جراحی بینی بسته

جراحی بینی بسته

۶ آذر ۱۳۹۹ بینی مدیر سایت

همه چیز درباره جراحی بینی بسته

جراحی بینی بسته : در حال حاضر ، جراحان بینی برای انجام جراحی زیبایی بینی از دو روش استفاده می کنند که آن روش ها تحت عناوینی ؛ همچون جراحی بینی باز و بسته شناخته می شوند ؛ در این مقاله ، تصمیم گرفته ایم به معرفی جراحی بینی بسته بپردازیم.

جراحی بینی بسته

جراحی بینی به روش بسته چیست ؟

عمل بینی به روش بسته ، تکنیکی برای اعمال تغییرات جهت اصلاح اشکالات بینی می باشد و بارزترین تفاوت این روش با عمل بینی باز در ناحیه ایجاد برش است.

هنگامی که جراح بینی ، برای انجام عمل زیبایی بینی ، روش بسته را انتخاب می کند باید برش های مورد نیاز عمل بینی را بر روی ناحیه داخلی لبه حفره های بینی ایجاد کند ؛ بنابراین ، تمامی برش های مورد نیاز در عمل بینی بسته ، داخلی می باشند.

با توجه به داخلی بودن برش های عمل بینی در این روش ، جراح بینی توانایی اعمال تغییرات گسترده بر روی بینی را ندارد ؛ از این رو جراح بینی به هنگام انجام جراحی های ساده که نیاز به اعمال تغییرات گسترده ندارند ، این روش را انتخاب می کند.

مزایای جراحی بینی بسته

 • با توجه به داخلی بودن برش های عمل زیبایی بینی در روش بسته ، جای اسکار ها بر روی سطح خارجی پوست بیماران باقی نمی ماند.
 • میزان تورم و کبودی ناشی از عمل بینی در روش بسته ، کمتر از روش باز می باشد.
 • دوره نقاهت عمل بینی بسته ، کوتاه تر از عمل بینی باز است.
 • مدت زمان عمل بینی بسته ، کوتاه تر از روش باز می باشد.
 • بهبودی ، در این روش از جراحی بینی ، سریع تر رخ می دهد.

معایب عمل بینی به روش بسته

 1. دید جراح بینی ، در این روش بسیار محدود می باشد.
 2. عمل بینی به روش بسته ، روشی قدیمی می باشد ؛ زیرا اولین باری که عمل زیبایی بینی به دنیا عرضه شد ، از این روش استفاده می شد.
 3. امکان انجام جراحی های پیچیده به روش بسته ، وجود ندارد.
 4. در روش عمل بینی بسته ، نمی توان تغییرات بسیاری را بر روی بینی بیمار اعمال کرد.

قبل از جراحی بینی بسته

آماده شدن برای جراحی بینی بسته

قبل از اینکه برای انجام جراحی بینی بسته برنامه ریزی کنید ، باید اطلاعات پزشکی خود را برای جراح بینی ارسال نمایید ؛ مهم ترین سوالی که قطعا جراح از شما می پرسد ، درباره انگیزه و اهداف شما برای جراحی می باشد ؛ پزشک همچنین ، سوالاتی درباره تاریخچه پزشکی ؛ از قبیل سابقه گرفتگی بینی ، انجام اعمال جراحی و داروهایی که مصرف کرده اید ، خواهد پرسید.

اگر شما به یک ناهنجاری خونریزی مبتلا هستید ، کاندیدای خوبی برای این عمل جراحی محسوب نمی شوید.

چه فاکتورهای مهمی وجود دارد که قبل از انجام جراحی بینی بسته ، باید به آن ها توجه داشت ؟

 • بسیار مهم است ، بدانیم که بیماران برای انجام جراحی ، به اندازه کافی سالم هستند ؛ بنابراین ، باید از آن ها بخواهیم تا آزمایشاتی را انجام دهند.
 • پزشک ، گاهی داروهای به خصوصی را تجویز کرده یا داروهای فعلی تان را تنظیم می کند.
 • سیگار کشیدن را به مدت دو هفته قبل و بعد از جراحی ، کنار بگذارید.
 • از مصرف آسپرین ، داروهای ضد التهاب و مکمل های گیاهی خودداری کنید ؛ چون این موارد می تواند میزان خونریزی شما را افزایش دهد.
 • به مدت دو هفته ، قرار گرفتن در معرض نور خورشید را محدود کنید.
 • شش ساعت قبل از جراحی ، چیزی نخورید.
 • قبل از انجام جراحی ، تمام اقلام مورد نیاز دوران ریکاوری را تهیه و خریداری نمایید.

زمان ریکاوری برای جراحی بینی بسته

 1. از آنجایی که جراحی بینی بسته ، در مقایسه با جراحی بینی باز ، کم تهاجمی تر می باشد ؛ ورم کردن و کبودی بعد از این جراحی ، کمتر بوده و بهبود سریع تر اتفاق می افتد.
 2. حتی در جراحی بینی بسته ، در بعضی بیماران هیچ کبودی وجود ندارد ؛ بنابراین ، زمان ریکاوری در جراحی بینی بسته در مقایسه با جراحی بینی باز کوتاه تر بوده و بیماران ، اغلب بعد از سپری شدن زمان کوتاه تری به زندگی نرمال خود باز می گردند.
 3. نتایج کامل جراحی بینی بسته ، تقریبا یک یا دو سال بعد از درمان نمایان می شود ؛ چون این مدت زمان ، برای از بین رفتن کامل ورم ، مورد نیاز است.
 4. با این وجود ، مدت زمان از کار افتادگی بعد از جراحی بینی ، چه باز و چه بسته ، در حدود دو هفته طول می کشد.
 5. گچ بینی ، معمولا پنج یا شش روز بعد از انجام روند جراحی بینی بسته ، برداشته می شود ؛ در این مرحله ، کبودی و ورم بعد از جراحی بینی ، در حداقل سطح قرار دارد.

آیا جراحی بینی بسته دردناک است ؟

ممکن است بعد از انجام جراحی بینی بسته ، برای مدت کوتاهی بینی شما گرفته باشد یا به سختی نفس بکشید ؛ پوست نوک بینی شما ممکن است ، بی حس باشد. ممکن است ، اندکی احساس خارش یا تیر کشیدن کنید ؛ اگر استخوان ها در طول روند جراحی شکسته شده باشد ، باید از ضربه زدن به بینی به مدت ۳ ماه ، خودداری کنید.

هزینه جراحی بینی به روش بسته

هزینه عمل بسته بینی ، با توجه به پارامترهای متفاوتی متغیر می باشد ؛ از این رو ما قادر به بیان قیمت مشخصی جهت هزینه عمل بینی نمی باشیم ؛ بیمارنی که قصد اطلاع از هزینه عمل  زیبایی بینی را دارند ، باید ابتدا توسط جراح بینی معاینه شوند ؛ سپس هزینه عمل زیبایی بینی آن ها مشخص می گردد.

جراحی بینی بسته

مقالات مرتبط