درباره انواع بینی های گوشتی

انواع بینی های گوشتی : ساختار بینی افراد ، به گونه ای است که در حالت کلی آن ها را به سه دسته بینی استخوانی ، گوشتی و غضروفی تقسیم می کنند و هر کدام از آن ها ، ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند ؛ طبق گفته جراح بینی تهران ، برخی از مهم ترین ویژگی بینی های گوشتی ، عبارت اند از :

  1. پوست ضخیم ، چرب و دارای منافذ باز
  2. غضروف ضعیف
  3. نوک پهن

حال ، بینی های گوشتی خود به دو دسته تقسیم می شوند :

  • بینی هایی که پوست ضخیم آن ها ، ناشی از غدد چربی است.
  • بینی هایی که پوست ضخیم آن ها ، ناشی از بافت بسیار است.

در ادامه مقاله ، به بررسی انواع بینی های گوشتی خواهیم پرداخت.

انواع بینی های گوشتی

1- بینی گوشتی با منافذ بزرگ غدد چربی

این نوع از بینی های گوشتی نسبت به نوع دیگر ، دارای غدد سباسه بیشتری بوده و چربی بسیاری تولید می کنند ؛ لازم به ذکر است ، نتایج مطلوب تری را نیز نسبت به نوع دیگر از جراحی زیبایی بینی ، دریافت خواهند کرد.

در برخی از مراجعه کنندگان که دارای بینی گوشتی هستند ، منافذ بزرگی دیده می شود که غدد چربی در زیر  پوست آن ها فعال است ؛ استفاده از لیزر یا لایه برداری به همراه رژیم غذایی کم نمک به این دسته از مراجعه کنندگان توصیه می شود.

و اگر دکتر ، پوستشان دارویی برای کنترل چربی زیر پوست به آن ها توصیه کرده باشد ، پیشنهاد می شود عمل جراحی را تا شش ماه پس از قطع دارو انجام دهند .

2- بینی گوشتی با غدد چربی کم کار

این نوع از بینی ها ، پوست ضخیم شان ناشی از غدد چربی نبوده و دارای بافت بسیار می باشند و به همین علت ، گفته می شود ؛ نتایج جراحی زیبایی بینی در نوع دیگر بینی های گوشتی ، مطلوب تر خواهد بود.

در دسته دیگری از مراجعه کنندگان غدد چربی فعالیت کم تری دارند ؛ اما پوست بینی ضخیم ، قرمز و براق است

خوشبختانه ، عمل جراحی بینی در این گروه موفقیت آمیز است ؛ زیرا ، جراح در زیر پوست ضخیم آن ها اسکلت محکم استخوانی ایجاد می کند و فرم دلخواه را در آن به وجود می آورد.

گاهی جراح ، فضای مرده را از بین می برد و پوست بینی را به غضروف نزدیک می کند ، تا از جمع آوری تراوشات و بافت اضافی در نوک بینی جلوگیری کند.

 

نکته مثبت انواع بینی های گوشتی

پوشاندن ناهمواری های استخوانی به وسیله پوست ضخیم بینی گوشتی تنها نکته مثبتی است که در مورد بینی گوشتی می توان به آن اشاره کرد .

در حالی که این ناهمواری های کوچک که در بافت استخوانی بینی وجود دارد ؛ به دلیل اینکه معمولا پوست این نوع بینی ها نازک است ؛ ناهمواری های جزئی پوشیده نمی شود و به چشم می آید.

برخلاف تصور عموم بینی گوشتی ، دوباره به حالت اول برنمی گردد ؛ اما فرو کش کردن تورم بینی در این بیماران بسیار طولانی تر از بینی های استخوانی است.

عمل جراحی بینی گوشتی در آقایان که پوست ضخیم تری نسبت به خانم ها دارند ؛ موفقیت کمتری دارد و در مشاوره قبل از عمل به آن ها توصیه می شود ، انتظار بازدهی بیش از 30 درصد را از عمل جراحی بینی خود نداشته باشند .

در نهایت بیماران با بینی گوشتی باید انتظارات معقول تری از پزشک جراح بینی ، خود داشته باشند ؛ شاید نتیجه جراحی بینی گوشتی هرگز مانند بینی استخوانی نباشد .

هزینه عمل بینی گوشتی چقدر است ؟

تعیین هزینه عمل بینی گوشتی در افراد زیباجو ، نیازمند مراجعه به پزشک و قرارگیری تحت معاینه می باشد ؛ ایشان ، پس از انجام معاینات مورد نیاز و بررسی پارامترهای بسیار ، هزینه نهایی جراحی زیبایی بینی را به فرد زیباجو ، اعلام خواهند کرد.

آیا بیمه هزینه جراحی بینی گوشتی را متقبل می شود ؟

همانطور که می دانید ؛ عمل بینی گوشتی در دسته جراحی های زیبایی قرار می گیرد و بیمه ، هزینه جراحی های زیبایی را پرداخت نمی کند.