن گچ از فریم UPS (یو پی اس) استفاده کنید.

مشاهده سوال
User
۱۷ خرداد ۱۳۹۵
: من واقعا می خواهم این عمل را انجام دهم اما اگر دچار استرس بشوم چه کار باید بکنم؟
من واقعا می خواهم این عمل را انجام دهم اما اگر دچار استرس بشوم چه کار باید بکنم؟

این که دچار استرس بشوید یک امر طبیعی است.یکی از بهترین راه هایی که می توان برای مقابله با استرس استفاده کرد این است که با بیماران دیگر در این مورد گفتگو کنید و ببینید آنها چگونه از این مرحله گذر کرده اند.عکس های قبل و بعد از عمل نتیجه ها و تجربیات بیمارانی که در همین شرایط شما بوده اند را معرفی می کند.

مشاهده سوال
User
۱ تیر ۱۳۹۵
مینا : سلام ببخشید میخواستم بپرسم جراحی بینی گوشتی با بیهوشی موضعی امکان دارن؟ چون من ازبیهوشی عمومی میترسم
باتشکر
سلام ببخشید میخواستم بپرسم جراحی بینی گوشتی با بیهوشی موضعی امکان دارن؟

به علت اینکه تغییراتی در جراحی بینی امکان نیاز به تغییر استخوان بندی وجود دارد مراجعه کننده باید  ترجیحا در بیهوشی عمومی باشد اطلاعات بیشتر را می توانید در این مقاله مطالعه کنید انتخاب نوع بیهوشی برای جراحی بینی
با تشکر از تماس شما.

مشاهده سوال
User
۱۷ خرداد ۱۳۹۵
: چه زمانی می توانم دوش بگیرم؟
چه زمانی می توانم دوش بگیرم؟

گچ بینی باید تا یک هفته پس از جراحی خشک بماند .بنابراین شما تا زمانی که گچ بینی باز نشده است نباید دوش بگیرید .شما می توانید هر زمانی پس از جراحی موهای خود را در سینک بشویید.

مشاهده سوال
User
۱۷ خرداد ۱۳۹۵
: چرا جراحی چانه همراه با جراحی بینی توصیه می شود ؟
چرا جراحی چانه همراه با جراحی بینی توصیه می شود ؟

به دلیل ایجاد تعادل.خصوصیات ظاهری هنگامی که با هم تناسب دارند زیبا هستند .جراحی چانه نسبت کلی صورت را دوباره تنظیم می کند . در بعضی موارد می توان ظاهر بینی را به وسیله ی افزایش سایز چانه کاهش داد . اگر لیپوساکشن گردن هم نیاز باشد ، می توان در هنگام جراحی چانه آن را نیز انجام داد.

مشاهده سوال
Drop a file here or click to upload Choose File
Maximum upload size: 3MB