زمانی که تصمیم به انجام جراحی بینی در تهران گرفتید و تلاش خود را برای یافتن بهترین جراح به کار بستید ، گام بعدی انتخاب بینی مناسب صورت شما است. این انتخاب در طول جلسه خصوصی شما با جراح صورت می گیرد. دکتر محمد حسین طاهریان ، جراح بینی تهران در جلسه مشاوره توضیح می دهد که چه تغییراتی با جراحی ممکن و غیرممکن هستند. اندازه و شکل بینی فعلی و ساختار چهره شما از جمله عواملی هستند که محدودیت های جراحی را تعیین می کنند. البته پزشک عوامل دیگری همچون ساختار پوست ، غضروف و استخوان بینی را نیز در نظر می گیرد. تمامی این عوامل تعیین می کنند که با وجود محدودیت های منطقی ، مهارت جراحی و تکنولوژی ، شکل دادن به بینی چقدر امکان پذیر است.

 

بینی مناسب صورت من کدام است ؟ + دکتر طاهریان

 

مثلا جراحی به منظور کوچک کردن بینی های بزرگ بسیار متداول است ؛ اما میزان کوچک کردن آن با محدودیت هایی روبرو است. اندازه چارچوب اصلی استخوان و غضروف بینی را می توان کوچک تر کرد ، اما پوست بینی اغلب دست نخورده باقی می ماند. علاوه بر آن ، شکل و اندازه بینی باید با دیگر اجزای صورت همخوانی داشته باشد. اگر بینی نسبت به چانه و گونه ها خیلی کوچک شود ، توازن صورت به هم می خورد. علی رغم این محدودیت ها ، بهترین جراح بینی تهران می تواند تغییرات ظریف و دلخواهی را طوری روی بینی فعلی ایجاد کند که از بینی جدید خود راضی باشید. نتیجه این جراحی نیز به سرعت خود را نشان نخواهد داد و دقیقا آن چیزی نخواهد شد که شما تصور می کرده اید. جراح ، بینی را به شکلی در می آورد که در توازن با دیگر اجزای صورت شما است.

انتخاب بهترین مدل برای عمل بینی

به هنگام انتخاب شکل بینی ، همیشه سعی کنید یک فرم طبیعی را انتخاب نمایید که بیشترین شباهت را از لحاظ اندازه ، شکل و تناسب به بینی مادرزادی خودتان داشته باشد. مراجعه کنندگان خانم اغلب می خواهند که نتیجه عمل ، یک بینی ظریف و زنانه باشد. در مقابل ، آقایان تمایل به یک بینی با پل صاف ، سوراخ های کوچک و شیب متوسط ، نه زیاد دراز و نه زیاد سربالا دارند.

شاید بخواهید که بینی تان شبیه به بینی یکی از دوستانتان یا یک فرد مشهور که عمل بینی داشته ، بشود. اما به خاطر داشته باشید که جراح ، شعبده باز نیست و تنها می تواند در چارچوب پارامترهای طبیعی بینی شما عمل کند. تقلید کردن از ظاهر و نتیجه جراحی یک بازیگر مشهور شاید صورت شما را مصنوعی کند چون آن بینی مناسب صورت شما نیست. با این حال ، نشان دادن عکس بینی های مورد پسندتان در جلسه مشاوره می تواند مفید باشد. با این کار پزشک با سلیقه و آنچه که دوست دارید آشنا می شود. اما توصیه های پزشک را بپذیرید تا به نتیجه ی مطلوب برسید. مهم تر از همه ، مطمئن شوید که جراح مورد نظر ، گواهی دانشنامه (بورد) و تجربه کافی در زمینه جراحی زیبایی بینی را دارا است و می تواند نتیجه مطلوبی را ارائه دهد. عکس های قبل و بعد بیماران قبلی را مشاهده نمایید و نظر آن ها را بپرسید. شاید برای همه بینی ها ممکن نباشد ، اما جراح ماهری را در تهران پیدا کنید که بتواند یک بینی با کم ترین نقص و بیشترین شباهت به بینی خودتان ایجاد نماید.

جراح از کجا بینی مناسب صورت من را تشخیص می دهد ؟

اعتماد کردن به یک جراح زیبایی مسئله کوچکی نیست. از کجا باید مطمئن بود که تشخیص وی درمورد فرم بینی جدید شما درست خواهد بود ؟ با انتخاب یک جراح بینی ماهر ، می توانید مطمئن شوید که بینی خود را به دستان توانمند و لایقی سپرده اید. دلایل این حس اطمینان را در زیر می خوانید.

آموزش های عالی

جراحان زیبایی که در جراحی بینی خبره شده اند ، بعد از دستیاری جراحی ، دوره های اضافی را ( با تاکید بر عمل بینی و اجزای صورت ) گذرانده اند. مثلا وقتی یک جراح در یک عمل شرکت می کند و با دست خود تجربیاتی را به دست می آورد ، نسبت به جراحی که همه چیز را بیشتر به صورت تئوری یاد گرفته ، نتایج بهتری را روی صورت بیماران خود پیاده خواهد کرد.

ایده آل های صورت

متخصصان جراحی بینی سال های زیادی را صرف یادگیری و شناختن ایده آل های صورت و تکنیک های دقیق برای رسیدن به آن می کنند. به همین دلیل ، آن ها دقیقا می دانند برای رسیدن به بهترین نتیجه رینوپلاستی چه باید بکنند.

در میان مهم ترین فاکتور های ایده آل های صورت می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • زاویه ی میان بینی و لب بالایی : متخصصان جراحی بینی ، زاویه ی ایده آل میان بینی و لب بالایی را بین 90 تا 120 درجه تعریف کرده و تفاوت بینی “پیچ خورده” و “افتاده” را توضیح داده اند. اگر نوک بینی تان خیلی سر بالا باشد ، شما بی تجربه یا غیرقابل اعتماد به نظر می رسید. اگر هم خیلی افتاده باشد ، دیگران در نگاه اول شما را فردی بداخلاق تصور می کنند و سن شما بالاتر از آنچه که هست ، دیده خواهد شد.
  •  

زاویه بین بینی و لب بالا - دکتر طاهریان

 

  • ظاهر کلوملای بینی : کلوملا ، تیغه بین سوراخ های بینی است که بیشتر در نیمرخ فرد به چشم می خورد. در حالت ایده آل ، کلوملا نباید بیش از 3 تا 5 میلی متر از مرز سوراخ های بینی بیرون بزند.

اصلاح کلوملای آویزان با جراحی بینی

 

کلوملا

 

  • شکست ناحیه ی سوپراتیپ(Supratip break) : شکست ناحیه ی سوپراتیپ ، شکل ایده آلی از بینی محسوب می شود که از نیمرخ ، نوک بینی یک زاویه شکست دارد و رو به بالا است. این زاویه شکست در نوک بینی خانم ها ظاهری ظریف و طبیعی به آن ها می دهد ، در حالی که آقایان ، با بینی صاف و بدون شکست در نوک ، ظاهر مردانه و جذاب تری پیدا می کنند. شکست ناحیه سوپراتیپ را در تصویر می بینید.

ناحیه سوپراتیپ

ژنتیک شما نقش مهمی ایفا می کند !

حفظ ظاهر بینی همراه با بهتر کردن خطوط طبیعی آن ، رمز ایجاد یک بینی مناسب صورت است که هارمونی و ترکیب صورت شما را بهتر می کند. یکی از بهترین راه ها برای رسیدن به این هدف ، درک ساختار ژنتیکی بیمار است. به عنوان مثال ، سوراخ های بینی بعضی از قومیت ها ضخیم تر است. مطمئن شوید که پزشک شما در زمان برنامه ریزی روش جراحی و تعیین شکل جدید بینی ، حتی تفاوت های ظریف این چنینی را در نظر بگیرد و نگوید که یک سایز برای همه مناسب است. پس می توان گفت که این رمز در دست متخصص جراحی بینی است ؛ جراحی که مهارت کافی را در در این زمینه دارد و کل صورت را در جلسه مشاوره در نظر می گیرد. و این شمایید که انتخاب می کنید صورت و جزء مرکزی آن را به دستان چه کسی بسپارید.

توازن ، همان چیزی است که به دنبالش هستیم

بینی مناسب صورت های گرد و کشیده

بینی ـ به عنوان عضو مرکزی صورت ـ نقش بسزایی را در توازن اجزای آن ایفا می کند. اگر بینی را جداگانه در نظر بگیریم ، شاید بسیار ظریف و کوچک هم باشد ؛ اما ممکن است در کنار و در تناسب با اجزای دیگر ، ظاهر شما را تحت تاثیر منفی قرار دهد. به همین دلیل است که جراحان به هنگام برنامه ریزی جراحی ، چانه ، پیشانی ، گونه ها ، چشم ها و شکل کلی صورت را بررسی می کنند. هر تغییری که در بینی شما ایجاد می شود ، باید در تناسب با دیگر اجزا باشد و ترکیب کلی آن را بهبود بخشد.

مشاوره خوب

بینی مناسب صورت شما در طول یک جلسه مشاوره کامل و هدفمند تعیین می شود که در آن ، جراح متخصص درمورد اهدافتان از عمل زیبایی می پرسد و هرآنچه را که ممکن است ، برایتان توضیح می دهد. علاوه بر آن ، یک متخصص با تجربه می تواند پیشنهاد تغییرات ظریفی را بدهد که نتیجه ای حتی بهتر از انتظار قبلی شما به دنبال خواهند داشت. وی همه ی تکنیک های جراحی را می شناسد و بهترین را برای ایجاد تغییرات ایمن و موفق به شما پیشنهاد می کند.

اهمیت فرم بینی هنگام تغییر شکل نیمرخ آن

بینی مناسب صورت شما باید از نیمرخ و هم از تمام رخم مناسب باشد. هنگام تغییر شکل بینی باید به چند زاویه و نسبت اساسی که نیمرخ شما را تحت تاثیر قرار می دهند ، توجه کرد ؛ زاویه  بین بینی و پیشانی ، نوک بینی و لب بالایی ، بینی و چانه ، چانه و گردن ، نسبت اندازه بینی و گوش ها و نسبت های پیشانی از این قبیل اند. این نسبت ها و زوایا باید با یکدیگر در توازن باشند. مثلا اگر یک بینی از نیمرخ بزرگ به نظر می رسد ، زاویه بین پیشانی باید با دقت بیشتری مورد توجه قرار گیرد تا بتوان به تقارن و ظاهر زیبای دلخواه دست یافت.

شمار زیادی از مردم تقارن چهره و نسبت های ایده آل صورت را ندارند. برای مثال ، بیمارانی را در نظر بگیرید که نسبت صورت بالایی ، صورت میانی و صورت پایینی شان نامناسب است ؛ این اختلالات تناسبی باید به هنگام طراحی عمل زیبایی آنها مورد توجه قرار بگیرند. در مواردی که صورت پایینی خیلی کشیده و دراز است ، بینی مناسب صورت یک بینی کوتاه است تا توازن حفظ شود. به طور مشابه ، چنانچه تناسبی میان پیشانی ، بینی و چانه وجود ندارد ، شاید علاوه بر رینوپلاستی ، جراحی های دیگری اعم از تزریق چربی یا عمل زیبایی فک نیاز باشد.

لازم به ذکر است که این زوایا و نسبت ها در زنان و مردان متفاوت است. مثلا اگر زاویه ی ایده آل بین پیشانی و بینی 130-115 درجه و زاویه ی بین لب و بینی 120-90 درجه باشد ، این زوایا و نسبت ها برای خانم ها بیشتر است.