جراحی گوش

جراحی گوش

۴ آبان ۱۴۰۰ اتو پلاستی drtaherian6

جراحی گوش یا اتوپلاستی ، تکنیک زیبایی یا درمانی است که با هدف تغییر اندازه، موقعیت و تناسب گوش ها انجام می شود. نتیجه جراحی به منظور ایجاد تغییر شکل در گوش، بر حسب تغییرات مطلوب، متنوع می باشد. در این مقاله با دکتر طاهریان متخصص جراحی بینی و صورت ، دارای بورد تخصصی همراه باشید.

جراحی گوش

این تکنیک عمدتاً اعتماد به نفس را بخصوص در کودکان و نوجوانان، افزایش می دهد. اگر گوش ها برآمده باشند، اتوپلاستی را می توان بمنظور صاف کردن گوش ها و متمایل کردن بیشتر آنها به سمت سر، انجام داد.

اگر یک گوش در موقعیت بالاتر از گوش دیگر قرار داشته باشد، جراحی برای تغییر موقعیت دادن گوش، می تواند گزینه فوق العاده ای برای خلق تقارن بین دو گوش باشد. گوش های بزرگ را نیز می توان در یک روند مجزا یا در ترکیب با دیگر موضوعات، درمان نمود.

آیا من داوطلب ایده آلی برای جراحی گوش هستم؟

در زیر دلایلی مبنی بر اقدام افراد به جراحی زیبایی گوش ، ارائه شده است:

در ۶ سالگی گوش ها به رشد و اندازه کامل خود می رسند. نیاز به انجام جراحی گوش در کودکان در این سن شایع تر می باشد. وقتی گوش ها بسیار برجسته باشند، اتوپلاستی می تواند گوش ها را در موقعیت نزدیک به سر قرار دهد. این جراحی هم در کودکان و هم در بزرگسالان، قابل اجرا می باشد.

اگر در وضعیت سلامتی خوبی قرار دارید، و نگرش تان به این جراحی مثبت بوده و انتظارات منطقی از آن دارید، داوطلب خوبی برای اتوپلاستی به شمار می آیید.

جراحی گوش چگونه انجام می شود؟

در کودکان، غضروف گوش، آنقدر نرم هست که بتوان اسپلینت ها را برای شکل دهی در طول جراحی، مورد استفاده قرار داد. این جراحی معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. بزرگسالان دارای غضروف سفت تری هستند و این روند باید با برداشتن یا تغییر موقعیت دادن غضروف بعد از ایجاد یک بریدگی کوچک در گوش، انجام شود.

بر حسب آناتومی و تغییرات مورد نظر، پزشک، برش هایی را که در داخل و پشت گوش مخفی می شوند، ایجاد می نماید. غضروف و بافت نرم اضافی که باعث برجسته شدن بیش از حد گوش شده است، برداشته می شود.

اگر تاخوردگی های نرمال در گوش وجود نداشته باشد، می توان آنها را از طریق شکل دهی غضروف، با ایجاد بخیه های دائمی یا ایجاد خراش بر روی غضروف برای شکل دادن به آن، ایجاد نمود. گاهی اوقات، ترکیبی از تکنیک ها برای دستیابی به نتیجه مطلوب، مورد نیاز می باشد.

برش هایی برای برداشتن پوست و چربی اضافی، ایجاد می شود. غضروف، شکل داده شده و درموقعیت مناسب قرار داده می شود. برش ها با بخیه، بسته می شوند.

جراحی که در جلوی گوش انجام می شود، باعث می شود که غضروف شکل داده شده، شکل طبیعی را به گوش باز گرداند و باعث شود که گوش صاف تر شده و به سر نزدیکتر شود.

برش ها و اسکارهای جراحی چگونه هستند؟

موقعیت برش ها تا حد زیادی به تغییرات ایجاد شده در گوش شما وابسته است. با این وجود، می توان انتظارداشت که برش ها در موقعیت هایی در پشت گوش، در محل اتصال گوش به سر، یا در داخل تاخوردگی های گوش، در موقعیت هایی که اصلاً دیده نشوند، ایجاد گردند.

جراحی گوش

اقدامات قبل از جراحی

 • حداقل ۶ هفته قبل از جراحی بمنظور تسریع روند بهبود، سیگار کشیدن را ترک کنید.
 • از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهابی خاص، و برخی داروهای گیاهی که باعث افزایش خونریزی می شود، خودداری کنید.
 • صرف نظر از نوع جراحی، آب رسانی قبل و بعد از جراحی به بدن، بسیار مهم است.
 • پوست اطراف و روی گوش هایتان را با آب گرم شستشو داده و از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.
 • تغذیه خوب داشته باشید و از استرس دوری کنید.
 • ورزش کنید تا بدن شما برای جراحی آماده شود.

مراقبت های بعد از جراحی گوش

مراقبت های بعد از جراحی گوش عبارتست از:

 1. مراقب باشید که پانسمان قرار داده شده بر روی گوش توسط جراح، جابجا نشود.
 2. داروهای تجویز شده توسط پزشک را با دقت مصرف کنید.
 3. از یکی از دوستان یا اعضای خانواده بخواهید تا ۲۴ اول بعد از جراحی، در طول دوره ریکاوری، در کنار شما باشد.
 4. استراحت کنید و برای کمک به جریان خون، گاهی قدم بزنید.
 5. برای به حداقل رساندن درد، سر خود را در موقعیت بالاتر از قفسه سینه قرار دهید.
 6. گاهی از شما خواسته می شود تا بر روی گوش درمان شده، پماد بگذارید.
 7. در صورت غیر جذبی بودن بخیه ها تقریباً ۱ هفته بعد از جراحی، برای کشیدن آنها به مطب جراح مراجعه کنید.
 8. پس از ۱ هفته می توانید فعالیت های سبک را از سر بگیرید. طی ۲ هفته، نتایج نهایی آشکار خواهد شد.

مضرات اتوپلاستی

 • کودکان در کنار آمدن با اقدامات مربوط به مراقبت های بعد از عمل و ریکاوری، دچار مشکل می شوند.
 • گاهی تقارن گوش تحت تاثیر قرار می گیرد.
 • گاهی اسکار یا بی حسی دائمی گوش یا صورت، رخ می دهد.

جراحی گوش

هزینه جراحی گوش

جراحی گوش یا اتوپلاستی ، روندی است که برای بهبود شکل ظاهری گوش های برآمده طراحی شده است. در این روند گوش ها در موقعیت نزدیک تر به سر قرار گرفته و تقارن بهتری در کل صورت خلق می شود. بیشتر بیماران داشتن حس بهتر و کسب اعتماد به نفس از نتایج درمان را گزارش می دهند.
دکتر طاهریان جراحی گوش را برای کودکان و بزرگسالان انجام می دهد. او با ارائه این درمان ، به افرادی که از شکل نامطلوب ظاهر گوش های خود رنج می برند ، در بازیابی شکل ظاهری مطلوب در این اندام ، کمک می کند.

هزینه های اصلی در هر جراحی ، معمولاً به قیمت تعیین شده از سوی جراح و هزینه های اتاق عمل وابسته است. موقعیت جغرافیایی و اهداف نهایی نیز ، در تعیین مقدار هزینه جراحی گوش ، دخیل می باشند.

دستمزد جراح

یک جراح دارای مهارت و الزامات هنری ، برای خلق نتایجی استثنایی و یونیک ، احتمالاً قیمت بالاتری را پیشنهاد خواهد کرد. البته با انتخاب این جراح ، می توانید دستیابی به یک نتیجه بهینه را تضمین کنید.

روند جراحی

هزینه جراحی با توجه به روند جراحی که برای شما انجام می شود ، می تواند بر اساس مدت زمان جراحی ، متغیر باشد. روندهای پیچیده تر دارای برچسب قیمت بالاتری از سوی جراح و اتاق عمل می باشند. جراحی اتوپلاستی یا جراحی گوش اغلب در کمتر از دو ساعت انجام می شود.

هزینه های بیهوشی

اتوپلاستی تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی قابل اجرا می باشد. بیهوشی عمومی معمولاً هزینه بیشتری داشته و اغلب برای بزرگسالان ، الزامی نمی باشد. البته این امر به پیچیدگی روند نیز وابسته است. دکتر طاهریان ، با بیمار خود در خصوص گزینه های موجود عمیقاً در طول جلسه مشاوره ، گفتگو می کند.

هزینه های قبل و بعد از جراحی

هزینه های متعددی قبل و بعد از جراحی ، در کنار هزینه اصلی جراحی وجود دارد. لزوم قرار گرفتن بیمار تحت آزمایشات مختلف و تست های خون قبل از درمان ، جهت تضمین کسب بهترین نتیجه ، بخشی از این هزینه ها را تشکیل می دهد. هزینه های بعد از جراحی نیز شامل تهیه گن ، داروهای تجویز شده جهت مصرف در دوره بهبود و ویزیت های فالوآپ ، می باشد.

مقالات مرتبط