سوالات متداول

هزینه جراحی بینی چقدر است ؟

هزینه جراحی بسته به نوع جراحی مورد نیاز برای بینی های مختلف متفاوت است لذا مبلغ دقیق پس از ویزیت توسط پزشک تعیین می شود.

آیا بیماران شما در هنگام جراحی به صورت کامل بیهوش می شوند؟

مهترین روش جهت انجام جراحی بینی استفاده از داروهای خاصی است که تحت نظر متخصص بیهوشی به بیمار داده می شود، که ضمن اینکه بیمار حیـن عمـل هیچگونه درد و ناراحتی ندارد بیهـوش کامل هم نیست ولی عوارض نا خواسته بیهوشی هم عمومی بسیار نادراست

چه سنی برای جراحی بینی مناسب است؟

معمولاً بینی تا سن بلوغ (حدود 16 سالگی) به رشد خود ادامه می¬دهد و پس از آن این رشد متوقف می شود لذا انجام جراحی تا قبل از این سن کار عاقلانه¬ای نیست ولی این عمل در سنین پیری نیز قابل انجام بوده و در صورتی که بیمار مشکل قلبی یا زمینه¬ای دیگر نداشته باشد بسیار موفقیت آمیز است.

آیا بینی که در اثر جراحی قبلی آسیب دیده و بدشکل شده قابل اصلاح است؟

بله. با روش open (باز) بینی کاملاً در دسترس قرار گرفته و می¬توان با پیوندهای لازم قسمت¬های آسیب¬دیده را اصلاح و بینی را بازسازی و ظاهر و عملکرد بینی و خصوصاً تنفس را به آن بازگرداند.

آیا اقدام به جراحی زیبایی بینی کار نادرستی است؟ چرا برخی افراد نظر بدی نسبت به این عمل دارند؟

در مواردی که بینی شخص به وضوح نازیبا، بدشکل و یا دارای شکستگی و انحراف شدید و یا اختلال تنفسی باشد به شرط اینکه آگاهانه و با انتخاب صحیح جراح با تجربه کافی صورت پذیرد می تواند بسیار مفید باشد. مواردی که منجر به عوارض می¬شوند عمدتاً توسط افراد غیر متخصص انجام می¬شوند لذا مهمترین قسمت در انجام عمل جراحی بینی انتخاب آگاهانه  جراح ماهر می باشد.

مراحل عمل جراحی پلاستیک بینی چگونه است؟

بعد از مراجعه و ملاقات بیمار در مورد نوع عمل و نتایج احتمالی آن توضیح داده می شود و در مورد مسایل مورد ابهام و سوالات مطروحه بیمار توجیه میشود. بعد از معاینات اولیه و انجام آزمایشات لازم با نظر بیمار به بیمارستان یا مرکز جراحی مورد توافق معرفی می شود. بیماران معمولاً نیاز به بستری در بیمارستان ندارند. اخیرا تامپون داخل بینی روز گذاشته نمی شود. حدود ۶ روز بعد قالب روی بینی برداشته می شود و معمولاً با رعایت احتیاط بعد از یک هفته، کار معمول بیماران از سر گرفته می شود.

نکات مهم مورد توجه بعد از عمل جراحی بینی چیست؟

مجموعه ی کامل دانستنی های قبل و بعد از عمل رو می توانید در بخش دانستنی ها مطالعه نمایید.

هزینه عمل ترمیمی لب حدوداچقدرمیشه؟ با دفترچه بیمه؟ آزاد چطور؟

هزینه عمل تنها بعد از ویزیت مشخص می شود. و بیمه هزینه هیچ نوع عمل زیبایی را قبول نمی کند.
کسانی که ساکن تهران نیستند برای عمل بینی چند روز مرخصی نیاز دارند و چند روز باید در تهران تحت نظر پزشک باشند؟
حداقل 7 الی 10 روز نیاز به مرخصی می باشد و 10 روز اول باید تحت نظر باشید بعد از 10 روز می توانید به شهر خودتون باز گردید

چه زمان بعد از عمل بینی می توان باردار شد؟

حداقل 6 ماه بعد از عمل بینی می توان باردار شد.