سوالی که به تازگی در مورد جراحی بینی مطرح شده است ، شرایط جراحی بینی در فصول سرد سال است. یکی از بیماران از نواحی شمالی غربی مراجعه کرده بود ، جایی که زمستانش در مقایسه با زمستان های ما واقعا زمستان است. این بیمار به نحوی نگران این بود که آیا ممکن است هوای سرد بر روی دوران بهبود تاثیر بگذارد چون داستان اشخاص دیگری را شنیده بود که در این مورد به مشکل خورده اند مخصوصا با خشک شدن بینی که در طول فصول سرد سال اتفاق می افتد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص مطالعه این مقاله از دکتر طاهریان ، جراح بینی تهران را از دست ندهید.

 

جراحی بینی در فصل سرد سال - دکتر طاهریان

 

یک باور اشتباه در مورد جراحی بینی در فصل پاییز و زمستان !

صادقانه باید گفت ، واقعا دلیلی وجود ندارد که ثابت کند جراحی بینی را نباید در طول فصول سرد سال انجام داد. اما چیزی که باید به آن اهمیت داد هوای داخل ساختمان است. در طول ماه های سرد سال همه ی ما از سیستم های گرمایشی استفاده می کنیم. مشکلی در رابطه با سیستم های گرمایشی داخلی وجود دارد این است که هوا بسیار خشک می کند ، رطوبت هوا تقریبا صفر است و تفاوتی با صحرای آفریقا ندارد ، چه باور کنید و چه نکنید ، خشکی دشمن باستانی داخل بینی بوده و هست. وقتی داخل ساختمان گرم و خشک است ، بینی مسئولیت بیشتری برای تولید رطوبت دارد و این از حد نرمال آن فراتر است. اما بعد از عمل زیبایی بینی ، وقتی که با سپتوپلاستی بینی همراه باشد و شاخک ها برای بهبود انسداد بینی ، اصلاح انحراف تیغه ی بینی و پیشگیری از سینوزیت برداشته شود ، در این صورت ممکن است کاهشی در شکل گیری برخی از مایعات بینی رخ دهد.

چیزی که بیماران در این شرایط حس می کنند ، بینی بسیار خشک و دهان خشک است و این مساله برایشان بسیار ناراحت کننده است. ممکن است حتی پوسته پوسته شدن داخل بینی را نیز تجربه کنند که ناراحتیشان را بیشترخواهد کرد. ما همیشه بیمارانمان را از رطوبت بسیار کم و خشکی داخل ساختمان آگاه می کنیم و داروهایی برای بهبود این وضعیت تجویز می کنیم. دکتر طاهریان ، جراح بینی تهران نیز چند توصیه مهم در خصوص کمک به مرطوب نگه داشتن بینی در در خصوص عمل جراحی بینی در فصل زمستان دارد ، که در ادامه این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

روش هایی برای مرطوب نگه داشتن بینی در فصول سرد سال

اولین دارو برای بهبود این وضعیت ، اسپری سالین یا ژل است. سالین یا آب نمک استریل ، بهترین راه برای مرطوب کردن مجدد بینی است که در این صورت تولید خلط به طور طبیعی انجام می شود. در واقع می توانید استفاده از ژل یا اسپری را هر ساعت تجدید کنید. راه کار دیگری که می تواند مفید باشد استفاده از پماد در داخل سوراخ های بینی است ، جایی که بیشتر بخیه های حل شدنی در آنجا ایجاد شده اند. بخیه ها خیلی سریع تر حل می شوند وقتی نرم و مرطوب نگه داشته شوند و چیزی به جایی که پماد قرار داده شده ضربه وارد نکند. ما به طور کلی ویتامین A و ویتامین D را تجویز می کنیم اما وازلین نیز می تواند به همان خوبی عمل کند.

پیشنهادات دیگر :

آب زیادی بنوشید و سیگار نکشید. درست بعد از خشکی محیط داخلی ساختمان ، سیگار کشیدن نیز یکی دیگر از دشمنان محترم دوران بهبود به شمار می آید. بافت بینی ، هنگامی که خشک می شود دوران بهبود را به کندی طی می کند خواه این خشکی در اثر خشکی هوا باشد و خواه در اثر سیگار کشیدن.

چند توصیه قبل از جراحی بینی در هوای سرد( چه نتیجه ی این جراحی کاربردی و زیبایی باشد و چه فقط زیبایی باشد ):

اگر شما سیگار می کشید برنامه ریزی کنید که مقدار آن را به شدت کاهش داده یا به کلی ترکش کنید. علاوه بر این متخصص بیهوشی شما بسیار خوشحال خواهد شد اگر بیمار سیگاری نباشد. از داشتن اسپری نمکی و پماد داخل بینی اطمینان حاصل کنید. همچنین فکری برای خریدن یا قرض گرفتن یک دستگاه مرطوب کننده ی ارزان برای اتاق خواب خود بکنید و یا حداقل پنجره ها را باز بگذارید. با اینکه هوایی که به داخل می آید سرد است اما باز نسبت به هوای داخل اتاق رطوبت بیشتری دارد. شما می توانید سردی هوا را با انداختن یک پتوی اضافه بر روی خود جبران کنید !

پاسخ چندین جراح بینی درباره عمل بینی در فصول سرد سال

آب و هوای سرد چگونه بر جراحی بینی تاثیر می گذارد ؟

نتیجه ی طولانی مدت از جراحی بینی تحت تاثیر آب و هوای سرد قرار نمی گیرد. در کوتاه مدت : بخاطر تضعیف بافت نرم و تاثیر آن بر روی عروق و اعصاب ، نوک بینی ممکن است سردتر از حالت عادی باشد و بی حس شود و معمولا این حس به وجود می آید که انگار بینی برای شما نیست. شکیبا باشید چون عروق و رگ های عصبی دوباره به حالت عادی برخواهند گشت.

آیا جریان خونی که در هوای سرد وارد بینی می شود می تواند بر روی جراحی بینی تاثیر بگذارد ؟

جریان خونی که وارد بینی می شود توسط جراحی بینی تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. در نتیجه بینی شما بیشتر از قبل نسبت به سرما حساس خواهد شد. انقباض بینی که در هوای خیلی سرد اتفاق می افتد ممکن است دوران بهبود را کمی طولانی تر کند.

هوای سرد و نتایج عمل بینی

از آنجا گردش خون بینی بعد از جراحی تحت تاثیر قرار خواهد گرفت ، برای چندین هفته شما دمای مفرط (چه گرم و چه سرد) را نمی توانید تحمل کنید. در این مرحله سرما به نتیجه ی نهایی جراحی شما آسیبی وارد نمی کند.

هوای سرد و جراحی بینی

هوای سرد نباید تاثیر منفی بر روی نتیجه ی نهایی جراحی شما داشته باشد. ممکن است هفته های اول جراحی احساس متراکم بودن در بینی خود داشته باشید. اگر در یک منطقه ی خیلی سرد زندگی می کنید و هوای خانه گرم و خشک باشد  ممکن است حتی احساس خشکی بیشتری در بینی خود تجربه کنید. درغیر این صورت مشکلی با جراحی بینی در زمستان نخواهید داشت.

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]