جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش

۱۳ بهمن ۱۳۹۹ جراحی زیبایی مدیر سایت

عمل جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش ، که در اصطلاح پزشکی آن را اتوپلاستی می نامند ؛ جزء پرطرفدارترین جراحی های زیبایی صورت بوده که تعداد زیادی از افراد در طول سال تصمیم به انجام آن می گیرند.( مراقبت های بعد از جراحی گوش )

در حین عمل زیبایی گوش ، جراح گوش به اصلاح ایرادات و همچنین تغییر سایز ، شکل و مکان گوش پرداخته و در نهایت انجام این جراحی سبب بهبود فرم ظاهری گوش می شود.

با انجام عمل زیبایی گوش ، می توان بسیاری از مشکلات مادرزادی گوش ؛ همچون برآمدگی ، بزرگی گوش ، میکروتیا ، گوش لوله ایی ، گوش کاگوت و غیره را نیز برطرف کرد.

جراحی زیبایی گوش

عمل زیبایی گوش

جراح گوش ، برای انجام عمل زیبایی گوش و رفع ایرادات آن نیاز به ایجاد برش دارد ؛ حال وی با توجه به شرایط بیماران برش های مورد نیاز خود را در یکی از نواحی که در ذیل به آن اشاره شده است ، ایجاد می کند :

 1. پشت گوش
 2. درون چین های داخلی گوش

پس از ایجاد برش های مورد نیاز ، جراح گوش با انجام تغییراتی همچون برداشتن غضروف و پوست اضافی گوش اقدام به اصلاح شکل ظاهری گوش بیماران می کند در نهایت پس از انجام اصلاحات مورد نیاز ، برش های ایجاد شده را بخیه می زند و جهت جلوگیری از تورم بیش از حد ، گوش ها را با یک باند در دور سر می بندد.

میزان شنوایی بیماران ، پس از رفع اثر داروی بیهوشی و به هوش آمدن به علت وجود باند بر روی گوش ها کاهش می یابد که با برداشته شدن باندها این مشکل نیز برطرف می شود ، بنابراین بروز این مسئله جای هیچ گونه نگرانی ندارد.

آیا عمل جراحی اتوپلاستی دردناک است ؟

عمل جراحی اتوپلاستی ، تحت بیهوشی عمومی انجام گرفته و بیمار در حین آن دردی را حس نخواهد کرد ؛ پس از به هوش آمدن و  رفع اثر داروی بیهوشی نیز در صورت احساس درد ، می توان پس از اجازه از پزشک معالج ، اقدام به مصرف مسکن کرد.

مدت زمان انجام عمل زیبایی گوش

مدت زمان مورد نیاز جهت انجام عمل زیبایی گوش ، بسته به ایرادات و وسعت عمل زیبایی گوش متفاوت است اما در حالت کلی عمل زیبایی گوش به بیش از ۲ ساعت زمان نیاز ندارد.

جراحی زیبایی گوش

مزایای جراحی زیبایی گوش

 • عمل زیبایی گوش ، توانایی برطرف کردن بسیاری از مشکلات مادرزادی و نقص های گوش را دارد.
 • انجام عمل زیبایی گوش ، سبب افزایش اعتماد به نفس بیماران می شود.
 • عمل زیبایی گوش ، روشی ساده و ایمن جهت رفع ایرادات گوش می باشد.
 • جای اسکارهای ناشی از عمل زیبایی گوش ، قابل رویت نمی باشد.
 • جراحی گوش می تواند شکل و تناسب گوش های شما را بهبود بخشد. جراحی گوش می تواند اعتماد به نفس شما را بهبود بخشیده و به عنوان یک تکنیک بدون خطر ، بر روی کودکان بالای ۵ سال نیز انجام شود.
 • نتایج حاصل از جراحی ، بدون هیچگونه نوسانی ، در تمام طول عمر ماندگار خواهد بود.

این چند مورد ، مزایای برتر جراحی گوش در زمان بررسی این روند درمانی می باشد. به منظور تمرکز بر روی مزایای منحصر بفرد برای خودتان ، لطفا با جراح پلاستیک زیبایی تان مشورت کنید.

اقدامات قبل از عمل زیبایی گوش

در صورت انجام صحیح نکات قبل از عمل زیبایی گوش ، رویارویی با مشکلات احتمالی در حین جراحی ، به حداقل خواهد رسید و همچنین ، افراد دوران بهبودی را نیز راحت تر ، پشت سر خواهند گذاشت ؛ به همین منظور ، در ذیل به مهم ترین نکات پیش از جراحی گوش ، اشاره کرده ایم ؛ با این حال ، جهت دریافت اطلاعات دقیق تر از پزشک معالج خود ، کمک بخواهید.

نکات قبل از عمل زیبایی گوش

 • اولین و مهم ترین اقدام پیش از عمل زیبایی گوش ، انتخاب جراح گوش بوده که مستلزم دقت بسیار می باشد ؛ چرا که ، میان مهارت و تجربه جراح گوش و نتیجه دریافتی از این جراحی ، رابطه ای مستقیم وجود دارد.
 • مصرف برخی از داروهای گیاهی و شیمیایی ؛ از جمله آسپرین ، وارفارین و از این قبیل موارد احتمال بروز خونریزی را افزایش می دهند ؛ به همین علت ، توصیه می شود افراد از مدتی قبل از جراحی ، از مصرف این موارد خودداری نمایند.
 • استعمال دخانیات و مشروبات الکلی نیز ممکن است ، عمل زیبایی گوش را با اختلال مواجه کنند ؛ از این رو ، بهتر است از مدتی قبل از عمل ، از مصرف آن ها اجتناب شود.
 • بیماران باید پزشک معالج خود را در جریان سوابق پزشکی شان ، قرار دهند.
 • بیماران باید در مصرف داروهایی که پزشک برای شان ، تجویز کرده است ؛ بسیار دقت نمایند.
 • بهتر است ؛ افراد شب قبل از عمل زیبایی گوش ، استحمام نمایند.
 • افراد در روز عمل زیبایی گوش ، باید ناشتا باشند ؛ به همین منظور به آن ها توصیه می شود از ۸ ساعت قبل ، از خوردن و آشامیدن خودداری نمایند.

 

جراحی زیبایی گوش

بهترین سن جراحی زیبایی گوش

در صورتی که فرد دچار عارضه مادرزادی باشد ، بهتر است عمل جراحی اتوپلاستی پس از سن ۶ سالگی در سن ورود به مدرسه انجام گیرد.

عوارض جراحی زیبایی گوش

هر یک از جراحی های زیبایی ، با عوارض و خطرات مخصوص به خود همراه می باشند ؛ اما لازم به ذکر است با دقت در انتخاب پزشک و همچنین رعایت نکات و مراقبت های قبل و بعد از آن ، می توان از بروز بسیاری از عوارض جبران ناپذیر جلوگیری کرد ؛ بنابراین یکی از بهترین پزشکان را در این زمینه برگزیده و نسبت به رعایت نکات قبل و بعد از جراحی اتوپلاستی نیز بی توجه نباشید ؛ چرا که در غیر این صورت ، احتمال بروز عوارضی که در ذیل به آن ها اشاره شده است ، افزایش می یابد.

 1. خونریزی شدید
 2. عفونت
 3. غیر قرینگی
 4. و از این قبیل موارد

لازم به ذکر است بروز تورم و کبودی پس از عمل جراحی اتوپلاستی ، مسئله ای طبیعی بوده که به مرور بر طرف می گردد ؛ بنابراین جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.

انتخاب جراح گوش

جراح خود را بر اساس موارد زیر انتخاب کنید :

 • تحصیلات ، آموزش ، مدرک
 • تجربه در جراحی گوش
 • سطح احساس راحتی شما با جراح

پس از یافتن یک جراح پلاستیک خوب که صاحب تجربه لازم برای انجام جراحی گوش است ، باید جلسه ملاقاتی جهت مشاوره با او ، برای شما هماهنگ شود.

در طول جلسه مشاوره ، درباره جزئیات جراحی بحث شده و نتایج مورد بررسی قرار می گیرد. جراح ، شما را به عنوان یک داوطلب برای اتوپلاستی ، مورد ارزیابی قرار داده و اندازه ، شکل و موقعیت گوش هایتان را جهت تعیین تغییرات ممکن در این اندام ، بررسی می کند. در صورت نیاز ، درمان های جایگزین یا مضاعف نیز مد نظر قرار داده می شود.

در جلسه مشاوره ، پزشک اطلاعات مربوط به شما ، در خصوص تاریخچه پزشکی کامل ، جراحی های قبلی ، موقعیت پزشکی قبلی و فعلی و آلرژی ها و داروهایی که در حال مصرف آن ها هستید را دریافت می نماید.

جراحی زیبایی گوش

آیا جراحی زیبایی گوش منجر به کاهش شنوایی می گردد ؟

عمل جراحی زیبایی گوش ، بر روی رفع ایرادات ظاهری گوش تمرکز کرده و بر مکانیسم درونی گوش تاثیر گذار نیست.

آیا جای اسکار ناشی از عمل جراحی اتوپلاستی باقی می ماند ؟

برش های مورد نیاز برای انجام جراحی زیبایی گوش ، در میان چین های طبیعی لاله گوش ایجاد شده و قابل رویت نمی باشد ؛ بنابراین در این باره نگران نباشید.

نتایج جراحی گوش چقدر ماندگار است ؟

نتایج جراحی گوش ، در تمام طول عمر ، ماندگار خواهد بود. به منظور حفظ جانب احتیاط  و کسب زیباترین و سالم ترین نتیجه ، برای ارزیابی در زمان مشخص ، در مطب جراح حاضر شوید ؛ در صورت داشتن هر گونه سوال یا دغدغه در خصوص جراحی ، با پزشک تماس بگیرید.

آیا من باید اقدام به انجام جراحی اتوپلاستی کنم ؟

 1. اگر دارای گوش های بزرگ یا کوچک مادرزادی هستید.
 2. اگر گوشهای تان متناسب با سر نبوده یا در موقعیت نامطلوبی قرار دارند.
 3. اگر گوشهای تان به شکلی برجسته ، برآمده یا بیرون زده هستند.
 4. اگر از آسیب دیدگی که تاثیر منفی را بر روی شکل یا موقعیت گوش های شما بر جای گذاشته است ، رنج می برید.
 5. اگر با انجام این جراحی ، چهره شما و پیرو آن ، اعتماد به نفس تان بهبود می یابد.

هزینه جراحی گوش

هزینه عمل جراحی گوش یا اتوپلاستی در هر فرد با توجه به پارامترهای بسیار متغیر بوده و پس از انجام معاینات مورد نیاز توسط جراح گوش ، تعیین می گردد ؛ از این رو جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره و آگاهی از هزینه قطعی جراحی زیبایی گوش ، به پزشک مراجعه کرده و تحت معاینه قرار بگیرید.

آیا بیمه هزینه عمل اتوپلاستی را پرداخت می کند ؟

خیر ، بیمه هزینه جراحی های زیبایی را متقبل نمی شود.

مقالات مرتبط