جراحی بینی باز

جراحی بینی باز

۱ آذر ۱۳۹۹ بینی مدیر سایت

 عمل جراحی بینی باز

برای انجام جراحی بینی ، دو روش وجود دارد که آن ها تحت عنوان های جراحی بینی باز و بسته شناخته می شوند ؛ در این مقاله به معرفی عمل بینی به روش باز می پردازیم.

جراحی بینی باز

جراحی بینی باز

زمانی که جراح بینی قصد انجام جراحی بینی باز را داشته باشد ، باید برش های مورد نظر جهت عمل بینی را بر روی سطح خارجی پوست بینی ایجاد کرده و سپس اصلاحات مورد نیاز را انجام دهد ، اگر بخواهیم به طور دقیق اشاره کنیم ؛ باید بگوییم که برش های مورد نیاز جهت انجام جراحی زیبایی بینی به روش باز بر روی ناحیه کلوملا ( قسمت میانی حفره های بینی ) ایجاد می شود و پس از ایجاد برش جراح بینی اقدام به بلند کردن پوست بینی کرده و سپس اقدامات مورد نیاز را انجام می دهد.

به علت بلند کردن پوست بینی در عمل بینی به روش باز ، وسعت دید جراح بینی بیشتر است و به همین علت می تواند تغییرات گسترده ای را بر روی بینی اعمال کند ؛ از این رو جراحی های سخت و پیچیده که نیاز به تغییرات بسیاری دارند به روش باز انجام می شوند.

اسکارهای ناشی از عمل بینی به روش باز ، به مرور زمان از بین می روند ؛ بنابراین نگران باقی ماندن جای بخیه های عمل زیبایی بینی نباشید.

مزایای جراحی بینی باز

  • میزان وسعت دید جراح بینی ، بسیار زیاد است.
  • جراح بینی توانایی ایجاد اعمال اصلاحات گسترده در این روش از جراحی بینی را دارد.
  • پیوند غضروف در روش عمل بینی باز ، بسیار راحت انجام می گیرد.
  • جراح بینی ، آزادی عمل بیشتری برای ایجاد تغییرات مورد نیاز بر روی بینی دارد.

تفاوت عمل بینی بسته و باز

آشکارترین تفاوت میان عمل بینی به روش بسته و باز ، در ناحیه برش عمل بینی است همانطور که گفته شد در عمل بینی به روش باز ، برش های مورد نیاز بر روی پوست بین سوراخ های بینی ایجاد می شود در صورتی که در عمل بینی به روش بسته ، هیچ گونه برشی بر روی سطح خارجی پوست بینی ایجاد نمی شود و تمامی برش های مورد نیاز داخلی می باشند.

انتخاب هر کدام یک از این روش ها جهت انجام جراحی زیبایی بینی بعد از برسی و معاینه بیمار و با توجه به میزان ایرادات بینی او انجام می گیرد ، بنابراین هر یک از این روش ها با توجه به شرایط بیمار انتخاب می شود پس به نظر جراح بینی خود احترام گذاشته و اصرار به انجام جراحی بینی به یک روش خاص نکنید.

سوالات رایج جراحی بینی باز

مدت زمان دوران نقاهت عمل بینی چقدر است ؟

با توجه به استفاده از تکنیک های نوین و استاندارد در عمل زیبایی بینی ، دوران بهبودی آن بین ۷ الی ۱۰ روز می باشد و بیماران پس از گذشت این مدت زمان ، می توانند به سرکار بازگشته و به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازند.

امکان انجام همزمان جراحی درمانی و زیبایی بینی وجود دارد ؟

بله ، امکان انجام همزمان جراحی هایی ؛ همچون انحراف ، پولیپ و از این قبیل موارد با عمل زیبایی بینی وجود دارد.

آیا جراحی بینی عوارض دارد ؟

امکان بروز عوارض پس از جراحی زیبایی بینی نیز همانند سایر جراحی ها وجود دارد ؛ اما در صورتی که این عمل ، توسط جراح بینی ماهر و چیره دست انجام گیرد ؛ نه تنها منجر به بروز عوارض در بیماران نمی شود ، بلکه شاهد بروز نتایج بسیار مطلوب نیز خواهیم بود.

میزان اهمیت شستشوی بینی پس از جراحی زیبایی بینی چقدر است ؟

شستشوی مرتب بینی ، از آن نظر اهمیت دارد که از بروز عفونت جلوگیری می کند ؛ بنابراین ، انجام آن الزامی می باشد.

آیا پس از جراحی زیبایی بینی نیاز به بستری بیماران می باشد ؟

خیر ، در اکثر مواقع بیماران در همان شب ترخیص خواهند شد.

آیا بیماران پس از جراحی زیبایی بینی مشکلات تنفسی خواهند داشت ؟

بروز مشکلات تنفسی پس از عمل بینی ، یکی از عوارض آن می باشد و همانطور که گفته شد در صورت انتخاب جراح بینی ماهر و زبده ، بیماران را درگیر نخواهد کرد ؛ لازم به ذکر است که گرفتگی بینی تا مدتی پس از عمل بینی ، به علت وجود ترشحات و تورم بافت داخلی بینی مسئله ای طبیعی بوده که به مرور برطرف می شود ؛ بنابراین جای هیچ گونه نگرانی ندارد.

مقالات مرتبط