از دکتر بپرسید

آیا امکان ویزیت حضوری را ندارید و نیاز به مشاوره آنلاین دارید ؟ سوالات خود را در رابطه با جراحی بینی از دکتر طاهریان بپرسید.

مرتب کردن بر اساس :
User
۲۷ تیر ۱۳۹۷
سارا : با سلام آقای دکتر بینی من انحراف شدید داره میخوام عمل سپتوپلاستی رو انجام بدم و در آینده ممکنه بخواهم عمل زیبایی داشته باشم به دکتر مراجعه کردم گفتند در این صورت کیفیت عمل زیبایی در آینده پایین می آید به دلیل تخلیه غضروف بینی، ایا این گفته صحیح است?
امکانش هست عمل انحراف بینی و عمل زیبایی بینی همزمان انجام نشه؟

از آنجایی تشخیص و نحوه کار جراحان مختلف کمی با هم فرق می کند تا قبل از معاینه نمی شود در این مورد نظر قطعی داد اما گفته ی ایشان در مورد اینکه کیفیت جراحی در بار دوم کمتر از بار اول می شود صحیح است. علاوه بر این هزینه ها نیز بیشتر می شود. ما پیشنهاد می کنیم که جراحی انحراف بینی و جراحی زیبایی بینی (اگر قصد انجامش را دارید) را همزمان با هم انجام دهید

مشاهده سوال
User
۲۶ تیر ۱۳۹۷
مجتبی : وقت بخیر بنده ١ ماه است که بینی ام رو عمل زیبایی انجام دادم و قبل از عمل از انحراف بسیار زیاد تیغه رنج می بردم. اما عمل زیبایی رو فقط برای انجام تقارن انجام دادم و عملیات دیگه ای روی بینی م انجام نشد. دکتر قبلی به بنده گفته بودن که مشکل فقط بینی ام نیست و باقی قسمت های استخوانی صورت بنده هم مقدار کمی منحرف هستند. بنده بعد از خارج شدن تامپون ها متوجه شدم قسمت پایینی و میانی بینی که غضروف کار گذاشته شده که اگه درست گفته باشم بهش کلوملا گفته میشه به طور دقیق وسط تیغه قرار نداره و همینطور خود تیغه هم از قسمت های پایینی و انتهایی در وسط صورت قرار نداره. میخواستم بپرسم که آیا این مورد بخاطر انحراف شدید بنده بوده و قابل برطرف شدن نبوده و نیست؟ و اینکه هم تراز نبودن کلوملا و تیغه تاثیری در بازگشت انحراف ندارند؟
۱ ماهه که بینی ام رو عمل کردم قبلش انحراف شدید داشتم ولی الان تیغه وسط بینی ام هم تراز نیست

به طور کلی انحراف بینی در موارد شدید به طور کامل قابل درمان نیست و بیمار نباید انتظار داشته باشد که بعد از درمان بینی اش کاملا متقارن شود به خصوص در مورد شما که دکترتان تشخیص داده اند که مقداری از انحراف مربوط به ساختار صورت است. در این شرایط تقارن کامل بینی حتی انحراف صورت شما را بیشتر نشان می دهد

مشاهده سوال
User
۲۳ تیر ۱۳۹۷
نازنین : سلام آقای دکتر من ۱۸ سالمه ۱۰ روزه ک بینی ام را عمل کردم الان احساس میکنم که بینی ام کوتاه و سرش رو هم دکتر خیلی برده بالا چون گفت که بعد عمل افت میکنه من بینی عروسکی نمیخواستم ولی الان شبیه عروسکی شده راضی نیستم میخوام ببینم چه کاری میشه کرد؟
بینی ام را عمل کردم بینی عروسکی نمیخواستم ولی الان شبیه عروسکی شده راضی نیستم چکار کنم

نگران نباشید نوک بینی به تدریج کمی افت می کند. اغلب دکتر ها نوک بینی را کمی بالاتر از حد انتظار بیمار بالا می برند چون با گذشت زمان و خوابیدن ورم ها کمی افت می کند

مشاهده سوال
User
۱۷ تیر ۱۳۹۷
سیما : سلام ببخشید من سوالی داشتم هنگام یا روز عمل زیبایی بینی اشکال نداره عادت ماهانه باشیم؟ هیچ ضرری نداره؟
هنگام یا روز عمل زیبایی بینی اشکال نداره عادت ماهانه باشیم؟ هیچ ضرری نداره؟

مشکلی ندارد اما هر پزشکی ترجیحات خودش را دارد بهتر است با پزشک خودتان مشورت کنید.

مشاهده سوال
User
۱۴ تیر ۱۳۹۷
سعید : با عرض سلام و خسته نباشین اقای دکتر سن من 17ساله بینی در مدت 4 سال 3 بار شکست به صورتی که خون زیادی ازش رفت به صورتی که بینی شیب دار شد و هر موقع دست میگیرم بهش صدای مثل شکستن قولنج انگشت میده ایا بیمه مبلغی رو برای جراحی میده؟
بینی ام در مدت ۴ سال ۳ بار شکسته الان شیب دار شده آیا بیمه مبلغی رو برای جراحی میده؟

اگر بیش از یکماه از شکستگی بینی گذشته باشد بیمه معمولا هزینه ای نمی دهد. چون استخوان بینی جوش می خورد و از آن به بعد نیاز به جراحی زیبایی بینی دارد. مگر این که در اثر شکستگی بینی دچار انحراف بینی شده باشید که در این صورت باید هزینه ی انحراف بینی را از بیمه دریافت کنید.

مشاهده سوال
User
۱۴ تیر ۱۳۹۷
آتوسا : سلام من دو هفته اس بینی ام را عمل کردم از دو روز پیش پره سمت چپ بینی ام بزرگتر و پایین تر از سمت راستیه…راستیه گرد و کوچولو و خوش فرمه اما چپیه یه حالتی صافه و چین کنار نداره انگار بخیه هاش از داخل باز شده باشه…نوک بینی ام هم از همون دو روز پیش کج شده…حالا اگه بخیه هاش باز شده باشه من باید چیکار کنم؟ اینم بگم با گوش پاک کن داخل بینی ام را چرب کردم ممکنه از اون باشه و باعث شده باشم بخیه ها باز بشه؟ تروخدا جوابمو بدین خیلی نگرانم
۲ هفته بینی ام را عمل کردم پره چپ بینی ام بزرگه با گوش پاک کن هم چربش کردم بخیه ها باز شده؟

به هیچ عنوان نباید داخل بینی را با گوش پاک کن دستکاری کنید. در مورد تغییرات بینی هم فعلا باید صبر کنید هفته دوم زمان خوبی برای قضاوت درباره نتیجه عمل بینی نیست. بینی شما هنوز جای بهبود دارد و بهتر است به فرصت بیشتری به آن بدهید.

مشاهده سوال
User
۱۲ تیر ۱۳۹۷
انسیه : سلام خسته نباشید من بینی ام را یک ماهه عمل کردم ولی وقتی چسب را باز میکنم نوک بینی ام گرده احساس میکنم هیچ تغییری نکرده است؟
بینی ام را یک ماهه عمل کردم ولی وقتی چسب را باز میکنم نوک بینی ام گرده هیچ تغییری نکرده اس

باید صبر کنید تا ورم آن از بین برود . نوک بینی معمولا آخرین قسمتی است که ورم آن از بین می رود.

مشاهده سوال
User
۱۱ تیر ۱۳۹۷
: سلام آقای دکتر من پنج روز هست که عمل کردم و هنوز گچ رو برنداشتم الان که نگاه میکنم بینی ام خیلی سر بالا شده و فاصله بینی و لب بالا زیاد شده آیا این مشکلات بر طرف میشه؟چقدر زمان میبره تا حالت طبیعی پیدا کنه؟
۵ روز که عمل کردم و گچ رو برنداشتم بینی ام سر بالا شده چقدر زمان میبره تا حالت طبیعی پیدا کنه؟

از آنجایی که شما 5 روز است که عمل کردید خیلی جای نگرانی نیست. چون نوک بینی به مرور زمان کمی پایین تر می آید به خاطر همین خیلی از جراحان این موضوع را در نظر می گیرند و نوک بینی را کمی بیشتر از مقدار مورد نظر بالا می برند

مشاهده سوال
User
۴ تیر ۱۳۹۷
فاطمه : سلام من بینی ام انحراف شدید داره ولی از داخل، و این انحراف چندان توی ظاهر بینی ام مشخص نیست. میخواستم بدونم عمل انحراف همزمان با عمل زیبایی(فقط صاف کردن ظاهر بینی به دلیل وسواس شخصی و کوچیک کردن اون) عمل رو برام سخت نمیکنه?!
آیا می توان عمل انحراف بینی را همزمان با جراحی زیبایی بینی انجام داد ؟

خیر عمل انحراف بینی در خیلی از موارد همزمان با جراحی زیبایی بینی انجام می شود و یک روش کاملا معمول و جا افتاده است

مشاهده سوال
User
۳ تیر ۱۳۹۷
شهرام : سلام،جناب بنده بيني ام گوشتي هست و بزرگه، سوالم اينه اول آيا جراحي برای بيني گوشتي جواب ميده، دوم اينكه آيا شما بر اساس فرم صورت جراحي ميكنيد كه به صورت و چهره فرد بياد؟سوم از چه موادي استفاده ميكنيد؟
آیا جراحی برای بینی گوشتی جواب میده، دوم اینکه آیا شما بر اساس فرم صورت جراحی میکنید

از آنجایی که بینی های گوشتی با هم متفاوتند نتایج آنها نیز بسته به ضخامت پوست بیمار و میزان غضروف و استخوان بینی متغیر است . در بینی های گوشتی هر چه میزان غضروف و استخوان بینی کمتر باشد جراحی بینی تاثیر کمتری خواهد داشت.در مورد تطبیق فرم صورت و بینی هم باید گفت بهترین حالت این است که بینی با سایر اجزای صورت تطابق داشته باشد و تلاش ما هم در همین راستا است .

مشاهده سوال
User
۱۷ خرداد ۱۳۹۵
: آیا می توانید بینی من را شبیه این عکس در بیاورید؟
آیا می توانید بینی من را شبیه این عکس در بیاورید؟

عکس ها از این جهت مفید است که دکترتان می تواند متوجه شود که شما چه چیزی را دوست دارید و چه چیزی را دوست ندارید –هم در مورد بینی شما در حال حاضر و هم در مورد شکلی که می خواهید بینی شما در آینده پیدا کند.به همین دلیل عکس ها می توانند برای بحث کردن و نظر دادن در مورد عمل بینی مفید باشند.با این وجود یک جراح بینی نمی تواند بینی شخص دیگری را بر روی صورت شما قرار دهد. جراح فقط می تواند تغییرات مشخصی و محدودی بر روی بینی شما انجام دهد.یک جراح خوب و با تجربه
1. بر روی نتیجه ای که شما می خواهید به دست بیاورید تمرکز می کند
2. تغییراتی که امکان پذیر است را ارزیابی می کند
3. تغییراتی که امکان پذیر نیست را ارزیابی می کند
4. پیشنهادات خود را بر اساس دانش و تجربه اش برای شما بیان می کند
این بحث باید به یک توافق از انتظارات واقع بینانه ی شما و جراحتان از جراحی بینی منجر شود.در این مرحله اگر پیشنهادات و تجربیاتی که دکترتان در مورد آن با شما صحبت کرده است برای شما معقول به نظر رسید از او بخواهید که عکس های قبل از عمل و بعد از عمل بیمارانش را به شما نشان دهد تا بتوانید کارش را ارزیابی کنید.با این حال اگر شما احساس کردید که دکترتان به چیزی که شما می گویید را درک نمی کند و اصلا به حرف هایتان گوش نمی دهد وقتش رسیده که به دنبال مشاوره با یک دکتر دیگر بروید.انتخاب یک جراح با سابقه و با تجربه یکی از مراحل کار شما به حساب می آید.”گوش دادن” کلید داشتن یک جراحی موفق و رضایتبخش برای بیمار است .

مشاهده سوال
User
۱۴ خرداد ۱۳۹۵
: هزینه جراحی بینی چقدر است ؟
هزینه جراحی بینی چقدر است ؟

هزینه جراحی بسته به نوع جراحی مورد نیاز برای بینی های مختلف متفاوت است لذا مبلغ دقیق پس از ویزیت توسط پزشک تعیین می شود.

مشاهده سوال
User
۱۷ خرداد ۱۳۹۵
: آیا دستور العملی برای فعالیت های روزانه وجود دارد ؟
آیا دستور العملی برای فعالیت های روزانه وجود دارد ؟

بر روی تخت هایی که سرشان بالاتر است بخوابید یا از 2 تا 3 بالش برای زیر سر خود استفاده کنید. با دهان باز عطسه کنید و برای تخلیه کردن بینی به مدت حداقل 7 روز فین نکنید.گرفتگی بینی، سنگین بودن صورت ، سردرد و خواب منقطع نشانه های خیلی معمول بعد از عمل جراحی می باشد و همزمان با شروع بهبود شما کاهش می یابد. فعالیت هایی که نیاز به خم شدن ، کشیدن و زور زدن دارد مطلقا انجام ندهید .اگر بچه ی کوچک دارید دو زانو بنشینید و بگذارید از شما بالا بروند.

مشاهده سوال
User
۱۷ خرداد ۱۳۹۵
: چه زمانی ظاهر من نرمال خواهد شد؟
چه زمانی ظاهر من نرمال خواهد شد؟

تجربه نشان داده است که بیشتر بیماران حدودا دو هفته بعد از جراحی نرمال به نظر می رسند.ممکن است احساس کنید که بینی تان هنوز متورم است و نتیجه ی نهایی عملتان هنوز مشخص نشده است .با این حال بعد از دو هفته متوجه خواهید شد که به خوبی در حال طی کردن مسیر بهبود هستید.

مشاهده سوال
User
۱۷ خرداد ۱۳۹۵
: اگر من سابقه ی بد زخم بودن را داشته باشم چه کار باید بکنم ؟
اگر من سابقه ی بد زخم بودن را داشته باشم چه کار باید بکنم ؟

اگر گوش هایتان را سوراخ کرده اید ، نحوه ی بهبود گوشهایتان نشانه ی خوبی برای مشخص شدن نحوه ی بهبود بینی تان خواهد بود .زخم هایی که در سایر نقاط بدن هستند معمولا نشانه ی خوبی برای نحوه ی بهبود بیماران در جراحی بینی نمی باشد . این نکته بسیار اهمیت دارد که در زمان مشاوره به دکتر خود هر گونه سابقه ی زخم که باعث نگرانی می شود را نشان دهید در نتیجه او می تواند به شما یک تخمین از نحوه ی بهبودتان در جراحی بینی را ارایه دهد .

مشاهده سوال
User
۱۷ خرداد ۱۳۹۵
: آیا من می توانم بعد از جراحی بینی عینک یا لنز استفاده کنم؟
آیا من می توانم بعد از جراحی بینی عینک یا لنز استفاده کنم؟

بعد از اینکه جراحی بینی به پایان رسید قبل از استفاده ی مجدد از لنز بهتر است یک روز به چشم های خود استراحت بدهید خیلی عجیب نیست اگر بیماران به دکترشان بگویند که یک استراحت موقت بدون لنزهایشان برای دو سه روز بعد از جراحی حس خوبی می دهد.مشکلی نیست اگر عینکتان روی گچ بینی قرار بگیرد.به هر حال یک هفته بعد از جراحی بینی گچ آن باز خواهد شد.در این زمان دکترتان به شما نشان خواهد داد که چطور باید از فریم عینک استفاده کنید که از قرار گرفتن مستقیم آن روی بینی جلوگیری شود.توصیه جدی این است که برای یک هفته ی اول بعد از باز شدن گچ از فریم UPS (یو پی اس) استفاده کنید.

مشاهده سوال
User
۱۷ خرداد ۱۳۹۵
: من واقعا می خواهم این عمل را انجام دهم اما اگر دچار استرس بشوم چه کار باید بکنم؟
من واقعا می خواهم این عمل را انجام دهم اما اگر دچار استرس بشوم چه کار باید بکنم؟

این که دچار استرس بشوید یک امر طبیعی است.یکی از بهترین راه هایی که می توان برای مقابله با استرس استفاده کرد این است که با بیماران دیگر در این مورد گفتگو کنید و ببینید آنها چگونه از این مرحله گذر کرده اند.عکس های قبل و بعد از عمل نتیجه ها و تجربیات بیمارانی که در همین شرایط شما بوده اند را معرفی می کند.

مشاهده سوال
User
۱ تیر ۱۳۹۵
مینا : سلام ببخشید میخواستم بپرسم جراحی بینی گوشتی با بیهوشی موضعی امکان دارن؟ چون من ازبیهوشی عمومی میترسم
باتشکر
سلام ببخشید میخواستم بپرسم جراحی بینی گوشتی با بیهوشی موضعی امکان دارن؟

به علت اینکه تغییراتی در جراحی بینی امکان نیاز به تغییر استخوان بندی وجود دارد مراجعه کننده باید  ترجیحا در بیهوشی عمومی باشد اطلاعات بیشتر را می توانید در این مقاله مطالعه کنید انتخاب نوع بیهوشی برای جراحی بینی
با تشکر از تماس شما.

مشاهده سوال
User
۱۷ خرداد ۱۳۹۵
: چه زمانی می توانم دوش بگیرم؟
چه زمانی می توانم دوش بگیرم؟

گچ بینی باید تا یک هفته پس از جراحی خشک بماند .بنابراین شما تا زمانی که گچ بینی باز نشده است نباید دوش بگیرید .شما می توانید هر زمانی پس از جراحی موهای خود را در سینک بشویید.

مشاهده سوال
User
۱۷ خرداد ۱۳۹۵
: چرا جراحی چانه همراه با جراحی بینی توصیه می شود ؟
چرا جراحی چانه همراه با جراحی بینی توصیه می شود ؟

به دلیل ایجاد تعادل.خصوصیات ظاهری هنگامی که با هم تناسب دارند زیبا هستند .جراحی چانه نسبت کلی صورت را دوباره تنظیم می کند . در بعضی موارد می توان ظاهر بینی را به وسیله ی افزایش سایز چانه کاهش داد . اگر لیپوساکشن گردن هم نیاز باشد ، می توان در هنگام جراحی چانه آن را نیز انجام داد.

مشاهده سوال
Drop a file here or click to upload Choose File
Maximum upload size: 3MB