من ۲ ماه پیش بینی ام را جراحی کردم و الان ۲ هفته اس که باردارم آیا بارداری من در پایین اومدن ورم بینی مشکلی ایجاد می کند؟

سوال سلام به شما دکتر گرامی. یه سوالی داشتم از خدمت شما ممنون میشم جواب سوالمو بدین. من دو ماه پیش بینی ام را جراحی کردم دارای بینی کاملا ظریف و استخوانی بودم و مشکل اصلی بینی من قوز بینی و کمی انحراف بینی بود و خواستم هم از دکترم یه جراحیه طبیعی و برداشتن قوز بینی بوده اما الان بعده عمل چیزی که مشاهده میکنم اینه که پایین بینیم خیلی کوچیک شده و بالای بینی و استخوانی که بینی و به گونه وصل می کند خیلی پهن در واقع پهن بودن زیاد بالای بینی پایین بینی و خیلی کوچیک نشون میده و شکل بینی منو نا مطلوب کرده و من الان به شدت افسرده هستم دکترم میگه که پهن بودن بالای بینی به خاطره ورمه و سوال من اینه که آیا در جراحی استخوانی با برداشتن قوز استخوان هم متورم میشه و به مرور ورمش می خوابد؟ یا فقط پوست و گوشتی که ورمش می خوابد؟ میترسم روز به روز پایین بینی کوچیک تر شه و مشکل بالا باقی بمونه با توجه به اینکه از یک ماهه گذشته ورمه بالا فرق چندانی نکرده. و سوال بعدیم اینه که دو هفته اس باردارم آیا بارداری من در پایین اومدن ورم بینی مشکلی ایجاد میکنه؟ ممنون میشم پاسخ سوالمو بدین.
پاسخاول اینکه یک ماه مدت بسیار کمی برای قضاوت درباره نتیجه ی جراحی بینی است .ورم بینی مربوط به بافت روی غضروف و استخوان است و به مرور فروکش می کند فقط باید کمی صبور باشید در ضمن برای شما که باردار هستید حتی اگر جراحی نکرده بودید در طول دوران بارداری بینی تان کمی متورم می شد پس باید صبور باشید تا ورم بعد از عمل و بارداری خود به خود بهبود پیدا کند

سوالات مرتبط