درباره تغییرات چهره بعد از عمل بینی

تغییرات چهره بعد از عمل بینی : بسیاری ممکن است از ظاهر بینی خود متنفر باشند، اما تعداد کمی از این افراد به جراحی بینی روی می آورند زیرا تغییر شکل بینی و چهره ریسک بزرگی به حساب می آید. در اغلب موارد ، تعلل برای انجام جراحی بینی به این دلیل است که افراد می ترسند دیگر شبیه خودشان نباشند و چهره دیگری پیدا کنند. البته این امر همیشه هم بد نیست ؛ تصور کنید که فرد قبل بیهوشی ، بینی خود را دارد و سپس با بینی جدیدی به هوش می آید. با این حال این تغییر کلی چهره و تبدیل  شدن به فردی دیگر چندان صحت ندارد و فکر کردن به آن، خصوصا در دوره نقاهت می تواند باعث استرس و اضطراب فرد شود. در ادامه به چگونگی تغییرات چهره بعد از عمل بینی می پردازیم.

رینوپلاستی یا عمل زیبایی بینی نوعی جراحی است که به منظور بهبود ظاهر و عملکرد بینی انجام می شود. این جراحی اغلب برای اصلاح بینی های کج، بینی های بسیار بزرگ و یا اصطلاح مشکلات تنفسی ( ژنتیکی یا ناشی از ضربه یا آسیب ) انجام می گیرد. عمل بینی ترمیمی معمولا برای اصلاح معایب رینوپلاستی که در  گذشته انجام شده، صورت می گیرد.

انواع تغییرات چهره بعد از عمل بینی

جراحی بینی می تواند از چهار طریق چهره فرد را تغییر دهد:

توازن چهره

بینی در مرکز صورت قرار دارد. اگر بینی بسیار بزرگ و نامتقارنی داشته باشید در بین سایر اعضای چهره بسیار جلب توجه خواهد کرد. بعد از عمل، بینی با بقیه اعضای صورت هماهنگی پیدا می کند. به علاوه اگر بینی تان نامتقارن است، با انجام جراحی بینی می توانید تعادل آن را بازگردانید. بعد از عمل بینی ، صورت به علت توازن و هماهنگی به وجود آمده ، به طرز شگفت آوری تغییر می کند.

تغییر اندازه

در صورتی که به نسبت چهره تان، بینی بسیار بزرگ یا بسیار کوچکی دارید، جراحی بینی می تواند اندازه بینی را تغییر دهد و از این طریق به تغییر و بهبود چهره تان کمک کند.

سایز مناسب بینی

رفع مشکلات تنفسی

برای افرادی که از مشکلات تنفسی رنج می برند؛ رینوپلاستی می تواند علاوه بر تغییر ظاهر بینی و چهره فرد؛ باعث رفع مشکلات تنفسی و بهبود سلامت فرد نیز بشود. از آنجایی که سلامت افراد در چهره هایشان مشخص است، جراحی بینی که هم به منظور زیبایی و هم حل مشکلات تنفسی انجام می شود، در چهره فرد نمود پیدا کرده و می تواند نشان دهنده سلامت وی باشد.

افزایش اعتماد به نفس

شاید برایتان سوال باشد که چرا جراحی بینی باعث افزایش اعتماد به نفس می شود؟ پس از انجام جراحی بینی، چهره فرد نه تنها از نظر زیبایی بلکه به دلیل داشتن اعتماد به نفس بیشتر، تغییر می کند. این افراد پس از جراحی، بیشتر لبخند می زنند؛ زیرا از ظاهر چهره خود راضی هستند که این از نظر اطرافیانشان دور نخواهد ماند. البته نگران قضاوت دیگران نباشید که چهره جدیدتان را مدیون جراحی زیبایی می دانند؛ بلکه به تغییرات مثبت چهره و  اعتماد به نفس بعد از عمل بینی فکر کنید.

چرا تغییرات چهره بعد از عمل بینی می تواند تحولات بزرگی را در پی داشته باشد؟

ممکن است برای بسیاری از افراد سوال باشد که چرا تغییرات بینی بعد از عمل تاثیر به سزایی بر دیگر اعضای صورت و حتی زیبایی کلی چهره دارد. تصور کنید که بینی عضو مرکزی چهره انسان است که از گونه ها، پیشانی، و فک جلوتر قرار می گیرد و به صورت بُعد و معنا می بخشد. از کنار، بینی به نیم رخ انسان شکل و ساختار می دهد و به اعضای دیگر تناسب می بخشد.

با داشتن چنین جایگاه مهمی در چهره، بینی می تواند باعث تناسب یا عدم نتاسب اعضای صورت با یکدیگر شود. بزرگی یا کوچکی، کجی یا صافی، قوز داشتن یا نداشتن بینی می تواند کل چهره فرد را تحت تاثیر قرار دهد. با تغییر بینی از طریق جراحی، هماهنگی و تناسب به چهره فرد باز می گردد و می توان به دیده شدن دیگر اعضای صورت نیز کمک کرد.

توازن چهره بعد از عمل بینی

تغییرات چهره بعد از عمل بینی

چگونه می توان از مشکل دار بودن بینی مطمئن شد؟

گاهی اوقات خود شخص به راحتی می تواند مشکل دار بودن بینی خود را تشخیص دهد. هر بار با نگاه کردن در آینه، آرزو می کند که کاش بینی زیباتری داشت. اما ممکن است در برخی مواقع تشخیص مشکل دار بودن بینی دشوار باشد. فرد، ظاهر بینی خود را دوست ندارد اما دقیقا نمی داند مشکل بینی وی چیست.

خوشبختانه جراحان بینی از اینکه چه چیزی می تواند چهره هر شخص را جذاب تر کند و یا چگونگی تغییرات ایده آل بینی، آگاهی و اطلاع کافی دارند. پزشکان باید درباره صورت های مختلف، تفاوت انواع چهره ها، تناسب صورت و غیره مطالعات بسیاری داشته باشند. بعد از عمل ، بینی شما باید تناسب خوبی با چهره داشته باشد و نمی توان از یک فرم بینی برای همه بیماران استفاده کرد. مثلا بینی های عروسکی تنها برای برخی صورت های ریز مناسب است. یک جراح خوب در اولین جلسه مشاوره قادر است با بررسی کامل صورت و بینی بیمار تشخیص دهد بینی مناسب صورت من کدام است؟.

 

جراحی بینی چگونه چهره شما را تغییر می دهد ؟

بیمارانی که می خواهند شکل بینی خود را تغییر دهند ، رینوپلاستی را انتخاب می کنند که در اصطلاح عام ، جراحی بینی نامیده می شود. جراحی بینی به صورت بالقوه ، شکل بینی را با استفاده از دامنه ای از تکنیک های جراحی تغییر می دهد.

رینوپلاستی می تواند دغدغه های بسیاری را درمان کند. این تکنیک می تواند بنا به دلایل زیبایی ، درمان مشکلات تنفسی ، یا بد شکلی انجام شود. یک تکنیک واحد رینوپلاستی وجود ندارد که بتواند برای درمان تمامی اندازه های مختلف بینی ، مناسب باشد.

این به تمایلات بیمار و خواسته های خارج از جراحی وابسته است. رینوپلاستی شهرت زیادی در زمینه آنچه می تواند برای بیماران انجام دهد ، دارد. بر حسب نتایج مطلوب ، جراحی می تواند نتایج طبیعی را تولید کرده یا شکل ظاهری کل صورت شما را تغییر دهد.

مشکل دار بودن بینی

تغییرات چهره بعد از عمل بینی

تغییر دادن پل بینی

بیشتر بیماران رینوپلاستی ، در خصوص پل بینی خود ، دغدغه هایی دارند. پل بینی جایی است که بافت از چشم ها به سمت نوک بینی حرکت می کند. چندین دلیل در خصوص چرایی داشتن پل بینی پهن وجود دارد. برخی دارای استخوان بینی بزرگ یا بافت و چربی اضافی در اطراف بینی خود هستند. جراح ، می تواند ماده سیلیکون را جهت خلق پل بینی تیزتر و باریک تر به نظر رسیدن آن ، اضافه کند.

اگر بینی بیمار بطور طبیعی نازک باشد ، یک ایمپلنت کوچک به بینی اضافه می شود. همچنین گزینه های غیر جراحی برای افزایش حجم بینی با استفاده از فیلرهای پوستی نیز وجود دارد. رینوپلاستی می تواند پل بینی را صاف کرده و قوزها را حذف نماید. این تکنیک ، تا حد قابل ملاحظه ای شکل ظاهری پل بینی را تغییر می دهد.

تغییر نوک بینی

برخی بیماران می خواهند جهت یابی یا اندازه نوک بینی خود را تغییر دهند. نوک بینی اساساً از غضروف ساخته شده است. این ناحیه ای است که  دو توده غضروف به هم جوش می خورند. این می تواند باعث نامتناسب بنظر رسیدن نوک بینی با بقیه صورت شود.

رینوپلاستی می تواند نوک بینی را از نظر اندازه و تناسب با بقیه صورت ، تغییر دهد. نوک بینی را می توان بدون تغییر نواحی دیگر بینی در طول رینوپلاستی ، تغییر داد.

تغییرات چهره بعد از عمل بینی

تاثیرات بر روی بقیه ویژگی های صورت

بینی ، بخش مرکزی صورت می باشد که در صورت تنظیم بودن ، شما می توانید تاثیر آن را بر روی کل صورت ، مشاهده کنید. رینوپلاستی می تواند باعث تغییراتی در حرکت لب بالایی و لبخند شما شود. وقتی نوک بینی عقب کشیده می شود ، لب بالایی اندکی افتاده شده و صورت شما را کشیده تر نشان می دهد.

جراح پلاستیک ، اغلب نوک بینی را به سمت بالا چرخش می دهد و به لب های شما ، نمای بالاتر رفته ای را می بخشد. ماهیچه هایی در بینی شما وجود دارند که مستقیماً به ماهیچه ای در لب بالایی متصل شده اند. درمان قوز در بینی ، بر روی این ماهیچه ها اثر نمی گذارد.

بعد از جراحی ، بینی شما تا سه هفته متورم می شود.  این بر روی لبخند شما اثر می گذارد ، ولی دائمی نیست. ماهیچه های بینی و لب که تحت تاثیر این روند قرار دارند ، به مرور زمان ، بهبود یافته و به حالت نرمال بازمی گردد. سفتی و شکل غیرعادی نیز بعد از چند هفته ، از بین می رود.

اگر چه رینوپلاستی نمی تواند مستقیماً چشم ها را تغییر دهد ، ولی می تواند چهره کلی شما را عوض کند. پهن و باریک شدن پل بینی می تواند باعث نزدیک تر یا دورتر بنظر رسیدن چشمان شما به هم شود. در برخی افراد ، جراحی بینی باعث روشن تر شدن چشم ها و از بین رفتن چربی زیر چشم ها می شود.

رینوپلاستی می تواند لب ها ، غبغب و چانه شما را متوازن نموده و صورت شما را لاغرتر نشان دهد.

افزایش اعتماد به نفس بعد از عمل بینی

آیا جراحی بینی اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد ؟

رینوپلاستی موضوعاتی را که ما در مورد صورت مان دوست نداریم ، مورد هدف قرار می دهد. نقص های بینی ، قوزها ، برآمدگی ها ، موضوعات مربوط به تقارن و اندازه بینی چیزهایی هستند که در رینوپلاستی درمان می شوند. با این وجود از نظر برخی بیماران ، رینوپلاستی پا را از این محدوده نیز فراتر گذاشته و اعتماد به نفس آن ها را بهبود داده است.

با ارتقاء شکل بینی ، رینوپلاستی می تواند دارای مزایای قابل ملاحظه ی باشد. به علاوه ، یک جراحی بینی حرفه ای ، می تواند به بسیاری افراد در غلبه بر آسیب ها و بدشکلی هایی که تاثیر منفی بر روی اعتماد به نفس آن ها داشته است ، کمک کند.