نکات و اقدامات قبل از جراحی بینی

اقدامات قبل از جراحی بینی : انجام جراحی بینی ، تاثیر به سزایی در زیبایی چهره افراد دارد ؛ به همین علت است که ما روزانه شاهد افزایش تعداد افرادی که جراحی بینی انجام می دهند ، هستیم ؛ از این رو تصمیم گرفته ایم که در این مقاله شما را با یک سری نکات ضروری قبل از عمل زیبایی بینی ، آشنا کنیم.

آیا برای جراحی بینی تان آماده هستید ؟

یک راهنمای کامل برای آماده شدن برای جراحی بینی :

بیشتر متقاضیان جراحی بینی با نزدیک شدن به زمان جراحی ، بیشتر و بیشتر دچار اضطراب می شوند ؛ اگر چه این امری عادی می باشد ، ولی هر چه قدر به بیمار در مورد جراحی ، بیشتر اطلاع رسانی شود و آمادگی بیشتری داشته باشد ، اضطراب او قبل از زمان جراحی ، کمتر خواهد بود.

این راهنما ، نکات و دستورالعمل های آماده شدن برای جراحی بینی را که باید قبل از جراحی بینی دنبال کنید ، ارائه می دهد ؛ با این روش ، همه چیز بهتر پیش خواهد رفت و شما جراحی بینی موفق تری خواهید داشت ؛ در پایان این پست ، شما کلیه اطلاعات مورد نیاز درباره تست های لازم تا رژیم غذایی قبل از عمل جراحی را در اختیار خواهید داشت.

اقدامات قبل از جراحی بینی

آماده شدن برای جراحی

ما می دانیم که شما هر چه به روز جراحی نزدیک تر می شوید ، چقدر هیجان زده و عصبی هستید ؛ این یک احساس طبیعی است چون جراحی بینی ، تاثیر قابل ملاحظه ای بر روی زیبایی صورت شما برای کل دوره زندگی تان دارد.

برای آماده شدن به طور کامل برای جراحی ، از شما می خواهیم زمانی را برای خواندن این پست صرف کنید.

مشاوره و آزمایش قبل از عمل جراحی

جراح بینی به منظور حصول اطمینان از آمادگی شما برای جراحی ، می خواهد درباره موقعیت سلامت شما کسب اطلاعات کند.

در طول ویزیت قبل از جراحی ، پزشک ، کلیه اطلاعات مربوط به تاریخچه پزشکی از قبیل سابقه گرفتگی بینی ، جراحی و بیماری های احتمالی شما را کسب می نماید ؛ برای مثال ، بیماران دارای ناهنجاری های خونریزی ، با عنوان هموفیلی ، داوطلبین خوبی برای جراحی بینی نمی باشند.

آزمایش فیزیکی

آزمایش فیزیکی ، یک قدم آمادگی مهم برای جراحی بینی می باشد که مستقیما بر روی نتیجه جراحی تاثیر می گذارد.

در طول آزمایش فیزیکی ، پزشک ، حفره های بینی ، پوست بینی ، ناهنجاری های استخوان و غضروف ، ضخامت پوست و غدد چربی بینی را بررسی می کند.

به علاوه ، روش متداول تنفس شما به منظور کشف این موضوع که آیا شما از راه بینی نفس می کشید یا دهان ، مورد بررسی قرار می گیرد ؛ چنین آزمایشاتی پیش از جراحی ، به جراح بینی در آماده سازی یک طرح یا پلان جراحی مناسب ، کمک می کند.

پزشک ، این اطلاعات را از طریق لمس کردن و تجزیه و تحلیل بصری کسب می نماید ؛ قد ، وزن و فشار خون شما جزو آزمایشات لازم قبل از جراحی ، برای جراحی بینی می باشد.

اقدامات قبل از جراحی بینی

اقدامات قبل از جراحی بینی

  • همانطور که می دانید مهم ترین نکته در رابطه با جراحی زیبایی بینی ، انتخاب جراح بینی می باشد و بسیاری از افراد در این باره سردرگم می شوند ؛ چرا که جراح بینی تاثیر مستقیم بر روی نتیجه جراحی بینی دارد ، از این رو کسانی که تصمیم به انجام عمل زیبایی بینی گرفته اند ، باید در حین انتخاب جراح بینی بسیار دقت کنند.
  • بیمارانی که قصد انجام جراحی زیبایی بینی ، را دارند باید در جلسه مشاوره با جراح بینی تمامی خواسته و نظرات خود را بیان کرده تا جراح بینی از انتظارات آن ها مطلع شود.
  • استعمال دخانیات قبل از جراحی بینی ، سبب عدم اکسیژن رسانی در حین عمل بینی می شود ؛ به همین علت توصیه می شود بیماران مدتی قبل از جراحی زیبایی بینی از مصرف سیگار و قلیان خودداری کنند و حتی الامکان در معرض دود این موارد نیز قرار نگیرند.
  • بهتر است افرادی که قصد انجام عمل زیبایی بینی را دارند ، مدتی قبل از آن از مصرف نوشیدنی های حاوی الکل خودداری کنند ؛ چرا که امکان دارد مصرف الکل باعث ایجاد اخلال در حین عمل بینی شود.
  • حضور همراه زمانی که فرد به قصد انجام جراحی زیبایی بینی به بیمارستان یا کلینیک مراجعه می کند ، الزامی می باشد.

نکات و اقدامات قبل از جراحی بینی

  • توصیه می شود در روز جراحی زیبایی بینی ، بانوان بدون آرایش و آقایان بدون ریش و سبیل به کلینیک مراجعه کنند.
  • بهتر است بیماران در روز قبل از جراحی زیبایی بینی ، به اندازه کافی آب میل کنند.
  • توصیه می شود بیماران روز قبل از جراحی زیبایی بینی استحمام کنند ، زیرا آن ها تا مدتی بعد از جراحی بینی اجازه شستن سر خود را ندارند ؛ چرا که گچ بینی نباید خیس شود.
  • بیمارانی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی گرفته اند ، باید از مصرف داروهای شیمیایی و گیاهی که سبب رقیق شدن خون می شوند ، پرهیز کنند ؛ چرا که مصرف داروهای منعقد کننده خون قبل از جراحی زیبایی بینی احتمال خونریزی در حین عمل بینی را افزایش می دهد.
  • هنگامی که افراد جهت انجام جراحی زیبایی بینی به کلینیک مراجعه می کنند ، باید ناشتا باشند ؛ به همین منظور آن ها باید از 8 ساعت قبل از شروع عمل بینی از خوردن و آشامیدن خودداری کنند.