بهترین جراح بینی در تهران

بهترین جراح بینی در تهران

۱۴ تیر ۱۴۰۰ بینی مدیر سایت

بهترین جراح بینی در تهران کیست ؟

انتخاب بهترین جراح بینی در تهران ، در حال حاضر با افزایش تعداد جراحان زیبایی بینی در سر تا سر کشور ، بسیار مشکل شده است ؛ همانطور که می دانید جراح بینی ، تاثیر به سزایی در جراحی بینی دارد و نتیجه جراحی بینی نیز بستگی به میزان مهارت و تجربه جراح بینی دارد ؛ از این رو انتخاب جراح بینی مهم ترین مقوله در زمینه جراحی زیبایی بینی به حساب می آید.

جراح بینی ، در حین عمل زیبایی بینی باید علاوه بر در نظر گرفتن زیبایی فرم ظاهری بینی به حفظ عملکرد طبیعی بینی نیز توجه نشان دهد حال در صورتی که جراح بینی منتخب بیمار به اندازه کافی مهارت نداشت باشد یا اینکه تجربه کافی را نداشته باشد ، احتمال اینکه بیمار دچار مشکلاتی ؛ همچون نامتقارنی حفره های بینی ، بی حسی ، مشکلات تنفسی و غیره شود ، بسیار زیاد است ؛ بنابراین در حین انتخاب جراح بینی بسیار دقت کنید.

 

بهترین جراح بینی در تهران

بهترین جراح بینی تهران

اگر از بینی تان کلافه شده اید و آن را دوست ندارید ، چون برازنده صورت تان نیست ، می توانید جراحی بینی را بعنوان گزینه رفع این مشکلات ، برگزینید. اگر احساس می کنید بینی تان خیلی کوچک یا خیلی بزرگ است ، خیلی مردانه یا خیلی زنانه است ، کج است یا بر روی آن قوز بدشکلی وجود دارد ، رینوپلاستی درمان مشکل شماست.

اگر احساس می کنید نوک یا پل بینی تان بسیار پهن است ، بهترین جراح رینوپلاستی ، می تواند به شما در رسیدن به شکلی از بینی که به دنبال آن هستید ، کمک کند. اگر در نفس کشیدن یا خوابیدن دچار مشکل هستید ، با رینوپلاستی می توانید برای همیشه از شر این مشکلات خلاص شوید.

زمانی که جراحی بینی تکمیل شد ، شکل ظاهری بینی و تغییرات جذاب ، طبیعی و متوازن بینی خلق شده توسط جراح بینی تان ، برای همیشه ثابت باقی خواهد ماند.

چرا انتخاب جراح خوب برای رینوپلاستی بسیار اهمیت دارد ؟

وقتی شما برای داشتن یک بینی جدید ، یا جراحی کردن بینی تان تصمیم می گیرید ، مرحله بعدی که در دستیابی شما به موفقیت اهمیت بسیار زیادی دارد ، انتخاب جراح است.

جراحی بینی ، خصوصاً رینوپلاستی ، نظامی است که به یک آموزش بی عیب و نقص ، سال ها تجربه ، دانش عملکردی و آناتومیکی از استخوان های صورت ، دانش فنی ، قضاوت فوق العاده و حس زیباشناسی نیاز دارد.

یک جراح رینوپلاستی باید متعهد و مسئولیت پذیر بوده ، و به حفظ سلامت و کمک به بیمار برای دستیابی به آنچه در جستجوی آن است ، علاقمند باشد.
دکتر طاهریان جراح رینوپلاستی ، با سال ها تجربه و انجام هزاران رینوپلاستی موفق ، به ترکیب کاملی از این ویژگی های الزامی دست یافته است.

انتخاب بهترین جراح بینی تهران

 1. افرادی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی گرفته اند ، برای آشنایی با جراحان بینی می توانند به جستجو در اینترنت بپردازند یا این که از دوستان و آشنایان خود که در این زمینه اطلاعات دارند ، کمک بگیرند.
 2. بازدید از سایت و اینستاگرام جراحان بینی تاثیر به سزایی در آشنایی با آن ها دارد ؛ زیرا علاوه بر آشنایی با سوابق پزشکی آن ها می توانید نمونه کارهایشان را نیز مشاهده کنید.
 3. شرکت در جلسه مشاوره با پزشک و بیان خواسته و انتظارات خود از جراحی بینی و شنیدن نظرات ایشان نیز کمک شایانی به انتخاب بهترین جراح بینی می کند.
 4. رفتن به مطب جراح مورد نظر و صحبت با بیماران وی در رابطه با میزان رضایت آن ها نیز تاثیر فراوانی بر روی انتخاب جراح بینی دارد.

ویژگی بهترین جراح بینی در تهران

 • جراح بینی ، باید بر علم زیبایی شناسی و ریاضی تسلط کافی داشته باشد تا بتواند بین بینی و دیگر اعضا صورت تناسب بر قرار کند.
 • ایجاد حس اعتماد در بیماران یکی از مهم ترین ویژگی های جراح بینی است.
 • جراح بینی ، باید اطلاعات کافی در رابطه با مراقبت های قبل و بعد از عمل بینی به بیماران بدهد.

شما و جراح رینوپلاستی تان

قبل از اقدام به انجام جراحی رینوپلاستی ، باید نسبت به انتخاب خود به مرحله اطمینان کامل رسیده باشید. در انتخاب جراح فاکتورهایی از قبیل تحصیلات ، تجربه ، مدرک ، بورد تخصصی و سایر موارد باید مد نظر قرار گیرد.

همچنین باید از حس زیبا شناسی جراح خود ، که در عکس های بیماران قبلی او نمایان است و در زمان برگزاری جلسه مشاوره ، در هنگام گفتگو درباره اهداف شکل جدید بینی شما آشکار می شود ، اطمینان کامل داشته باشید.

علاوه بر تمام موارد ، یک جراح بینی خوب باید بخشی از هدف جراحی خود را به بهبود کیفیت زندگی بیمار ، از طریق انجام جراحی زیبایی اختصاص دهد. یافتن یک جراح با مهارت های پیشرفته و بهره مندی از سطح دانش عمیق ، یکی از مهمترین قدم هایی است که در مسیر تصمیم گیری برای قرار گرفتن تحت جراحی بینی ، برداشته می شود.

با انتخاب جراح خوب ، هارمونی صورت خود را خلق کنید. هر چند در رینوپلاستی دستیابی به نتیجه مطلوب ، از طریق تکنیک های پیشرفته جراحی هدف اصلی می باشد ، ولی دکتر طاهریان تنها به بینی شما نمی نگرد. او در زمان طراحی برای جراحی بینی شما ، متغیرهای متعددی را مد نظر قرار می دهد. او با آگاهی از نیاز به خلق یک بینی که باید از نظر زیبایی ، انتظارات بیمار را تامین کند ، جنبه های عملکردی این اندام را نیز مد نظر قرار می دهد.

با در نظر گرفتن تغییرات ویژه مورد نیاز در بینی شما ، باید ویژگی های طبیعی بودن بینی و حفظ توازن آن با سایر ویژگی های صورت ، و همچنین شکل صورت شما نیز رعایت شود.

دیگر ویژگی های مهم جراح رینوپلاستی

تمرکز بر روی رینوپلاستی با سال ها تجربه

بهتر است یک جراح پلاستیک عمومی را ، برای انجام رینوپلاستی خود انتخاب نکنید.

استفاده از تکنیک جراحی دقیق و در عین حال ملایم

یک تکنیک ریز بینانه به همراه برخورد ملایم با بینی ، الزامی می باشد ؛ چون یک خطای میلی متری در بینی شما نشان داده می شود.

داشتن تجربه جراحی ترمیمی

تخصص جراح برای بازسازی بینی از طریق بازیابی شکل خوشایند و عملکرد درست ، سطح عمیق دانش آناتومی و داشتن یک تجربه بی نظیر و سالم برای

بیمار ، را تضمین می کند.

دانش زیبا شناسی

زمانی که عکس های کارهای قبلی جراح منتخب خود را نگاه می کنید ، می توانید توانایی ها و سبک کار او را درک کنید.

گفتگوی شفاف

جراحان رینوپلاستی دارای قدرت گفتگوی بالا بوده و عمیقاً به خواسته ها و نیازهای بیمار خود اهمیت می دهند.

انواع بینی

بینی ها را با توجه به ویژگی های منحصر به فردشان می توان به سه دسته بینی های گوشتی ، استخوانی و غضروفی تقسیم کرد ، در ذیل در رابطه با هر یک از بینی ها به طور مفصل توضیح داده شده است :

جراحی بینی گوشتی توسط بهترین جراح بینی در تهران

از ویژگی بینی های گوشتی ، می توانیم به مواردی ؛ هم چون پوست ضخیم و غضروف ضعیف اشاره کنیم ؛ وجود پوست ضخیم در بینی های گوشتی ، جراحی زیبایی بینی را با کمی مشکل رو به رو می کند ؛ به همین علت گفته می شود ، افرادی که بینی آن ها در دسته های دیگر قرار می گیرد ، نسبت به افرادی که بینی آن ها گوشتی می باشد نتایج مطلوب تری از جراحی زیبایی بینی دریافت می کنند.

لازم به ذکر می باشد کسانی بینی آن ها گوشتی است ، با توجه به مطالب فوق از انجام جراحی زیبایی بینی صرف نظر نکنند ؛ چرا که در حال حاضر برای انجام جراحی بینی گوشتی از تکنیک های نوین و استاندارد استفاده می شود که سبب موفقیت عمل بینی های گوشتی شده است.

 

بینی استخوانی

بینی هایی که دارای پوست نازک ، غضروف محکم و قوز یا برآمدگی می باشند ، در دسته بینی های استخوانی قرار می گیرند ؛ بینی های استخوانی ، به علت ویژگی های منحصر به فردشان نتایج بسیار مطلوبی از جراحی زیبایی بینی دریافت می کنند ؛ لازم به ذکر است ، در برخی از مواقع که پوست بینی های استخوانی بسیار نازک است ، عمل زیبایی بینی با مشکل مواجه می شود ؛ چرا که پوست نازک کوچکترین ایرادات را نشان می دهد.

بینی غضروفی

افرادی که بینی آن ها در دسته بینی های نیمه غضروفی قرار می گیرد ، ویژگی هر دو دسته قبلی را دارد ؛ در واقع بینی غضروفی ، ترکیبی از بینی گوشتی و استخوانی می باشد.

انواع روش های جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی ، تحت یکی از دو روشی که در ذیل به آن ها اشاره شده است ، انجام می گیرد ؛ لازم به ذکر است انتخاب کدام یک از روش های جراحی بینی با توجه به شرایط بیماران توسط جراح بینی صورت می گیرد.

 • جراحی بینی باز
 • جراحی بینی بسته

تفاوت جراحی بینی باز و بسته

بارزترین تفاوت میان جراحی بینی بسته و باز در نواحی ایجاد برش می باشد ؛ برش های مورد نیاز جهت انجام جراحی زیبایی بینی در روش باز در سطح خارجی پوست بینی و در روش بسته در نواحی درونی بینی ایجاد می شود.

جراحی بینی با لیزر

در حال حاضر جراحی بینی با لیزر ، موضوعی داغ بوده که افکار عمومی را تحت تاثیر قرار است ؛ در این باره باید ذکر کنیم که تمامی مطالب موجود در این باره ، صرفا جهت تبلیغات بوده و امکان انجام جراحی بینی با لیزر از نظر علمی ، به اثبات نرسیده است.

تنها کاربرد لیزر در زمینه جراحی زیبایی بینی ، بهبود عارضه های پوستی بینی است و این تکنولوژی ، توانایی اعمال تغییرات مورد نیاز بر روی استخوان و غضروف را ندارد.

بهترین جراح بینی در تهران

اقدامات قبل از جراحی بینی

 1. اولین و مهم ترین اقدام به منظور انجام جراحی زیبایی بینی ، انتخاب بهترین جراح بینی تهران می باشد ، که تاثیر به سزایی در نتایج دریافتی از عمل بینی دارد ؛ از این رو به افراد متقاضی جراحی بینی ، توصیه می گردد در این باره بسیار دقت کرده و یکی از بهترین جراحان بینی را انتخاب نمایند.
 2. در جلسه مشاوره با جراح بینی ، ایشان را از تمامی خواسته و انتظارات خود از عمل بینی مطلع کرده و نظر ایشان را جویا شوید.
 3. پزشک معالج را از تمامی سوابق پزشکی خود مطلع کرده و هم چنین در رابطه با حساسیت های دارویی خود نیز به ایشان توضیح دهید.
 4. انجام آزمایشات و مصرف منظم داروهای تجویزی پزشک ، از اهمیت به سزایی برخوردار است ؛ بنابراین در این باره سهل انگاری نکنید.

سایر اقدامات قبل از جراحی بینی

 1. استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های حاوی الکل از مدتی پیش از جراحی بینی ، ممنوع می باشد ؛ چرا که مصرف این موارد منجر به بروز اختلال در اکسیژن رسانی در حین عمل بینی می گردد ؛ حتی بهترین جراح بینی در تهران ، توصیه می کند افراد در معرض دود سیگار و قلیان نیز قرار نگیرند.
 2. طبق توصیه جراح زیبایی بینی ، افراد متقاضی عمل بینی باید از مدتی قبل از انجام آن از مصرف داروهایی که منجر به بروز اختلال در انعقاد خون می گردد ، خودداری کنند.
 3. شب قبل از عمل زیبایی بینی ، شام سبک میل کرده و از ۸ ساعت قبل از شروع جراحی بینی ، از خوردن و آشامیدن خودداری کنید ؛ چرا که در روز جراحی بینی باید ناشتا باشید.
 4. شب قبل از جراحی زیبایی بینی ، استحمام کنید.
 5. در روز عمل زیبایی بینی ، حضور همراه الزامی می باشد.
 6. در زمان مراجعه به بیمارستان یا کلینیک به منظور انجام جراحی بینی ، تمامی سوابق و مدارک پزشکی خود را به همراه داشته باشید.

آیا پس از جراحی زیبایی بینی نیاز به بستری بیمار می باشد ؟

خیر ؛ افرادی که تحت جراحی زیبایی بینی قرار گرفته اند ، پس از گذشت چند ساعت از انجام آن ، ترخیص شده و نیاز به بستری آن ها نمی باشد.

آیا دوران نقاهت جراحی بینی طولانی است ؟

خیر ؛ کسانی که تحت عمل جراحی بینی قرار گرفته اند ، تنها به مدت ۷ الی ۱۰ روز نیاز به استراحت دارند و پس از گذشت این مدت زمان ، می توانند به انجام امور شخصی خود پرداخته و حتی به سرکار بازگردند ؛ اما آن ها باید توجه نمایند ، همچنان به توصیه های پزشک معالج خود عمل کرده و از انجام فعالیت های سنگین اجتناب نمایند.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

بهتر است بیماران پس از جراحی زیبایی بینی جهت جلوگیری از وارد شدن فشار به بینی ، تا مدتی لباس های آزاد و دکمه دار به تن کنند.

نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی

جراح بینی ، به بیماران پس از عمل زیبایی بینی توصیه می کند که تا مدتی به هیچ وجه بر روی شکم و پهلو خود نخوابند چرا که در آن صورت به بینی آن ها فشار وارد می شود.

یکی از نکات قابل توجه در رابطه با نحوه خوابیدن پس از جراحی بینی ، در این باره می باشد که قرار دادن دو بالش در زیر سر در حین استراحت و خواب پس از جراحی بینی تاثیر به سزایی در رفع تورم و کبودی های ناشی از جراحی بینی دارد.

 

بهترین جراح بینی در تهران

مصرف سیگار و الکل بعد از عمل بینی

بیماران باید تا مدتی پس از جراحی زیبایی بینی ، از مصرف نوشیدنی های حاوی الکل و سیگار خوددرای کنند ؛ چرا که مصرف این دو عامل سبب بروز اختلال در روند بهبودی بیماران می شوند.

استحمام بعد از جراحی بینی

گچ یا قالب قرار گرفته بر روی بینی ، به هیچ وجه نباید خیس شود به همین علت جراح بینی بیماران را تا مدتی پس از عمل زیبایی بینی از شستن سر منع می کند ؛ لازم به ذکر است شستن گردن به پایین در هر زمان ایرادی ندارد.

رفع تورم و کبودی بعد از عمل بینی

بروز تورم و کبودی پس از جراحی بینی ، جای هیچ گونه نگرانی نداشته و به مرور زمان رفع می شود ؛ حال رعایت برخی نکات به روند بهبودی تورم و کبودی بعد از جراحی بینی تسریع می بخشد ، این نکات عبارت اند از :

 • استفاده از کمپرس یخ
 • مصرف آب آناناس و آب کرفس
 • پرهیز از قرارگیری در برابر نور مستقیم خورشید
 • حذف نمک و ادویه تا مدتی از رژیم غذایی

رژیم غذایی بعد از جراحی بینی توسط بهترین جراح بینی در تهران

به بیمارانی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند ، توصیه می شود تا مدتی از مواد غذایی نرم و آبکی هم چون آب میوه ، شیرموز ، فرنی ، شیربرنج و از این قبیل موارد استفاده کرده و از مصرف غذاهای سفت که نیاز به جویدن دارند ، خودداری کنند ؛ چرا که عضلات صورت در این مدت باید کمترین حرکت را داشته باشند.

مصرف مواد غذایی هم چون گوشت قرمز ، مرغ و ماهی نیز در این دوران به بیماران توصیه می گردد.

درد بعد از جراحی بینی

تا به امروز ،  گزارشی در ارتباط با احساس درد شدید پس از عمل جراحی بینی ، دریافت نشده است ؛ البته شایان ذکر است ، بروز درد خفیف که با مصرف مسکن تسکین یابد ، مسئله ای طبیعی بوده که جای هیچ گونه نگرانی ندارد ؛ تنها بیماران باید توجه نمایند ، بدون اجازه از پزشک معالج خود اقدام به مصرف مسکن نکنند.

هزینه جراحی بینی توسط بهترین جراح بینی در تهران

بیمارانی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی گرفته اند ، برای اطلاع از هزینه عمل بینی باید ابتدا توسط جراح بینی معاینه شوند سپس هزینه نهایی جراحی بینی آن ها مشخص می گردد ؛ چرا که هزینه عمل زیبایی بینی با توجه به پارامتر های گوناگونی متغیر است.

مقالات مرتبط