جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی

۱۰ مهر ۱۳۹۹ عمل بینی مدیر سایت

درباره جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی به علت پوست نازک بینی ، نسبت به جراحی بینی گوشتی ساده تر بوده و بیماران نیز از آن نتیجه ای مطلوب تر دریافت خواهند کرد ؛ لازم به ذکر است ، پوست بسیار نازک بینی نیز جراح بینی را با مشکل مواجه می کند ؛ زیرا پوست نازک ، تمامی ایرادات بینی را نشان خواهد داد ، بنابراین جراح بینی در حین انجام جراحی این گونه از بینی ها باید بسیار دقت کرده و با ظرافت کار خود را انجام دهد.

اگر ساختمان هرمی شکل بینی دارای غضروف ، اسکلت استخوانی و همچنین پوست نازک باشد ؛ به این نوع بینی ، بینی استخوانی گفته می شود.

بهترین مدل عمل بینی استخوانی

برای انجام جراحی زیبایی بینی ، مدل های متفاوتی نظیر جراحی بینی طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی وجود دارد ؛ به علت ویژگی های منحصر به فرد بینی های استخوانی می توان آن ها را به هر یک از مدل های درخواستی جراحی کرد ، لازم به ذکر است افرادی که بینی آن ها استخوانی می باشد ، بهترین نتیجه را از جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی دریافت خواهند کرد ؛ چرا که امکان اعمال تغییرات بسیار بر روی این بینی ها وجود دارد.

بارزترین تفاوت میان انواع مختلف مدل های بینی میزان فاصله میان لب بالا و نوک بینی می باشد.

عمل بینی استخوانی عروسکی

در سطح جامعه ، بینی های فانتزی با عنوان بینی های عروسکی شناخته شده می شوند ؛ بنابراین منظور از جراحی بینی عروسکی همان جراحی بینی فانتزی می باشد.

از ویژگی های ظاهری بینی های عروسکی ، می توانیم به مواردی ؛ همچون نوک سربالا ، وجود قوس بر روی بینی ، اندازه کوچک و غیره اشاره کنیم.

لازم به ذکر است میزان فاصله میان لب بالا و نوک بینی در جراحی بینی فانتزی ، تا ۱۱۵ درجه هم می تواند باشد.

عوارض جراحی بینی استخوانی

جراحی زیبایی بینی ، یکی از روش های ایمن جهت بهبود شکل ظاهری بینی می باشد که با انجام آن خطری بیماران را تهدید نمی کند ؛ بروز عوارضی ؛ همچون تورم ، کبودی ، درد خفیف و غیره مسئله ای عادی و طبیعی بوده که در تمامی بیماران رخ می دهد ؛ اما میزان آن متفاوت می شود.

لازم به ذکر است عوامل فوق به تدریج در طی چند روز از بین خواهند رفت.

مراقبت های قبل و بعد از عمل بینی

همانطور که می دانید ؛ نقش جراح در عمل زیبایی بینی ، بسیار حائز اهمیت می باشد و هر چه ایشان ، تجربه و مهارت بیشتری در این زمینه داشته باشند ؛ احتمال دریافت نتایج مطلوب از جراحی زیبایی بینی ، افزایش یافته و همچنین ، دیگر شاهد بروز عوارض احتمالی ناشی از این عمل نیز نخواهیم بود ؛ حال لازم به ذکر است ، رعایت نکات و توصیه های ایشان قبل و بعد از عمل بینی نیز به همین اندازه ، دارای اهمیت بوده و بر روی نتایج و عوارض جراحی بینی تاثیرگذار می باشد ؛ به همین منظور همواره به تمامی متقاضیان جراحی زیبایی ، توصیه می کنیم با دقت به تمامی دستورالعمل های پزشک معالج خود عمل نمایند.

به منظور افزایش اطلاعات متقاضیان جراحی زیبایی بینی ، در مقالاتی جداگانه به طور کامل در ارتباط با مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی ، توضیح داده ایم ؛ می توانید به آن ها مراجعه کرده و به اطلاعات بیشتری دست یابید.

دوران نقاهت جراحی بینی

امروزه با توجه به استفاده از تکنیک های نوین و استاندارد در جراحی بینی ، طول دوره نقاهت آن به ۷ الی ۱۰ روز کاهش پیدا کرده است و بیماران پس از گذشت این مدت زمان ، می توانند به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازند.

جراحی بینی استخوانی

عمل بینی استخوانی با لیزر

در حال حاضر ، مطالب بسیاری در رابطه با جراحی بینی با لیزر ، دیده و شنیده می شود و افراد زیباجو نیز در این باره بسیار کنجکاو شده اند ؛ در این رابطه باید ذکر شود که :

تغییرات گسترده جراحی زیبایی بینی ، بر روی استخوان و غضروف بینی صورت می گیرد ؛ در صورتی که لیزر ، توانایی اعمال اصلاح استخوان و غضروف را ندارد ؛ بنابراین باید گفت تمامی مطالب و سخنان موجود درباره جراحی بینی با لیزر ، صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و هیچ گونه جنبه علمی ندارد.

از تنها کاربرد لیزر در جراحی بینی ، باید به رفع اسکار ناشی از عمل بینی اشاره نماییم.

آیا امکان بازگشت قوز بینی پس از جراحی بینی وجود دارد ؟

بسیاری از افرادی که دارای بینی استخوانی و همچنین برآمدگی بر روی آن هستند ؛ در رابطه با برگشت قوز پس از عمل بینی ، اظهار نگرانی می کنند ؛ در این باره لازم به ذکر است که به هیچ عنوان ، امکان بازگشت برآمدگی پس از جراحی بینی وجود ندارد ؛ بنابراین با خیال آسوده ، اقدام به انجام عمل زیبایی بینی نمایید.

مدت زمان انجام جراحی زیبایی بینی استخوانی چقدر است ؟

مدت زمانی که جراحی بینی به طول می انجامد ، با توجه به ناهنجاری های موجود در افراد متغیر است ؛ اما در حالت کلی عمل بینی ، در طی ۱ الی ۳ ساعت انجام می گیرد.

هزینه جراحی بینی استخوانی

هزینه عمل بینی ، پس از مراجعه به جراح زیبایی بینی و انجام معاینات مورد نیاز مشخص می گردد ؛ چرا که بینی هر فرد خصوصیات منحصر به فرد خود را دارد ، به همین علت هزینه جراحی زیبایی بینی از هر فرد به فرد دیگر متغیر می باشد.

آیا بیمه هزینه جراحی بینی را پرداخت می کند ؟

لازم به ذکر است که بیمه ، هیچگونه هزینه ای در ارتباط با جراحی های زیبایی را متقبل نمی شود ؛ بنابراین در صورتی که عمل جراحی بینی ، جنبه زیبایی داشته باشد ، بیمه هزینه آن را پرداخت نخواهد کرد.

مقالات مرتبط