آیا شما کاندید خوبی برای جراحی بینی هستید ؟

آیا شما کاندید خوبی برای جراحی بینی هستید ؟ در مقاله پیش رو ، به بیان پاسخ این پرسش پرداخته ایم ؛ جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره و همچنین جراحی بینی ، با ما همراه باشید.

احتمالا برای شما نیز این نوع از سوالات :

 • بهترین کاندیدای جراحی زیبایی بینی چه کسانی هستند ؟
 • آیا من کاندید مناسبی جهت عمل زیبایی بینی هستم ؟

و از این قبیل موارد به وجود آمده است ؛ در ذیل ، به سوالات فوق پاسخ داده ایم :

قبل از پرداختن به موضوع عنوان شده ، باید یک تعریف مناسب از بینی زیبا ، ارائه شود .

آیا شما کاندید خوبی برای جراحی بینی هستید

خصوصیات یک بینی زیبا چیست ؟

پاسخ به این سوال ، بسته به سلیقه هر شخص متفاوت است ، اما باید به این نکته توجه داشت که یک نوع بینی ، ممکن است در صورت یک فرد ، هماهنگ باشد و بسیار زیبا به نظر بیاید ؛ اما همان بینی در صورت شخص دیگر ، کاملا ناهماهنگ باشد ؛ به همین دلیل ، هماهنگ بودن اندازه و شکل بینی با سایر اجزای صورت ، موجب زیبایی هر چه بیشتر بینی ، خواهد شد .

بهترین کاندیدای جراحی زیبایی بینی ، کسانی هستند که :

 1. از لحاظ جسمی و روحی ، در سلامت کامل قرار داشته باشند ؛ دچار وسواس نبوده و به بیماری خاصی مبتلا نباشند.
 2. سابقه ابتلا به بیماری های خاص ، نداشته باشند.
 3. خواسته و انتظارات غیر منطقی از عمل زیبایی بینی ، نداشته باشند.
 4. سیگاری نبوده یا مدتی از ترک آن ، گذشته باشد.
 5. مشکل جدی در زیبایی یا عملکرد بینی ، داشته باشند.
 6. سن بلوغ در آن ها ، به اتمام رسیده باشد.
 7. تحت تاثیر اتفاقات متفاوت ، دچار شکستگی بینی شده باشند.
 8. افرادی که دارای انحراف تیغه سپتوم ، بوده و این موضوع زیبایی آن ها را تحت تاثیر قرار داده و منجر به بروز مشکلات تنفسی نیز در آن ها شده باشد.
 9. کیفیت پوست بینی آن ها مناسب باشد.
 10. و غیره

این افراد ، می توانند با خیال راحت اقدام به انجام جراحی زیبایی بینی کرده و نتایج مطلوبی را نیز دریافت کنند.

به غیر از مهارت و تجربه جراح بینی ، چه عواملی بر عمل جراحی بینی موفق اثر می گذارد ؟

 1. مهارت و تجربه جراح بینی تهران ، به تنهایی نتیجه یک عمل جراحی را تضمین نمی کند ؛ نوع بافت بینی و نحوه پاسخگویی بدن به درمان نیز از عوامل تاثیر گذار در عمل بینی موفقیت آمیز به حساب می آیند ؛ پوست نامناسب می تواند قوی ترین مهارت های به کار گرفته شده در جراحی بینی را از بین ببرد به خصوص اینکه علاوه بر پوست نامناسب ، غضروف ها نیز ضعیف بوده و استحکام کافی را نداشته باشند .
 2. یک فرد جوان با یک غضروف بینی محکم و پوست با ضخامت متوسط و همچنین بدن سالم ، یک کاندید خوب برای عمل جراحی بینی به حساب می آید .

آیا شما کاندید خوبی برای جراحی بینی هستید

چگونه جراح  بینی خود را انتخاب کنیم ؟

رینوپلاستی یکی از مشکل ترین عمل های جراحی به شمار می آید ؛ عمل جراحی ضعیف و ناشیانه می تواند منجر به بد فرم شدن بینی شود که امکان دارد اصلاح آن بسیار مشکل و یا حتی برگشت ناپذیر باشد ؛ به همین منظور انتخاب یک جراح مناسب و با تجربه ، اولین قدم به سوی یک عمل جراحی موفقیت آمیز به شمار می آید .

نتیجه هیچ یک از عمل های جراحی کاملا عالی و بدون ایراد نخواهد بود ؛ اما یک جراح بینی خوب ، متعهد و با تجربه ، تا حد زیادی در رسیدن به نتایج عالی تلاش خواهد کرد .

از دیگر توصیه هایی که می تواند در انتخاب جراح به شما کمک کند ، این است که سعی کنید جراحی را پیدا کنید که عمل ترمیمی یا ریویژن را نیز انجام دهد ؛ حتی اگر به جراحی مجدد فکر هم نمی کنید .

داشتن یک راه گریز همیشه سودمند خواهد بود .

امروزه عمل های جراحی بینی نسبت به گذشته ، قابل پیش بینی ، موثر تر و دقیق تر شده است ؛ به طوری که مهارت کافی در جراحی به همراه بافت مناسب بینی و به کار گیری فنون جراحی ، می تواند یک بینی زیبا و متناسب را به وجود آورد .

در نهایت :

همانطور که می دانید ، با انتخاب جراح بینی بی تجربه ، امکان بروز عوارض و مشکلات ناشی از عمل زیبایی بینی ، افزایش می یابد ؛ به همین منظور در آخر ، به کسانی که می خواهند ، اقدام به انجام عمل زیبایی بینی نمایند ؛ توصیه می گردد ، در انتخاب جراح بینی بسیار دقت کرده و به هیچ عنوان در این باره سهل انگاری نکنند.