جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی

۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ بینی مدیر سایت

جراح بینی ، زمانی که قصد انجام جراحی بینی طبیعی را دارد ، طوری جراحی بینی را انجام می دهد که علاوه بر رسیدن به سایز استاندارد بینی و وجود تناسب بین بینی و اعضای صورت ، در فرم ظاهری بینی نیز اثری از انجام عمل بینی وجود نداشته باشد. اگر بخواهیم به طور کلی ، مفهوم جراحی بینی طبیعی ، را بیان کنیم باید بگوییم که در عمل بینی طبیعی ، تغییرات بسیاری بر روی بینی بیمار اعمال نمی شود. جراح بینی ، در حین عمل طبیعی بینی ، علاوه بر رفع ایرادات بینی تلاش می کند بین بینی و دیگر اجزا صورت تناسب برقرار کند.

بسیاری از افرادی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند ، پس از مشاهده نتیجه آن از فرم ظاهری مصنوعی بینی خود ناراضی هستند ؛ جراحی بینی طبیعی ، این امکان را به افراد می دهد که تنها ایرادات بینی آن ها برطرف شده و نواحی زیبای بینی آن ها همانطور دست نخورده باقی بماند ؛ در این صورت ، امکان این که بسیاری از افراد متوجه این موضوع که شما بینی خود را عمل کرده اید ، نشوند ؛ بسیار زیاد است و این خواسته بسیاری از بیماران است که به جراح بینی مراجعه می کنند.

یک بینی بدون نقص که سبب برقراری تناسب با سایر اعضا صورت شود ، منجر به افزایش زیبایی چهره افراد می شود ، در حالی که بینی بسیار کوچک و سربالا نه تنها سبب زیبایی چهره نمی شود ، بلکه بین صورت و اعضای آن نیز ناهماهنگی ایجاد می کند.

به ارتباط بینی تان با سایر ویژگی های صورت تان فکر کنید :

شاید تصور کنید بینی اولین چیزی است که دیگران در زمان روبرو شدن با شما متوجه آن می شوند. ولی شاید این تصور شما باشد و واقعیت ، چیزی غیر از این باشد. شما در صورت تان ، چشم ، دهان ، پیشانی و گونه نیز دارید ، بنابراین منطقی است که برای رسیدن به یک چهره طبیعی ، ارتباط بینی تان را با سایر بخش های صورت مد نظر قرار دهید. یک جراح پلاستیک ماهر توصیه هایی را در خصوص جراحی زیبایی بینی مبتنی بر ویژگی های کلی صورتتان ارائه می نماید.

جراحی بینی طبیعی

ویژگی بینی طبیعی

 • در بینی های طبیعی ، سوراخ های بینی بیش از اندازه کوچک نمی شوند.
 • قوس موجود در پشت بینی های طبیعی ، بسیار کم می باشد و جراح بینی سعی دارد زاویه ای مناسب بین بینی و پیشانی ایجاد کند.
 • یکی از بارزترین نشانه های بینی طبیعی ، میزان فاصله بین لب بالا و بینی می باشد که در بینی های طبیعی این فاصله بین ۹۰ تا ۹۵ درجه است که از سربالا شدن نوک بینی جلوگیری می کند.

بهترین جراح بینی طبیعی در تهران

انتخاب جراح بینی در روند جراحی زیبایی بینی و نتیجه آن ، بسیار تاثیر بخش است ؛ به همین علت ، انتخاب جراح بینی یکی از مهم ترین نکات قبل از عمل بینی می باشد و بیماران در انتخاب آن ، باید بسیار دقت کنند ؛ کسانی که قصد انجام عمل بینی طبیعی را دارند ، باید بهترین متخصص جراحی بینی طبیعی را انتخاب کنند.

جراح بینی ، باید بر علم زیبایی شناسی و ریاضی به اندازه کافی مسلط باشد ، تا توانایی برقراری تناسب بین بینی و اعضا صورت در حین عمل بینی طبیعی را داشته باشد.

عمل بینی طبیعی گوشتی

همانطور که می دانید بینی ها در ۳ دسته بینی گوشتی ، استخوانی و نیمه غضروفی قرار می گیرند که در بین آن ها بینی های گوشتی مناسب ترین نوع بینی برای انجام جراحی بینی طبیعی می باشند ؛ چرا که ، به دلیل وجود پوست ضخیم در بینی های گوشتی در حین عمل بینی ، نمی توان تغییرات بسیاری را در آن ها اعمال کرد ؛ از این رو کسانی که بینی شان در دسته بینی های گوشتی قرار می گیرد ؛ از جراحی بینی طبیعی نتیجه مطلوبی دریافت کرده و مناسب ترین گزینه هستند.

تفاوت جراحی بینی طبیعی و جراحی بینی فانتزی

نوک سربالا ، قوس بینی ، سوراخ های کوچک ویژگی هایی هستند که باعث تمایز بین بینی های طبیعی و فانتزی می شوند.

بارزترین تفاوت میان بینی طبیعی و عروسکی ، میزان فاصله موجود بین لب بالا و بینی می باشد ، میزان درجه موجود در بینی های طبیعی بین ۹۰ الی ۹۵ درجه و در بینی های عروسکی بین ۱۰۰ الی ۱۰۵ درجه است که منجر به سربالا شدن نوک بینی می شود.

تفاوت جراحی بینی مردانه و زنانه

عمل جراحی بینی از اعمالی است که روز به روز طرفداران بیشتری را به خود اختصاص داده و در میان افراد جامعه محبوب تر می شود ؛ این عمل زیبایی ، تنها به خانم ها منتهی نمی شود و آقایان نیز به نوبه خود متقاضی عمل جراحی بینی هستند.

طبق آمارها تقریبا یک سوم اعمال جراحی بینی بر روی مردان انجام می پذیرد ، اما نکته قابل توجه این است که تفاوت هایی در انجام عمل جراحی مردان و زنان وجود دارد که در ادامه به شرح آن می پردازیم.

همانگونه که می دانید ؛ آقایان از اندام های بزرگتری به نسبت بانوان برخوردار هستند ، پس طبیعی هست که بدن آن ها نیاز به اکسیژن بیشتری داشته باشد ؛ به همین ترتیب ، لازم است که بینی آقایان نسبت به خانم ها بزرگتر باشد تا بتواند با هر بار تنفس ، میزان اکسیژن مورد نیاز را به شش ها برساند.

علاوه بر این ها تعریف زیبایی در بانوان و آقایان با یکدیگر متفاوت است ؛ بینی زیبا برای یک مرد به گونه ای تعریف می شود که حالت مردانه آن حفظ شود  ؛ در این میان ، خانم ها اغلب خواستار بینی های ظریف و فانتزی هستند ؛ در حالی که این مدل بینی ، برای آقایان مناسب نبوده و ظرافت بینی زنانه در چهره یک آقا ، جذابیت مردانه چهره او را زیر سوال خواهد برد.

به طور کل تعریف بینی مردانه ، یک بینی با برجستگی متناسب و تیغه بلند و عرضی نسبتا پهن در وسط بینی می باشد ؛ اما بینی بانوان باید ظریف با تیغه ای تقریبا باریک و نسبتا کوتاه و البته متناسب با اجزاء صورت وی باشد.

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی مردانه

اکثر آقایانی که متقاضی عمل بینی هستند ، مدل عمل بینی طبیعی را بیشتر می پسندند ؛ چرا که در این سبک جراحی ، تنها ایرادات بینی رفع شده و بینی فرد حالت طبیعی و نچرال خود را حفظ می کند که این مورد معمولا ایده آل آقایان است ؛ یعنی یک بینی بدون ایراد و متناسب با اجزای صورتشان.

به طور کل داشتن یک بینی کوچک و ظریف با قوس محسوس ، ظاهری دلچسب برای یک مرد را ایجاد نخواهد کرد ؛ به همین جهت بینی طبیعی ، فرمی متناسب برای یک چهره مردانه است.

جراحی بینی و شیردهی

امکان انجام جراحی زیبایی بینی در دوران شیردهی وجود دارد ، تنها نکته ای که مادران باید به آن توجه کنند ، این مسئله می باشد که پس از رفع کامل اثر داروی بیهوشی به فرزندان خود شیر دهند.

جراحی بینی و بارداری

بانوانی که باردار می باشند ، به هیچ وجه نمی توانند جهت انجام جراحی زیبایی بینی اقدام کنند ، آن ها پس از اتمام دوره بارداری می توانند ، جراحی زیبایی بینی انجام دهند.

بهترین سن انجام جراحی زیبایی بینی

برای انجام جراحی زیبایی بینی ، سن دختران باید بیش از ۱۶ و سن پسران بیش از ۱۸ سال باشد ؛ چرا که امکان انجام جراحی زیبایی بینی ، قبل از اتمام سن بلوغ وجود نداشته و سن بلوغ در دختران در ۱۶ سالگی و در پسران در ۱۸ سالگی اتمام می یابد.

امکان انجام جراحی زیبایی بینی پس از اتمام سن بلوغ بدین علت می باشد که رشد بینی از زمان تولد آغاز شده و پایان سن بلوغ ادامه دارد.

اقدامات قبل از جراحی بینی

 1. با یکی از اعضای خانواده یا دوستان جهت رساندن شما به خانه بعد از جراحی بینی و مراقبت از شما در منزل ، هماهنگ کنید.
 2. بر روی بینی شما گچ گذاشته می شود که تا یک هفته باید مراقب آن باشید ؛ پس از یک هفته ، جراح بینی در جلسه پیگیری ، آن را برمی دارد.
 3. دستورالعمل های مهمی برای مراقبت های قبل و بعد از عمل بینی به شما داده می شود که باید جهت بهبود کامل ، با دقت آن ها را دنبال کنید.
 4. اگر سیگاری هستید ، حداقل دو هفته قبل از جراحی بینی ، آن را ترک کنید .
 5. از مصرف ایبوپروفن ، ناپروکسن و دیگر داروهای ضدالتهابی غیر استروئیدی خودداری کنید.
 6. دو هفته قبل از جراحی بینی ، مصرف ویتامین E مکمل های گیاهی و داروهای حاوی این مواد را ترک کنید.
 7. از قرار گرفتن در معرض نور شدید خورشید و آفتاب سوختگی ، دو هفته قبل از جراحی بینی خودداری کنید. از کرم ضد آفتاب SPF30 استفاده کنید.
 8. داروهای مسکن و آنتی بیوتیک های تجویز شده ، جهت مصرف بعد از جراحی بینی را تهیه کرده و در منزل نگهداری کنید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 • تا زمان توقف تخلیه مواد از سوراخ های بینی تان ، پانسمان زیر بینی را عوض کنید.
 • تا دو هفته فین نکنید.
 • با دهان باز ، عطسه یا سرفه کنید.
 • با استفاده از اپلیکاتور پنبه ای ، بر روی بخیه های داخل سوراخ های بینی و روی پوست بینی ، پماد بگذارید. از لمس کردن این نواحی با انگشت ، خودداری کنید.
 • برای ۴۸ ساعت اول برای به حداقل رساندن تورم ، از پدهای گاز یخ زده بر روی چشمان و گونه ها استفاده کنید.
 • از خوردن غذاهایی که به جویدن زیاد نیاز دارد ، خودداری کنید.
 • تنها با مسواک نرم ، دندان هایتان را مسواک بزنید.
 • برای جلوگیری از خونریزی و افزایش تورم ، از انجام فعالیت های سنگین ، خودداری کنید.
 • تنها از داروهای تجویز شده توسط پزشک ، استفاده کنید.
 • بعد از برداشته شدن گچ توسط پزشک ، پوست بینی شما به آرامی با صابون ملایم تمیز می شود. به محض برداشتن گچ می توانید آرایش کنید. با استفاده از محصولات آرایشی می توانید بی رنگ شدن احتمالی و موقتی پوست را پوشش دهید.

نکات بعد از عمل بینی

رعایت صحیح دستورالعمل های بعد از جراحی زیبایی بینی تاثیر به سزایی در نتیجه عمل بینی دارد ؛ از این رو ، جراح بینی به بیماران در رابطه با مراقبت های بعد از عمل بینی به طور کامل توضیح می دهد ؛ اما به علت اهمیت آن ، ما نیز در این مقاله برخی از مهم ترین نکات آن را بیان خواهیم کرد.

تورم و کبودی بعد از عمل زیبایی بینی

همه بیماران بعد از جراحی زیبایی بینی ، دچار کبودی و ورم می شوند ؛ اما میزان تورم و کبودی بستگی به پوست بیماران دارد.

راه های بسیاری برای کاهش ورم و کبودی بعد از عمل بینی ، وجود دارد که برخی از آن ها عبارت اند از :

 1. استفاده از کمپرس یخ
 2. مصرف آب آناناس ، آب کرفس و غیره
 3. قرار نگرفتن در معرض نور مستقیم خورشید

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

خوابیدن افراد بر روی شکم یا پهلو پس از جراحی زیبایی بینی ، باعث وارد شدن فشار به بینی و در نهایت ، صدمه دیدن آن می شود ؛ به همین علت ، بیماران باید تا مدت زمان کوتاهی بعد از عمل بینی ، طاق باز بخوابند.

یکی دیگر از موارد تاثیر گذار در کاهش تورم پس از جراحی زیبایی بینی ، قرار گرفتن سر بالاتر از بدن در حین خواب می باشد ؛ بیماران به این منظور می توانند دو بالش در زیر سر خود قرار دهند.

ورزش پس از جراحی بینی

به بیماران بعد از جراحی زیبایی بینی توصیه می شود تا مدتی از انجام ورزش هایی ؛ همانند شنا ، والیبال و غیره ، که در حین انجام آن ها امکان وارد شدن فشار یا ضربه به صورت وجود دارد ، خودداری کنند.

استحمام بعد از جراحی زیبایی بینی

بیماران باید در رابطه با زمان مناسب جهت استحمام بعد از عمل بینی ، با پزشک معالج خود صحبت کند .

در اکثر مواقع ، توصیه می شود آن ها تا مدتی شستن سر خود پرهیز کرده و تنها گردن به پایین خود را بشویند.

من از جراحی بینی خود ، چه انتظارات منطقی دارم ؟

یکی از ویژگی های جراحی بینی موفق این است که بینی جدید شما ، برای بسیاری ، نامحسوس است. از یک جراحی بینی موفق ، می توانید انتظارات زیر را داشته باشید :

 • بینی شما در ارتباط با دیگر ویژگی های صورت تان ، در موقعیت بهتری قرار گرفته است.
 • چهره شما ، متقارن تر شده است.
 • قوز روی بینی ، نوک بزرگ بینی یا مشکلات دیگری که همیشه برایتان آزار دهنده بوده ، از بین رفته است.
 • اسکارها ، قابل رویت نمی باشند.
 • صرف نظر از اهدافی که شما و پزشک تان در نظر می گیرید ، یکی از اهداف اصلی جراح پلاستیک این است که صورتی را برای شما خلق کند که فریاد نزند : ” بینی من تغییر کرده است “.  یک جراح بینی متبحر ، با انجام جراحی بینی شما ، به دنبال تکمیل ویژگی های منحصر بفرد صورت تان ، می باشد

هزینه جراحی زیبایی بینی چقدر است ؟

قیمت عمل زیبایی بینی ، بسته به پارامترهای گوناگونی متغیر می باشد ؛ بنابراین ، جهت آگاهی از هزینه عمل زیبایی بینی باید به جراح بینی مراجعه شود ، ایشان پس از انجام معاینات مورد نیاز هزینه جراحی زیبایی بینی را به شما اعلام می کنند.

آیا در دوران نقاهت جراحی زیبایی بینی نیاز به رعایت دستورالعمل های خاصی می باشد ؟

بله ، بیمارانی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند ، جهت دریافت نتیجه مطلوب از عمل زیبایی بینی باید یک سری نکات را در دوران نقاهت عمل بینی رعایت کنند که در قسمت نکات بعد از عمل بینی ، به آن ها اشاره شده است.

در آخر

هر ساله در سراسر جهان افراد زیادی تحت جراحی زیبایی بینی قرار می گیرند. وقتی سخن از جراحی بینی به میان می آید ، تغییر دادن بینی به گونه ای که به طور کامل با ویژگی های منحصر بفرد صورت شما ، هماهنگ بوده و تعادل را در صورت شما ایجاد کند ، از بیشترین اهمیت برخوردار است. از نظر برجسته ترین جراحان پلاستیک دنیا ، درک جراحی بینی به عنوان تکنیکی برای تامین نیازهای شما به بهترین شکل و دارا بودن بیشترین تناسب با ساختار صورت تان ، مهم ترین فاکتور به شمار می آید.

مقالات مرتبط