همانطور که می دانید، جراحی بینی امروزه یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی در میان افراد به شمار می رود. بینی یک عضو بسیار مهم در صورت می باشد که علاوه بر وظایف خود در جهت تنفس افراد نقش بسیار پرنگی در قرینه بودن فرم صورت ایفا می کند گاهی اوقات فرم بینی افراد بر اثر حادثه تصادف یا در موارد عارضه های مادرزادی دچار نقص می باشد و با ساختار صورت خیلی هماهنگ نیست در این حالت عمل کردن بینی می تواند برای این افراد گزینه ای مناسب به شمار برود. طبق گفته پزشک ، رینوپلاستی یک نوع عمل جراحی برای تغییر شکل بینی می باشد ، که می توان از آن در مواد درمانی و زیبایی بینی استفاده کرد. برای اینکه از عمل بینی خود بهترین نتیجه را به دست بیاورید باید به بهترین جراح بینی تهران ، دکتر محمد حسین طاهریان مراجعه نمایید.

 

جراحی بینی + دکتر محمد حسین طاهریان

 

مهمترین کاربردهای جراحی بینی

عمل بینی می تواند کاربردهای زیر را برای افراد در پی داشته باشد :

 • بزرگ کردن بینی
 • کوچک کردن بینی
 • برداشتن قوز بینی
 • جراحی بینی گوشتی
 •  انحراف بینی
 • بینی های استخوانی
 • پولیپ بینی
 • کوچک کردن سوراخ های بینی
 • تغییر زاویه بینی نسبت به لب بالا
 • و اصلاح عیوب دیگر بینی

عمل زیبایی بینی چیست ؟

در حین عمل ، دکتر محمد حسین طاهریان ، بهترین جراح بینی در تهران یک برش ایجاد می کند تا به استخوان و غضروف بینی دسترسی پیدا کند ؛ برش معمولا در داخل بینی زده می شود ؛ بنابراین بعد از عمل ، جای برش غیر قابل مشاهده است. بر حسب نیاز ممکن است پیوند غضروف یا استخوان (هم می تواند از قسمت هایی از بدن خود بیمار باشد ، و هم می تواند پر کننده های ترکیبی مصنوعی باشد) نیز انجام شود. پس از اینکه پزشک ، استخوان و غضروف بینی را اصلاح کرد ، پوست و بافت بینی بر روی ساختار جدید می نشیند. البته تاثیر نوع پوست بینی بر عمل جراحی ، و نحوه جذب شدن پوست را نیز نباید نادیده گرفت. در نهایت یک آتل ( اسپلینت ) یا گچ در بیرون بینی گذاشته می شود ، تا شکل جدید بینی را تا زمان بهبود پشتیبانی کند. این جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. عمل بینی معمولا به صورت سرپایی انجام می شود ؛ اما گاهی اوقات هم ممکن است ، بیمار یک شب در بیمارستان یا محل جراحی بستری شود. پزشکی که جراحی بینی را انجام می دهد ، معمولا متخصص گوش و حلق بینی یا جراح پلاستیک یا هر دو است .

نتیجه عمل بینی توسط دکتر محمد حسین طاهریان جراح بینی خوب در تهران

 

انواع مدل جراحی زیبایی بینی

بینی طبیعی : جراحی بینی طبیعی از پر مخاطب ترین جراحی های زیبایی به خصوص در میان آقایان می باشد و عمده تغییرات به جهت رفع مشکلات و اختلالات تنفسی بیماران صورت می گیرد. در این نوع تغییرات بینی از حالت طبیعی خارج نشده و با دیگر اعضای صورت تناسب خواهد داشت.

بینی نیمه فانتزی : در جراحی بینی به روش نیمه فانتزی همچنان حالت طبیعی بینی تا حدودی حفظ خواهد شد و بینی به مقدار زیادی کوچک نمی شود. اما قوس بینی بیشتر و حالت سربالایی پیدا خواهد کرد. در این مدل از جراحی رینوپلاستی ، به اصطلاح حالت خوکی و بسیار مصنوعی به خود نخواهد گرفت.

بینی فانتزی : جراحی زیبایی بینی به روش عروسکی تنها در میان برخی از متقاضیان این پروسیجرطرفدار دارد. بینی در این روش حالت طبیعی خود را از دست داده به شدت باریک ، کوچک و سربالا می شود. بروز مشکلات و اختلالات تنفسی در این نوع از جراحی های بینی بسیار دیده شده و فرد به جراحی به روش ترمیمی اقدام خواهد کرد.

بینی ترمیمی : یکی دیگر از روش های عمل بینی ، ترمیمی و یا جراحی ثانویه نام دارد. از این عمل به منظور بر طرف کردن مشکلات باقی مانده و اصلاح نشده در حین رینوپلاستی اولیه استفاده می شود. در بسیاری از موارد افراد به علت کوچک شدن بیش از حد بینیشان دچار مشکلات و عدم رضایت شکل ظاهری آن می شوند ؛ به همین علت برای رفع این موارد به جراحی بینی ترمیمی روی می آورند

جراحی انواع بینی

نوع بینی شما در نتیجه نهایی عمل زیبایی بینی می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

بینی گوشتی: افرادی با بینی گوشتی دارای پوستی ضخیم همراه با لایه از چربی ، غضروف و استخوانی ضعیف هستند. بنابراین توصیه می شود ، از هرگونه جراحی زیبایی بینی فانتزی و نیمه فانتزی به دلیل عدم استحکام کافی در استخوان هایشان خودداری کنند.

بینی استخوانی : یکی از بهترین نوع فرم بینی ها و داشتن نتیجه ای مطلوب پس از انجام جراحی زیبایی ، بینی استخوانی می باشد. بینی های استخوانی دارای پوستی نازک و استخوان هایی با استحکام بالا هستند. این دسته از افراد می توانند از انواع روش های طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی بهترین نتیجه را دریافت کنند.

 

 

جراحی بینی برای چه کسانی توصیه نمی شود ؟

 • بیماران مبتلا به دیابت
 • بیماران مبتلا به کم خونی
 • وجود مشکلات و اختلالات تنفسی
 • افراد مبتلا به بیماری های قلبی و عروقی
 • مصرف کنندگان دخانیات و نوشیدنی های حاوی الکل

چرا عمل بینی انجام می دهیم ؟

از نظر دکتر محمد حسین طاهریان جراح بینی تهران ، این فرآیند می تواند سایز ، شکل و زاویه بینی شما را تغییر دهد و باعث شود ، بینی شما تناسب بهتری با بقیه اجزای صورتتان پیدا کند . عمل بینی می تواند مشکلات ساختاری بینی را ، که باعث گرفتگی مزمن یا مشکلات تنفسی می شود ، اصلاح کند . همچنین با جراحی بینی می توان ایرادهای مختلف بینی را برطرف کرد ، برای مثال :

 • بزرگ بودن اندازه بینی
 • قوز دار بودن بینی
 • افتادگی نوک بینی یا کم بودن زاویه میان بینی و لب
 • پهن بودن بینی
 • بزرگ بودن سوراخ های بینی
 • جعبه ای شکل بودن نوک بینی
 • زیاد بودن فاصله نوک بینی تا صورت
 • دررفتگی تیغه بینی و غیرقرینه بودن بینی
 • دو شاخه بودن نوک بینی
 • دفورمیتی ( بد شکلی ) بعد از عمل جراحی

 

جراحی بینی - دکتر طاهریان

 

برنامه ریزی برای جراحی

دکتر محمد حسین طاهریان ، جراح بینی خوب در تهران معمولا اشخاص را تشویق می کنند تا برای مراقبت از خود فعال باشند ، تا بتوانند به کمک یک برنامه دقیق را برای به انجام رساندن پروسه جراحی بینی تنظیم کنند :

 • از بین دو تکنیک جراحی به روش باز و بسته کدام یک بهتر است .
 • کدام یک از این دو روش برای نیازهای بیمار مناسب تر است .
 • کدام یک از انواع بیهوشی توصیه می شود.

 

جراحی بینی-دکتر طاهریان

 

عمل بینی چقدر موثر است ؟

میزان اثر بخشی جراحی بینی ، به میزان انتظار شما از عمل بینی بستگی دارد. نکته بسیار مهم این است که شما و جراحتان در مورد هدف جراحی ، به یک نظر مشترک برسید. نتیجه عمل کردن بینی دائمی است ، اگر چه ممکن است آسیب های بعدی یا عوامل دیگر روی ظاهر بینی تاثیر بگذارد. عمل زیبایی بینی فقط باید بر روی بینی فردی انجام شود که ، رشد او کامل شده است ، که در خانم ها این سن 15 یا 16 و در آقایان 17 یا 18 سالگی می باشد . اگر عمل رینوپلاستی قبل از این سن انجام شود ، رشد بینی می تواند روی نتیجه نهایی جراحی زیبایی بینی تاثیر بگذارد و احتمالا موجب بروز عوارض نیز خواهد شد.

 

 

جراحی بینی-دکتر طاهریان

 

اگر نتیجه جراحی بینی برای من رضایت بخش نبود ، چه کار کنم ؟

متاسفانه در بعضی موارد یک بیمار ممکن است ، از نتیجه عمل بینی دکتر خود ناراضی باشد. این اتفاق می تواند علل مختلفی داشته باشد ؛ از جمله خطای جراحی یا انتظارات غیر واقع بینانه از طرف بیمار. اگر بینی آن ها در ماه های اول شکل ایده آلی که مد نظر داشته اند نگرفته است ، بیماران نباید وحشت زده بشوند ، زیرا نتیجه نهایی عمل می تواند تا یک سال متغیر باشد ، اگر بیمار حتی پس از اینکه بینی شکل نهایی خودش را گرفت از نتیجه عمل زیبایی بینی ناراضی بود ، گزینه هایی برای اصلاح و درمان وجود دارد ؛ بسته به میزان تغییرات که نیاز است ، جراح ممکن است تغییر شکل بدون جراحی بینی ، یا اگر جزو افراد واجد شرایط برای پروسیجر ترمیمی باشید ، این پروسه را به شما پیشنهاد کند. با مراجعه به بهترین جراح بینی تهران این ریسک را تا حدود زیادی کاهش دهید.

 

جراحی بینی-دکترطاهریان

 

اهداف ویژه در کنار رینوپلاستی

عمل بینی می تواند برای تغییر شکل ، سایز و ظاهر کلی بینی استفاده شود. در بعضی موارد دکتر شما ممکن است در همان زمان ، ایمپلنت چانه را نیز به شما پیشنهاد کند. این کار کمک می کند که مشخصات صورت تعادل بیشتری پیدا کنند.

ملاحظات کلی

بهترین راهی که بیمار می تواند متوجه شود که ، آیا او یک کاندید خوب برای جراحی بینی در تهران می باشد ، یا خیر ؛ این است که یک جلسه مشاوره با یک جراح واجد شرایط ترتیب دهد. جراح شما سابقه پزشکی ، کیفیت پوست ، اهداف زیبایی شناسی و آمادگی ذهنی تان را قبل از درمان بررسی می کند ، و بر اساس آن عمل زیبایی بینی را به شما توصیه می کند.

کیفیت زندگی بعد از عمل بینی

جراحی بینی علاوه بر مزایای فیزیکی ، دارای مزایای روانی نیز می باشد .اشخاصی که از سایز و شکل بینی خود ناراضی هستند ، معمولا از ظاهرشان احساس خجالت می کنند ، و ممکن است از اعتماد به نفس پایین رنج ببرند. با این حال بسیاری از بیماران پس از عمل کردن بینی شان ، افزایش محسوسی در اعتماد به نفس خود را گزارش کرده اند. این ویژگی به تنهایی می تواند یک دلیل بزرگ برای انتخاب عمل بینی باشد.

 

جراحی بینی-دکتر طاهریان

 

مزایای جراحی بینی از نظر زیبایی

معمول ترین دلیل برای افرادی که تصمیم به انجام عمل بینی در تهران می گیرند ، بهبود دادن ظاهر بینی شان است ؛ خیلی از افراد احساس می کنند سایز و شکل بینی شان با بقیه اجزای صورتشان هماهنگی ندارد ، و به همین دلیل برای بهبود هارمونی صورتشان بینی شان را جراحی می کنند. در طول فرایند تغییراتی بر روی پل بینی ، نوک بینی و سوراخ های بینی می توان ایجاد کرد. انتخاب یک جراح واجد شرایط برای انجام این رویکرد ، این اطمینان را خواهد داد که بیماران سودمندترین نتایج را ، از جراحی زیبایی بینی خواهند گرفت.

از جمله مزایای زیبایی برای رینوپلاستی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تقارن صورت – کوچکترین عدم تقارن در بینی افراد می تواند تاثیر عمده ای در ظاهرشان ایجاد کند . لنجلم عمل می تواند ظاهر متعادل تری ایجاد کند.

بهبود شکل – تغییر در پل یا نوک بینی می تواند توجه را به مناطق دیگر صورت جلب کند.

حجم متناسب – کاهش دادن پهنای بینی در حین جراحی زیبایی بینی حتی یک مقدار کم ، می تواند تاثیر قابل توجهی بر روی تناسب بینی با بقیه اجزای صورت داشته باشد.

از بین بردن قوز بینی – عمل بینی می تواند عیوب پل بینی را اصلاح کند ؛ چه این عیوب مادرزادی بوده و چه در اثر یک آسیب به وجود آمده باشد.

عمل ریتوپلاستی علاوه بر داشتن مزایای زیبایی ، می تواند مشکلات مرتبط با سلامت را نیز اصلاح کند. دو مورد از مزایای اصلی این عمل عبارتند از :

 • بهبود مشکلات تنفسی – جراحی بینی می تواند راه های باریک بینی را باز کرده ، و اختلالات ساختاری را اصلاح کند و توانایی تنفسی شخص را بهبود دهد.
 • اصلاح نقص های مادرزادی – این عمل جراحی همانطور که نقایص مادرزادی داخلی اصلاح می کند ، می تواند به اصلاح نقایص بیرونی نیز بپردازد ؛ مانند انحراف بینی.

 

جراحی بینی-دکتر طاهریان

 

جراحی بینی باز

از دید دکتر محمد حسین طاهریان بهترین جراح برای رینوپلاستی در تهران ، عمل بینی باز ، تکنیکی است که در آن ، بریدگی برای دسترسی یافتن به ساختارهای بینی ؛ از قبیل استخوان و غضروف ، در ناحیه کلوملا ایجاد می شود. معمولاً یک بریدگی کوچک به صورت عرضی در داخل بینی ، ایجاد می شود که بعداً به بریدگی های ایجاد شده در داخل سوراخ های بینی ، وصل می شود ؛ پوست روی بینی ، به سمت بالا کشیده شده و از روی چارچوب ساختاری بینی ، بلند می شود ؛ این کار به جراح ، اجازه می دهد تا بتواند مولفه های بینی را در سطح وسیع تری مشاهده کند.

جراحی بینی بسته

عمل بینی بسته ، تکنیکی است که در آن تمام برش ها در داخل بینی ، ایجاد شده و هیچ جای زخم قابل مشاهده ای بر جای نمی ماند ؛ اصلاحات انجام شده در غضروف ، استخوان و حفره های بینی ، همگی از طریق برش های دقیق ایجاد شده در داخل بینی ، انجام می شود ؛ روش جراحی بسته بینی ، دارای این مزیت نیز هست که در آن زمان ، ریکاوری کوتاه تر می باشد.

نتیجه جراحی بینی استخوانی با دکتر طاهریان

 

انواع جراحی بینی

رینوپلاستی کاهشی

هدف اصلی انجام رینوپلاستی کاهشی ، کاهش دادن اندازه بینی می باشد. در این روند ، جراح ، می تواند گاهی اوقات شکل بینی را نیز تغییر دهد. عمل بینی با برداشتن غضروف از بینی انجام می شود. در این جراحی ، اندازه کلی بینی کاهش داده شده و درصورت نیاز استخوان ها و غضروف هایی از بینی برداشته می شوند.

رینوپلاستی افزایشی

با کمک پیوند بافت یا استخوان ، دکتر ، پل بینی را بازسازی می کند. با گرفتن بافت از سپتوم بینی ، ایشان به درمان بینی می پردازد. وقتی بافت کافی برای پیوند وجود نداشته باشد ، پزشک ، از غضروف پشت گوش یا دنده مراجعه کننده برای بزرگ کردن بینی استفاده می کند. علاوه بر بازسازی بینی ، بیماران گاهی به منظور دستیابی به نتایج بهتر از جراحی بینی در تهران ، تحت پیوند پوست نیز ، قرار می گیرند.

رینوپلاستی بعد از آسیب دیدگی

همان طور که از نامش پیداست ، این جراحی بر روی بیمارانی انجام می شود ، که بینی آن ها در تصادف یا حادثه دیگری ، آسیب دیده است. نوع آسیب دیدگی می تواند ، با شکستگی چندگانه استخوان ها ، آسیب دیدگی غضروف ، تغییرات در بینی که از بیرون قابل رویت نمی باشد ، کج شدن سپتوم و دشوار شدن تنفس ، ارتباط داشته باشد.

رینوپلاستی ترمیمی

پزشک اصولاً این فرآیند را زمانی پیشنهاد می کند که عمل بینی اولیه ، در ارائه نتایج مطلوب ، با شکست روبرو شده باشد. جراحی زیبایی بینی ترمیمی ، می تواند شامل عمل بینی کاهشی یا افزایشی باشد. این جراحی بینی ، یک روند بسیار پیچیده می باشد ؛ از این رو ممکن است بیمار باید تحت جراحی های چندگانه قرار بگیرد.بیماران دارای نواقص کام یا سقف دهان ، که بر روی حفره بینی اثر می گذارد ، می توانند از عمل زیبایی بینی بهره مند شوند.

سپتوپلاستی

سپتوپلاستی ، درمان سپتوم بینی کج است. برخی افراد به دلیل داشتن سپتوم کج ، از گرفتگی بینی رنج می برند. سپتوم کج می تواند ، در اثر آسیب دیدگی یا وارد آمدن ضربه به بینی ، به وجود آمده و یا مادرزادی باشد. سپتوم بینی به یک طرف حرکت می کند و می تواند به میزان قابل ملاحظه ای ، مسیر جریان هوا از داخل بینی را مسدود نماید. این جراحی بینی یک فرایند سرپایی بوده و جراح ، قسمت های اضافی استخوان و غضروف ، را بر می دارد و سپتوم کج را به موقعیت مناسب ، حرکت می دهد.

تیپ پلاستی

زمانی که نوک بینی بلند تر و یا پهن تر از حد معمول باشد ، باعث می شود صورت پهن و بی روح به نظر برسد. این امر منجر به نارضایتی بیمار از چهره خود شده و هارمونی بین اعضای صورت را از بین می برد. در رویکرد تیپ پلاستی ، بینی نه تنها برجسته تر و نوک تیز تر می شود ، بلکه پهنای آن نیز به طرز قابل توجهی کاهش می یابد. از آنجایی که انواع مختلفی از این نوع جراحی بینی در تهران وجود دارد ، بنابراین مراجعه کننده باید توسط پزشک تحت معاینه قرار گرفته تا بهترین رویه برای ایشان برگزیده شود. این تکنیک ، به عنوان بخشی از عمل بینی انجام می شود و نمی توان به تنهایی آن را به انجام رساند.

جراحی بینی بدون بیهوشی

رینوپلاستی بدون بیهوشی یک روش جراحی است که در آن بیمار در طول عمل جراحی هوشیار است. این روش اغلب برای جراحی های کوچک یا اصلاحی استفاده می شود، زیرا خطرات کمتری نسبت به بیهوشی عمومی دارد.
جراحی بینی بدون بیهوشی به دو صورت انجام می شود:

 • بیهوشی موضعی: در این روش، داروی بی حس کننده مستقیماً به بافت بینی تزریق می شود. این روش معمولاً برای جراحی های کوچک یا اصلاحی استفاده می شود.
 • آرامبخشی داخل وریدی (IV): در این روش، داروی آرامبخش به صورت داخل وریدی به بیمار تزریق می شود. این دارو بیمار را آرام می کند، اما او هنوز هوشیار است. این روش معمولاً برای جراحی های بزرگ تر یا پیچیده تر استفاده می شود.

جراحی بینی بدون بیهوشی مزایا و معایبی دارد. مزایای این روش عبارتند از:

 • خطرات کمتری نسبت به بیهوشی عمومی دارد.
 • بیمار می تواند در طول عمل جراحی هوشیار باشد و با جراح خود ارتباط برقرار کند.
 • بیمار می تواند بلافاصله پس از عمل به خانه برود.
 • معایب جراحی بینی بدون بیهوشی عبارتند از:
 • بیمار ممکن است در طول عمل جراحی احساس درد داشته باشد.
 • فرد مراجعه کننده احتمال دارد در طول روند جراحی احساس اضطراب یا وحشت داشته باشد.

در نتیجه باتوجه به تمام جوانب ذکر شده بهتر است که برای انتخاب روش های بیهوشی با جراح بینی خود مشورت کرده و باتوجه به وضعیت شما و میزان ایرادات بینی یکی را بر حسب نیاز انتخاب و بهتر است برای انتخاب یک متد اصرار بی مورد نداشته باشید.

جراحی بینی برای بیماران دیابتی

جراحی بینی برای بیماران دیابتی امکان پذیر است، اما مهم است که قبل از عمل جراحی، شرایط بیماری دیابت خود را تحت کنترل داشته باشید. دیابت یک بیماری مزمن است که بر نحوه استفاده بدن از قند تأثیر می گذارد. اگر دیابت خود را کنترل نکنید، ممکن است خطر ابتلا به عوارض جانبی جراحی بینی، مانند عفونت، خونریزی و افزایش قند خون افزایش یابد.
برای کاهش خطر عوارض جانبی جراحی بینی، مهم است که قبل از عمل جراحی با پزشک خود در مورد شرایط دیابت خود صحبت کنید. پزشک شما ممکن است آزمایشات خاصی را برای ارزیابی وضعیت سلامت شما تجویز کند. این آزمایشات ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • آزمایش قند خون
 • آزمایش عملکرد کلیه
 • آزمایش عملکرد کبد
 • آزمایش خون کامل

اگر شرایط دیابت شما تحت کنترل باشد، پزشک شما احتمال دارد جراحی بینی را برای شما تأیید کند. با این حال، شاید لازم باشد که برخی تغییرات را در برنامه جراحی خود ایجاد کنید. به عنوان مثال، ممکن است لازم باشد که قبل از عمل جراحی، مدت بیشتری را برای کنترل قند خون خود صرف کنید.

 

جراحی بینی در تهران - دکتر طاهریان

 

انواع تیپ پلاستی

جراحی غضروف

در این رویه ، غضروف جایگزین شده یا تغییر شکل می یابد. این امر به تشخیص پزشک و خواسته بیمار بستگی دارد. این اقدام را می توان با کمک گرفتن از بانک غضروف و یا غضروف های بدن خود شخص زیباجو ، که از گوش و دنده به دست می آیند انجام داد.

نحوه انجام جراحی غضروف

گره زدن غضروف

در این پروسیجر که در حین جراحی بینی در تهران به انجام می رسد ، غضروف آلار باز شده بهم گره زده می شود. با این کار بینی نوک تیزتر و برجسته تر خواهد شد. این رویه به متقاضیانی پیشنهاد می شود که نوک بینی آن ها به صورت طبیعی شکل خوبی داشته باشد ، اما می خواهند آن را تیزتر نمایند. دکتر محمدحسین طاهریان ؛ بهترین جراح رینوپلاستی در تهران ابتدا اندازه این غضروف را بررسی نموده و سپس میزان باز شدگی آن را مشخص می نمایند. بسته به شرایط این قسمت از بینی ، ایشان تصمیم می گیرند که نیازی به حذف یا تراش دادن غضروف هست یا خیر.

 

جراحی بینی + دکتر محمدحسین طاهریان

 

ایمپلنت غضروف

در این رویکرد از اقدامات انجام شده طی عمل بینی ، یک ایمپلنت در قسمت جلویی بینی قرار خواه گرفت. این روند به افرادی توصیه خواهد شد که می خواهند تغییر قابل مشاهده تری در این عضو ایجاد نمایند. علاوه بر این ، در صورتی که احساس می کنید بینی شما بیش از اندازه پهن است ، کاشت ایمپلنت بهتر جواب خواهد داد.

اینکه در این متد از گره زدن غضروف زدن استفاده شود یا نه ، به شرایط بینی و تشخیص بهترین جراح بینی در تهران وابسته می باشد. توجه داشته باشید در صورتی که پهن بودن بینی به علت وجود چربی در این عضو باشد ، ابتدا دکتر محمدحسین طاهریان چربی را از این قسمت حذف نموده و سپس ایمپلنت را جایگذاری می کنند.

 

جراحی بینی + دکتر محمدحسین طاهریان

 

تغییر جایگاه غضروف

در جراحی بینی امکان دارد غضروف سپتوم برداشته و سپس در جای مناسب قرار داده شود. پیشنهاد می شود افرادی که به صورت طبیعی یا به علت حادثه یک بینی کوتاه و سر بالا دارند تحت این نوع از رینوپلاستی قرار گیرند. این روش برای مراجعه کنندگانی که طی یک تصادف پل یا غضروف سپتوم بینی آن ها دچار فرورفتگی شده نیز مناسب می باشد. از آنجایی که در این پروسیجر پوست ، تیغه و غضروف دچار تغییر می شوند و پیچیدگی زیادی همراه آن وجود دارد ، به همین خاطر پیشنهاد می شود تا با یک جراح خوب بینی در تهران مشورت نمایید و سپس برای انجام جراحی زیبایی بینی اقدام کنید. تغییر جایگاه غضروف ممکن است بسته به نتیجه به دست آمده ، نیاز به استفاده از ایمپلنت نیز داشته باشد.

 

جراحی بینی + دکتر محمدحسین طاهریان

 

کاهش آلار

پل بینی هر چقدر هم که ارتفاع داشته باشد ، زمانی که پره های این عضو باز باشند ، صورت پهن و بدون حالت به نظر می رسد. این موضوع می تواند باعث شود سوراخ های بینی نیز بزرگ تر به چشم آیند ، به همین دلیل از تکنیکی به نام آلارپلاستی بهره گرفته می شود. در این متد جراحی بینی غضروف و استخوان ها دستکاری نخواهند شد و فقط پوست تغییر می یابد. اسکارها در مکانی ایجاد خواهند شد که بعد از عمل بینی ، در میدان دید نباشند و مشکلی در ظاهر و توانایی نفس کشیدن فرد ایجاد نشود. این پروسیجر حتی روی افرادی که پوست ضخیمی دارند نیز جواب می دهد ، البته ضخامت پره را که در بینی های گوشتی زیاد است نمی توان کم کرد.

نحوه انجام کاهش آلار

حذف آلار

این پروسه شامل بریدن پوست اضافی پره های بینی می شود. پزشک اطمینان حاصل می کند برش را در ناحیه ای ایجاد نماید که در انتهای کار در میدان دید قرار نگیرد. سپس پوست باقی مانده را بهم بخیه می زند و فضای خالی مناسبی را برای تنفس باقی می گذارد. این روند برای افرادی مناسب است که پوست اضافی در آلار بینی دارند و یا احساس می کنند سوراخ های بینی آن ها بیش از اندازه بزرگ است. این روند روی پوست های ضخیم نیز جواب می دهد. چون نتیجه این مدل از جراحی بینی دائمی می باشد ، بنابراین افرادی که مایلند یک تغییر نمایان و چشم گیر در این عضو ایجاد کنند باید به سراغ آن بروند.

 

جراحی بینی + دکتر محمدحسین طاهریان

 

گره زدن آلار

این رویکرد شامل کاهش پهنای بینی به وسیله گره زدن پوست میان حفره های بینی می شود. یک برش کوچک داخل هر سوراخ بینی ایجاد می شود و پس از آن هر آلار را به وسیله یک نخ بهم متصل می نماید. این امر روی اندازه اصلی سوراخ ها تاثیری نمی گذارد ؛ به همین دلیل مشکل تنفسی رخ نخواهد داد. در مقایسه با روند حذف ، این پروسیجر به دوره نقاهت کوتاه تری نیاز دارد ؛ همچنین چون این مدل از عمل بینی در داخل این عضو صورت می پذیرد اسکار آن قابل مشاهده نخواهد بود. این متد به کسانی توصیه می شود که می خواهند نتیجه ای طبیعی داشته باشند.

 

جراحی بینی + دکتر محمدحسین طاهریان

 

کاهش توربینت

ساختارهای استخوانی کوچکی ، در داخل بینی وجود دارند که به تمیز کردن و مرطوب کردن هوایی که وارد حفره بینی می شود ، کمک می کنند. به دلیل آلرژی ، حساسیت یا عفونت ، این توربینت ها می توانند متورم شده ، و باعث انسداد بینی و تولید مخاط شوند. امروزه با کمک رادیوفرکانس انتقال داده شده ، از طریق یک ابزار سوزن شکل به داخل بینی ، توربینت کاهش داده می شود. این امر به بیمار اجازه می دهد ، تا بدون تجربه کردن درد ، با سرعت بیشتری بهبود پیدا کند.

جراحی بینی مردانه در تهران

برای بسیاری از متقاضیان این رویکرد این سوال پیش آمده است که آیا تفاوتی میان عمل بینی مردانه و زنانه وجود دارد؟ می توان اذعان داشت که تکنیک ها و متدهایی که در این دو فرآیند استفاده می شوند با یکدیگر مشابه هستند ؛ اما نتیجه به دست آمده متفاوت می باشد. به عنوان مثال ، درصد بالایی از آقایان مایلند بینی آن ها شکلی طبیعی داشته باشد و به اصلاح ، خوکی نشود. قوس دار نشدن بینی نیز از این دست مواردی است که باید توجه ویژه ای به آن شود ؛ به این منظور جراح رینوپلاستی خوب در تهران همواره سعی می کند پشت و پل بینی را مستحکم سازد. در کل بینی آقایان نیز تفاوت هایی با بینی بانوان دارد ، تحقیقات نشان می دهند به علت زیاد بودن توده عضلانی در بدن آقایان ، بینی آن ها نیز در حدود ده درصد بزرگتر می باشد.

تا سال های پیش ، بیشتر خانم ها به سراغ جراحی زیبایی بینی می رفتند ، اما در سال های اخیر درصد بیشتری از مردان رینوپلاستی را انتخاب می کنند تا در انتها یک بینی جذاب ، استخوانی و مردانه داشته باشند. دکتر محمدحسین طاهریان با به کار گیری تکنیک های به روز و مدرن ، متقاضیان را به آن نتیجه ای که از جراحی بینی می خواهند می رسانند.

مورد مهمی که باید حین این عمل در نظر گرفته شود ، زاویه میان لب و بینی می باشد. مردان در اکثر موارد ترجیح می دهند بینی آن ها سر بالا نشود و زاویه ای بین 90 تا 100 درجه میان این دو عضو ایجاد گردد. اندازه بینی نیز مورد دیگری است که طی عمل زیبایی بینی مردانه مورد توجه قرار می گیرد. چون صورت آقایان استخوانی و درشت تر است ، بنابراین سایز بینی نیز نباید خیلی کوچک باشد تا تناسب میان اجزا بهم ریخته شود.

 

جراحی بینی + دکتر طاهریان

 

اهمیت یافتن بهترین جراح بینی در تهران

یافتن یک پزشک خوب که بتوان به وی اعتماد کرده و با او احساس راحتی کرد ، بخصوص در جراحی پلاستیک و زیبایی از اهمیت زیادی برخوردار است. بیماران اغلب در سراسر دنیا ، به دنبال بهترین پزشک برای انجام جراحی بینی در تهران می گردند تا بتوانند از عمل ، در سطحی جهانی و تجربیاتی بی نظیر ، بهره مند شوند.

یک پزشک خوب ، کل عملکرد خود را بر روی یک عمل متمرکز می کند تا بینی خلق کند که طبیعی بنظر رسیده ، و هیچگونه آثاری از جراحی در آن مشهود نباشد. پزشک ، به گونه ای عمل می کند که هیچگونه آثار برشی در خارج از بینی نمایان نبوده و سعی می کند تا حد امکان ، برش ها در داخل سوراخ های بینی جهت انجام عمل ایجاد می شود. این کار باعث می شود که بیمار ، صاحب یک بینی زیبا ، بدون اسکار یا برش قابل مشاهده در خارج بینی شود.

انتخاب جراح بینی ماهر

دکتر بینی ماهر ، تلاش می کند جراحی بینی را به گونه ای انجام دهد ، تا بیمار او بتواند در کوتاه ترین زمان ممکن فعالیت های نرمال خود را از سر بگیرد. بینی بیمار در دستان ، یک پزشک هنرمند و ماهر دستخوش تغییرات ظریف و زیبایی قرار خواهد گرفت. اگر به دنبال بهترین گزینه ، برای رینوپلاستی خود هستید ، و می خواهید جراح پلاستیکی بیابید که به دنبال ارائه بهترین نتیجه به شما باشد ، جراح را انتخاب کنید که دارای بورد معتبر بوده ، و در تجارب گذشته تکنیک های منحصر بفرد او ، زیبایی طبیعی را به بیمار هدیه داده باشد. پزشک با همه بیماران خود به صورت اختصاصی مشاوره می نماید. اگر شما می خواهید عمل بینی تان در دستان یک پزشک ماهر انجام شود ، قرار ملاقاتی را با او هماهنگ کنید و در تاریخ و ساعت مقرر با انجام مشاوره در خصوص اهداف زیبایی و درمانی و دغدغه های خود درباره این عضو صورت ، با او گفتگو کنید.

اقدامات قبل از جراحی بینی

 • اولین و مهم ترین گام جهت انجام این پروسه ، انتخاب بهترین پزشک برای جراحی بینی در تهران می باشد ؛ چرا که بین دکتر و نتیجه عمل رابطه ای مستقیم وجود دارد ، هر چه میزان تجربه و مهارت ایشان بیشتر باشد ، بیماران از جراحی زیبایی بینی نتیجه بهتری دریافت خواهند کرد.
 • بیماران باید حداقل به مدت 2 هفته قبل از پروسه عمل ، از مصرف داروهایی که سبب رقیق شدن خون می شوند خودداری کنند ، چرا که مصرف این داروها احتمال خونریزی در حین عمل بینی را افزایش می دهد ؛ برخی از داروها که چنین خاصیتی دارند عبارت اند از : ژلوفن ، بروفن ، آسپرین و غیره.
 • بیمارانی که قصد انجام رینوپلاستی را دارند ، از مدتی قبل از عمل اجازه استعمال دخانیات ( مصرف سیگار و قلیان ) را ندارند ؛ چرا که مصرف این موارد ، پروسه را با مشکل رو به رو می کند.
 • مصرف نوشیدنی های حاوی الکل ، برای بیمارانی که تصمیم به انجام جراحی بینی در تهران گرفته اند ، ممنوع می باشد ؛ بنابراین بیماران باید حداقل از دو هفته قبل از عمل از مصرف الکل خودداری کنند.
 • بانوانی که جهت انجام عمل زیبایی
 • بینی به کلینیک مراجعه می کنند ، باید از به همراه داشتن زیورآلات خودداری کنند.

 

جراحی بینی-دکتر طاهریان

 

روز قبل از جراحی بینی در تهران

 1. افرادی که بینی شان را عمل کرده اند ، تا مدتی بعد از عمل نمی توانند سر خود را بشویند ؛ به همین علت توصیه می شود بیماران روز قبل از پروسه استحمام کنند.
 2. آقایانی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی گرفته اند ، باید روز قبل ریش و سبیل خود را بتراشند.
 3. توصیه می شود شب قبل از عمل شام سبک میل شود ، و بیماران از 8 ساعت قبل از عمل زیبایی بینی از خوردن و آشامیدن خودداری کنند.
 4. بیماران باید در روز قبل از جراحی بینی ، به وفور آب میل کنند.
 5. هنگامی که بانوان به منظور انجام رینوپلاستی ، به کلینیک مراجعه می کنند بهتر است بدون آرایش باشند.
 6. حضور یک همراه در روز جراحی الزامی می باشد ، بنابراین بیماران باید از تنها مراجعه کردن به کلینیک خودداری کنند.
 7. بیماران در روز عمل ، باید ناشتا باشند.
 8. به همراه داشتن تمامی مدارک پزشکی در روز جراحی ، الزامی می باشد.

بعد از عمل بینی چه انتظاری داشته باشیم ؟

 • پس از یک هفته ، آتل و باندپیچی از روی بینی شما برداشته می شود.
 • صورت کمی پف دارد و نواحی اطراف چشم و بینی کبود و متورم است . کبودی دور چشم و تورم اطراف بینی برای چند روز ادامه دارد ، و پس از آن بهبود می یابد. کمپرس سرد می تواند برای به حداقل رساندن تورم و کاهش درد مفید باشد . دکترتان ممکن است برای کاهش درد برای شما مسکن نیز تجویز کند .
 • حدودا 7 تا 10 روز طول می کشد ، تا کبودی و تورم بعد از جراحی بینی تقریبا از بین برود .
 • ممکن است نیاز باشد تا چند روز اول بعد از عمل بینی ، سر خود را بالا نگه دارید. ممکن است چندین هفته طول بکشد ، تا دوباره بتوانید فعالیت های شدید را از سر بگیرید.

انتظارات بلافاصله بعد از درمان

 1. اطراف بینی ، گونه ها و چشم ها متورم می شود.
 2. صورت کبود می شود.

1 تا 2 هفته بعد از عمل

 • تورم و کبودی هنوز وجود دارد .
 • به مدت 2 هفته از گرفتن بینی ، خودداری کنید.
 • داخل بینی را با اسپری بینی ، مرطوب نگه دارید.
 • بعد از جراحی بینی تا حد امکان غذاهای نرم را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

3 هفته بعد از عمل بینی و پس از آن

 1. از انجام ورزش ها و فعالیت های سنگین ، به مدت 3 هفته خودداری کنید.
 2. از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب تا 6 هفته ، خودداری کنید.

نتایج

نتایج عمل بینی باز ، دائمی بوده و نتیجه نهایی حداکثر بعد از 1 سال ، نمایان می شود.

صحبت های دکتر محمد حسین طاهریان در خصوص جراحی بینی

 

ریکاوری

بعد از جراحی بینی باز ، تورم و کبودی قابل ملاحظه ای در صورت پدیدار می شود ؛ به مدت یک هفته، قسمت بیرونی بینی گچ گرفته می شود ؛ این گچ با هدف ایجاد پشتیبانی از چارچوب پایینی بینی ، مورد استفاده قرار می گیرد ؛ هر چند تورم اطراف گونه ها و لب ها بعد از 1 تا 2 هفته ، فروکش می کند ؛ ولی تورم بینی تا یک ماه ، ماندگار خواهد بود. 1 تا 1.5 سال طول می کشد تا خود بینی بهبود یابد ؛ می توانید بلافاصله بعد از برداشتن گچ بینی ، آرایش کنید.

آیا عمل بینی باز ، دردناک است ؟

از آنجایی که داروی بیهوشی در طول پروسه عمل ، تزریق می شود ؛ بیمار در طول این فرآیند ، در حالت خواب می باشد ؛ بنابراین در طول عمل زیبایی بینی ، دردی احساس نخواهد شد.

جراحی بینی برای چه کسانی توصیه نمی شود ؟

عمل بینی ، برای داوطلبین زیر 16 سال توصیه نمی شود ؛ مگر ترمیم ، بنا به دلایل مربوط به آسیب دیدگی، مورد نیاز باشد ؛ با این وجود نیاز به رینوپلاستی بر یک مبنای مورد به مورد ، ارزیابی می شود ؛ چون کودکان از نظر فیزیکی و احساسی ، با سرعت های متفاوتی به بلوغ می رسند.

به حداقل رساندن ریسک ها

عوارضی که در قسمت قبل اشاره شد احتمالی و بعید هستند . با این حال از نظر دکتر محمد حسین طاهریان ، بیماران می توانند برای کاهش ریسک اقدامات زیر را انجام دهند .

قدم اول ، انتخاب جراح رینوپلاستی واجد شرایط ؛ که استانداردهای ایمنی مناسب را حفظ کند می تواند احتمال ایجاد عفونت ، ایجاد حفره و عوارض دیگر را کاهش دهد. یک پزشک با تجربه می تواند یک نتیجه رضایت بخش از جراحی بینی را تضمین کند.

قدم دوم ،بیماران باید دستور العمل های قبل و بعد از جراحی را دنبال کنند. این دستورالعمل ها فقط برای کاهش ناراحتی ها استفاده نمی شود ؛ بلکه روند بهبود شما را سرعت بخشیده و سلامت بیمار را حفظ می کند.

قدم نهایی ، افراد باید ارتباط خود را با دکتر محمد حسین طاهریان در طول این فرآیند حفظ کنند . آن ها باید تا آنجایی که ممکن است در مورد اهداف درمان و همچنین در مورد سابقه پزشکی ، داروهای مصرفی ، عادت کشیدن سیگار و نگرانی های مرتبط به خود صادق باشند.

تامپون بینی

تامپوناد ، به روندی گفته می شود که در آن بعد از به اتمام رسیدن جراحی بینی ، گاز استریل یا پنبه درون بینی قرار می گیرد. دلیل انجام این کار این است که خون و بقیه ترشحات خارج شده از این عضو ، جذب این تامپون شود.

مدل های تامپون در رینوپلاستی

پزشک معالج بسته به نیازهای هر فرد و نوع عمل بینی صورت گرفته ، یکی از انواع تامپون را استفاده می کند. در ادامه به شکل مختصری در این مورد توضیح داده ایم :

 • تامپون سیلیکونی : این گروه مزیت های زیادی دارند و اغلب پزشکان مایلند از این مدل بهره بگیرند. تو خالی بودن از ویژگی های این نوع تامپون است و به تنفس از بینی کمک می کند. علاوه بر آن ، ساختارهای جدید بینی حفظ خواهند شد ؛ به این گونه که این اسپلینت ها اجازه نمی دهند استخوان ها و غضروف ها از جای خود تکان بخورند و به عبارت دیگر ، به آن ها استحکام می بخشند. این مدل به مدت پنج روز داخل بینی قرار خواهد گرفت. اشکال عمده تامپون سیلیکونی لخته شدن خون در داخل مجرای تنفسی آن است که تنفس از آن راغیرممکن می کند.
 • تامپون اسفنجی : از نکات مثبت این مدل می توان به چند مورد اشاره کرد. برای مثال این نوع از تامپون به سادگی تغییر اندازه پیدا نمی کنند و با درصد زیادی خون و ترشحات را به خود جلب می نمایند. این دسته به مدت دو تا سه روز داخل دماغ باقی می مانند.

چرا استفاده از تامپون بعد از عمل بینی مورد اهمیت است ؟

شاید مهم ترین مزیت آن این باشد که دوره بهبودی با سهولت بیشتری طی خواهد شد. اما در کل می توان گفت :

سرعت درمان بعد از جراحی بینی ، با استفاده از تامپون بیشتر شده و علاوه بر آن ، خطر چسبیدگی بافت ها بهم نیز کم می شود. خون و ترشحات اضافی به آن جذب می شود و هیچگونه خطر و عارضه ای را با خود به همراه ندارند.

شکستگی بینی

تمام افراد در طول زندگی خود با اتفاقات مختلفی مواجه خواهند شد و طی آن ها ممکن است زمین بخورند ، تصادف کنند ، حین ورزش و مسابقات به دیگران برخورد کنند و در نتیجه ، صدمه ببینند. شکستن دست و پا از شایع ترین آسیب هایی هستند که رخ می دهند ، اما در کنار این موارد امکان دارد معضلی به نام شکستگی بینی نیز اتفاق بیافتد.

یک پزشک خوب برای جراحی بینی در تهران ، وظیفه دارد تشخیص دهد که بینی شکسته شده است یا خیر. در ادامه ، ایشان تصمیم می گیرند که عمل بینی را اجرا نمایند یا از طریق جا انداختن این مشکل را درمان کنند. البته خود شما می توانید با مشاهده علائمی وجود شکستگی را در این عضو تشخیص دهید. برای مثال زمانی که این اتفاق رخ داده باشد شکل ظاهری دماغ کج می شود ، سوراخ ها مسدود شده و تنفس با مشکل مواجه می شود ، روی بینی و اطراف آن کبودی و تورم اتفاق میافتد و در مواردی بیمار با خونریزی هم مواجه خواهد شد.

در صورتی که این خونریزی ادامه دار بود و همراه آن ترشحاتی نیز از بینی خارج شدند ، و یا وقتی انحراف تا حدی بود که تنگی نفس شدید رخ داد نیاز است تا هر چه سریع تر خود را به مراکز درمانی و یا مطب بپزشک برسانید.

برای اینکه پزشک تشخیص دهد شکستگی رخ داده و یا نیاز به جراحی بینی هست یا خیر ، یک معاینه فیزیکی را به انجام می رساند. در این رویه از بی حسی موضعی استفاده خواهد شد تا مراجعه کننده درد زیادی را احساس نکند. معمولا توصیه می شود چند روز بعد از شکسته شدن بینی به مطب مراجعه نمایید تا بخشی از تورم از بین رفته باشد و معاینه با دقت بیشتری صورت پذیرد.

با طولانی شدن درمان شکستگی ، دیگر ساختارها تحت تاثیر قرار می گیرند ، بنابراین هر چه زودتر اقدام کنید بهتر است. در برخی کیس ها ممکن است نیازی به جراحی بینی نباشد و جراح این عضو را به صورت دستی جا بیاندازد.

در صورتی که دیواره میان حفره های دماغ ( سپتوم ) دچار انحراف شده باشد ، به عمل بینی انجام شده برای صاف کردن آن ، نام سپتوپلاستی اطلاق می شود. اما در مواردی که این تیغه تغییری نکرده باشد ، همان رینوپلاستی به انجام خواهد رسید. در صورتی که بیمار مایل باشد ، می تواند در حین برطرف کردن ایراداتی که در عملکرد اختلال ایجاد کرده اند ، جنبه های زیبایی این عضو را نیز دستخوش تغییر کند.

بعضی بیماران بعد از شکسته شدن بینی با هماتوم مواجه می شوند ، یعنی خون در سوراخ های بینی آن ها جمع می شود. این خون باید توسط پزشک تخلیه شود تا مرگ بافت ( نکروز ) اتفاق نیافتد.

بهترین سن برای جراحی بینی در تهران چند سال است ؟

زمانی فرد باید به سراغ این جراحی رود که اولا بلوغ جسمی و روانی حاصل شده باشد و دوما پوست حالت شادابی و جوانی خود را از دست نداده باشد. یکی از سوالات رایج در مورد این عمل این است که بهترین زمان برای انجام رینوپلاستی چند سال است ؟ به توصیه دکتر محمدحسین طاهریان ، دخترها در پایان پانزده سالگی و پسرها در پایان هفده سالگی می توانند جراحی زیبایی بینی را به انجام رسانند ، زیرا قبل از آن رشد استخوان ها هنوز تکمیل نشده است. همچنین بعد از این زمان است که اکثر افراد از روی احساسات تصمیم گیری نمی کنند و به صورت منطقی ، رویه درمانی را پیش می گیرند. البته بعد از این زمان نیز نیاز است تا جراح بینی متقاضی را معاینه نماید تا از آمادگی وی اطمینان حاصل کند. در صورتی که بعد از معاینه ، دکتر تایید کرد که غضروف های بینی به رشد کامل رسیده اند ، پروسه جراحی بینی آغاز می شود.

شستشوی بینی بعد از عمل

بعد از اتمام رینوپلاستی ، خون و ترشحات از بینی خارج شده و در اطراف آن خشک می شوند. به همین جهت ضروری است تا بینی را تمیز نمایید. البته توجه داشته باشید به این منظور باید درست طبق دستورات پزشک متخصص عمل نمایید و راهنمایی های ایشان را قدم به قدم انجام دهید. توجه داشته باشید که در روزهای اولیه بعد از جراحی بینی ، به احتمال زیاد در بینی شما تامپون قرار دارد و خارج آن با گچ و اسپلینت پوشانده شده است ؛ بنابراین قادر نیستید این عضو را شستشو دهید. اما بعد از یک هفته از عمل زیبایی بینی ، این موارد توسط پزشک برداشته خواهند شد و سپس می توانید به راحتی شستشو را انجام دهید.

به منظور پاکسازی ناحیه داخلی بینی ، بیمار مجاز است از محلول آب نمک (سالین) استفاده نماید. ساده ترین راه برای بهره گرفتن از این محلول ، استعمال یک سرنگ بدون سوزن می باشد. می توانید سرنگ پر از آب نمک را وارد یکی از حفره های بینی کرده و سپس آب نمک را با فشار وارد کنید ، به صورتی که از دیگر سوراخ بینی بیرون بزند. همین رویه را در دیگر حفره تکرار نمایید.

 

جراحی بینی - دکتر محمد حسین طاهریان

 

محلول آب نمک برای شستشو را هم می توانید از داروخانه ها تهیه کنید و هم می توانید خودتان آن را درست کنید. به این منظور یک فنجان آب را جوشانده و بعد از خنک شدن ، مقدار نصف قاشق چای خوری به آن نمک اضافه کنید. توجه داشته باشید غیر از سرنگ می توانید از ابزار مخصوص شستشوی بینی نیز کمک بگیرید.

بعد از جراحی بینی در تهران ، تنها نباید به تمیز کردن داخل بینی بپردازید و به همان اندازه باید به خارج آن نیز اهمیت دهید. به این منظور ، از دستمال مرطوب یا یک پارچه تمیز استفاده نمایید. در نظر داشته باشید این کار باید به آرامی هر چه تمام تر انجام شود تا هیچ آسیبی به بافت ها نرسد ، زیرا در این زمان هنوز بینی استحکام خود را باز نیافته است و در معرض آسیب می باشد. در صورتی که از آب گرم بهره بگیرید پوست نیز نرم خواهد شد. پس از اینکه بخیه ها توسط دکتر کشیده شدند ، می توانید به راحتی بینی خود را شستشو دهید. بعد از گذشت دو تا سه هفته که پانسمان نیز برداشته شده است می توانید به صورت عادی به شستشوی بینی ادامه دهید. اما همانطور که ذکر شد باز هم توجه کنید که فشاری به این عضو وارد ننمایید. معمولا پیشنهاد می شود بعد از عمل بینی ، تا هشت هفته داخل بینی خود را با محلول آب نمک شستشو دهید.

مهترین نکاتی که قبل از عمل بینی باید بدانید!

بینی مشخص ترین عضو صورت است لذا تغییر آن در جهت زیبایی باعث تغییر بارز صورت می گردد. در جراحی پلاستیک هدف پزشک خلق بینی زیبا و متناسب با اجزای صورت است لذا شما نباید بینی فرد دیگری را در الگو قرار دهید زیرا ممکن است آن بینی با سایر اجزایی صورت شما هماهنگ نبوده و بنابراین نتیجه عمل جراحی قابل قبول نباشد.

اینجانب عمیقاً اعتقاد دارم که بیمار باید به پزشک خود اعتماد کامل داشته باشد تا پزشک نیز با فراغ بال بهترین و مناسب ترین اقدام جراحی را برای بیمار خود انجام دهد ، جراح بینی در برخورد با بیماری که وسواس داشته و از نتیجه عمل می ترسد راحت نیست و نمی تواند با آرامش خاطر کار خودش را انجام دهد لذا توصیه من به متقاضیان جراحی بینی در تهران این است که بهتر است دست پزشک را در انجام بهترین اقدام در جراحی باز بگذارد ، اصرار بر این که نباید قسمتی از من دست بخورد دور از منطق به نظر می رسد زیرا جراح رینوپلاستی با تجربه مسلماً بیشتر از شما به تناسب اجزای صورت به یکدیگر آگاه می باشد .

نکته دیگر نگرانی از عوارض جراحی بینی است که ممکن است برای دیگران اتفاق افتاده باشد ؛ در حالی که ساختمانی بینی در افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است و دلیلی ندارد که عارضه مورد نظر در مورد شما نیز اتفاق بیفتد ، اینجانب نیز تعدادی زیادی از دو قلو های همسان را نیز عمل نموده و مشاهد کرده ام که ساختمان بینی حتی در دو قلو های همسان نیز کاملاً شبیه هم نیست و این از شگفتی های خلقت است.

و اما یکی از مهمترین عوامل ایجاد بینی زیبا پوست سالم است طبیعتاً حفظ بهداشت و سلامت پوست کمک می کند تا بینی شما زیبا تر بنظر برسد زیرا ما استخوان و غضروف بینی را اصلاح می کنیم ولی چیزی که در وهله اول به چشم بیننده می آید پوست شماست که هرچه سالم تر باشد نتیجه عمل زیبا تر خواهد بود. نکته آخر عدم توجه به توصیه های اطرافیان که عمدتاً پایه علمی و تخصصی ندارد می باشد شما در مورد مراقبت های بعد از عمل جراحی لازم است فقط با پزشک خود مشورت کنید.

رینوپلاستی با لیزر در تهران

در زمینه پزشکی ، می توان استفاده های زیادی از فناوری لیزر کرد. اما در عمل زیبایی بینی ، تنها می توان از آن به منظور تغییر شکل پوست بینی ، ایجاد برش و یا از بین بردن اسکار بهره برد. درست است که این درمان ، حداقل تهاجمی می باشد ، اما نمی توان انتظار بیشتری برای ایجاد تغییرات اساسی از آن داشت.

جراحی بینی خطرناک است ؟

همانطور که مطلع شدید ، برخی عوارض اجتناب ناپذیر هستند و به عنوان بخشی از روند بهبودی رخ می دهند. اما در صورتی که یک پزشک بینی خوب برای عمل زیبایی بینی در تهران را انتخاب نکرده باشید ، ممکن است با عارضه های دیگری رو به رو شوید که برایتان مشکل ساز باشند. اما جای نگرانی نیست ، دکتر محمدحسین طاهریان از تخصص ویژه ای در این امر برخوردار هستند و بدون هیچ مشکلی ، نتیجه ای زیبا را برای مراجعین خود به ارمغان می آورند.

آیا با جراحی بینی صدا تغییر می کند ؟

برخی از بیماران شاید نگران این موضوع باشند که جراحی بینی می صدای آن ها را تغییر دهد به خصوص اگر شخصیت و شغل آنها وابسته به صدایشان باشد. برای پاسخ دقیق به این پرسش در ادامه به پژوهش انجام شده در رابطه با تغییر صدا بعد از عمل زیبایی بینی خواهیم پرداخت.

تغییر صدا بعد از عمل بینی چگونه اتفاق می افتد ؟

یک پژوهش درباره کیفیت صدای 27 بیمار که تحت عمل جراحی بینی قرار گرفته اند ، انجام شده است. این بررسی در2 بیمارستان انجام شد که 22 نفر از این بیماران از صدای خود به صورت حرفه ای استفاده می کردند. ابتدا بیماران یک برگه پرسشنامه را پر کردند و درک آنها از مشکلات صدایشان درجه بندی شد.

صدای آن ها قبل و بعد از عمل جراحی ضبط شد و توسط شنوندگان آموزش دیده تحت بررسی قرار گرفت که قرار بر این بود ، شنوندگان از اینکه صدای ضبط شده مربوط به قبل از عمل جراحی است یا بعد از عمل جراحی ، اطلاعی نداشته باشند. از پرسش نامه های تکمیل شده این نتیجه بدست آمد که کیفیت بعضی قسمت های صدا تغییر کرده است. با این حال تغییری که بر صدای مورد نیاز در فعالیت های روزمره تاثیر بگذارد وجود نداشت.

نتیجه تحقیقات در مورد جراحی بینی و تغییرات صدا :

شنوندگان آموزش دیده تغییری در کیفیت صدا مشاهده کرده بودند. یکی از مواردی که مشاهده شد این بود که صدای بیماران مانند حالت سرماخوردگی به نظر می رسید. این نوع صدا ، حاصل از زمانی است که هوا به اندازه کافی از داخل سوراخ های بینی عبور نمی کند و معمولا نشان می دهد که فرد گرفتگی بینی دارد. تجزیه و تحلیل صوتی به دست آمده نشان می دهد که تغییر به فرکانس و دامنه یک صدای خاص مرتبط است با میزان باریک شدن حفره ی بینی بعد از عمل جراحی ؛ از این رو توضیح داده شد که تغییر در سطح سوراخ های حفره بینی ممکن است مقاومت در برابر جریان هوا را افزایش دهد که در نتیجه به کاهش در بلندی صدا می انجامد .

تجزیه و تحلیل صوتی همچنین نشان داده است که فرکانس اولین و دومین نجوای تو دماغی برای واج های “م ” و ” ن ” افزایش یافته است ؛ در حالی که دامنه این نجوا ها به طور قابل ملاحظه ای بعد از جراحی کاهش پیدا کرده است. همین الگو برای واج ” آ ” وقتی که بین دو صامت تو دماغی تولید می شود دیده شده است مانند کلمه “من ” .

نتیجه گیری کلی از تاثیر عمل بینی بر صدا :

جراحی بینی می تواند به وسیله باریک کردن سوراخ های بینی ، مشخصات صدا را عوض کند. رینوپلاستی اثرات کوچکی بر روی صدا می گذارد اما این تغییرات به طور کلی برای بیشتر بیماران مشکل ساز نیستند. با این حال برای اشخاصی که به طور حرفه ای به صدای خود وابسته هستند جراح بینی می بایست قبل از عمل در مورد این تغییرات با بیمار صحبت کند و عمل جراحی خود محافظه کارانه تر انجام دهد.

اصلاح پره در جراحی بینی

با وجود اینکه در بیشتر موارد شکایت بیماران از بزرگی یا برآمدگی تیغه بینی است ؛ با این حال ممکن است گاهی علت اصلی بد شکلی بینی به سوراخ یا پره های بینی ارتباط داشته باشد. دقت داشته باشید که سوراخ و حفره های بینی بیشترین تاثیر را در چهره دارند به ویژه اگر حفره های بینی بزرگ یا نامتقارن باشند. همچنین حفره بینی کج یا بسیار کوچک مشکلاتی را در عملکرد تنفسی بینی ایجاد می کنند. بنابراین لازم است در طی رینوپلاستی در مواردی که مشکلاتی در فرم و شکل پره های بینی وجود دارد ، این عارضه نیز برطرف شود تا در نهایت ، بینی شکل مناسب و زیبایی پیدا کند و عملکرد تنفسی نیز بهبود یابد.

آیا اصلاح پره های بینی بدون جراحی امکان پذیر است ؟

اگر بینی شما مشکل جدی نداشته باشد و تنها عیب بینی بزرگی یا عدم تقارن سوراخ های بینی باشد ، بعد از انجام معاینات لازم ، در صورت تایید جراح زیبایی بینی ، می توان به کمک بی حسی موضعی در مدت زمان کوتاهی اصلاح پره های بینی را انجام داد.

عوارض و شایعات مربوط به جراحی بینی

حتما شما هم شایعاتی در خصوص مرگ در اثر جراحی بینی شنیده اید ! اما این موضوع تا چه میزان حقیقت دارد ؟ متاسفانه گاهی پخش این اطلاعات غلط و نادرست می تواند بسیاری از بیماران را از انجام این عمل بینی منصرف نماید. در حالی که این موضوعات کاملا بی اساس هستند ؛ با این حال امروزه برای جلوگیری از بروز هر نوع مشکلی از بیماران خواسته می شود تا یک سری آزمایشات انجام دهند تا صحت سلامت آن ها برای انجام عمل بینی مشخص شود و هیچ اختلال و مشکلی در فرایند جراحی ایجاد نشود.

بهترین فصل برای عمل بینی

ممکن است این سوال برای بسیاری از متقاضیان عمل رینوپلاستی ایجاد شود که بهترین فصل برای جراحی بینی چه زمانی است ؟ دقت داشته باشید که در حالت کلی انجام عمل زیبایی بینی در همه فصول سال امکان پذیر است و مشکلی را ایجاد نمی کند. لازم است متقاضیان این پروسه با در نظر گرفتن شرایط کاری و تحصیلی و همچنین موقعیت جغرافیایی که دارند ، فصلی را برای جراحی زیبایی بینی خود انتخاب نمایند که در آن احساس راحتی بیشتری دارند.

تجربه جراحی بینی با دکتر طاهریان

رابطه جنسی بعد از عمل بینی

یکی از سوالات متداول زیباجویان در دوران مراقبت های بعد از جراحی بینی ، در خصوص رابطه جنسی بعد از عمل است. در واقع بعد از جراحی تا مدتی باید از انجام فعالیت های پر تنش که با افزایش ضربان قلب و فشار خون همراه است ، خودداری شود ؛ به همین علت انجام فعالیت های جنسی حداقل تا یک ماه بعد از جراحی توصیه نمی شود ؛ چرا که این موضوع در افزایش تورم و خونریزی بینی بعد از جراحی تاثیر دارد و می تواند دوره نقاهت شما را طولانی تر نماید.

همچنین ممکن است در طول رابطه جنسی بعد از رینوپلاستی به صورت ناخواسته به بینی ضربه وارد شود و نتیجه جراحی شما را با تغییر همراه نماید. در رابطه با زمان شروع رابطه جنسی بعد از جراحی بینی ، نمی توان زمان مشخص و دقیقی را اعلام نمود ؛ چرا که این موضوع تا حد زیادی به شرایط بدنی هر فرد بستگی دارد.

چه زمان بعد از عمل بینی می توان حمام کرد ؟

برای جلوگیری از خیس و مرطوب شدن گچ بینی ، تا زمانی که پانسمان بینی شما برداشته نشده است ، حمام کردن توصیه نمی شود. اما از آنجایی که ممکن است حمام نکردن برای 7 الی 10 روز برای بسیاری از افراد آزار دهنده باشد ، باید بدانید که با حفظ رعایت برخی نکات می توانید بدن خود را از گردن به پایین بشویید و برای شست و شوی موها از یک همراه کمک بگیرید و به شیوه آرایشگاهی موهای خود را بشویید.

دقت داشته باشید که نباید مدت زمان حمام کردن طولانی باشد. همچنین از ایجاد بخار زیاد در حمام خودداری کرده و از خم کردن سر در حین استحمام بعد از جراحی بینی ، پرهیز نمایید و مراقب باشید تا گچ بینی ، خیس و مرطوب نشود.

 

جراحی بینی - دکتر طاهریان

 

پاسخ به سوالات متداول در رابطه با جراحی بینی

آیا امکان جراحی زیبایی بینی در بیماران مبتلا به کم خونی وجود دارد ؟

در پاسخ به این پرسش باید گفت بله ، با کنترل بیماری و همچنین تایید پزشک متخصص خون می توانید برای انجام این جراحی اقدام نمایید. همچنین برای اطمینان بیشتر قبل از عمل ، آزمایش خون گرفته می شود تا میزان هموگلوبین خون اندازه گیری شود. افرادی که میزان هموگلوبین خون آن ها بالای 10 باشد ، کاندید مناسبی برای عمل بینی هستند.

آیا جراحی بینی برای خانم های باردار ضرر دارد ؟

بله ، انجام جراحی های غیر ضروری مثل عمل زیبایی بینی در دوران بارداری به هیچ عنوان توصیه نمی شود. اگر قصد انجام این جراحی را دارید ، لازم است تا پایان شیردهی صبر نمایید.

آیا بعد از عمل بینی می توان از عینک استفاده نمود ؟

استفاده از عینک تا 3 ماه بعد از جراحی زیبایی بینی توصیه نمی شود ؛ زیرا فشار ناشی از عینک می تواند سبب درد و تغییر در نتیجه جراحی شود.

آیا می توان از دفترچه بیمه برای انجام جراحی بینی استفاده کرد ؟

این موضوع به هدف شما از انجام عمل بینی بستگی دارد. اگر این فرایند با هدف بهبود عملکرد تنفسی و اصلاح تیغه سپتوم بینی انجام شود ؛ به نحوی که هیچ تغییری در زیبایی ظاهری بینی ایجاد نشود ، در دسته عمل های درمانی قرار گرفته و بیمه هزینه های مربوط به آن را تحت پوشش قرار می دهد ؛ این در حالی است که اگر این فرآیند با هدف زیبایی انجام شود ، بیمه هزینه های مربوطه را تحت پوشش قرار نخواهد داد.

چه مدت بعد از عمل زیبایی بینی به هوش می آییم ؟

حدود یک ساعت بعد از جراحی

چه زمان می توان ورزش کردن را بعد از جراحی بینی آغاز کرد ؟

این موضوع به نوع فعالیت بدنی شما بستگی دارد. در خصوص فعالیت های بدنی سبک لازم است حداقل تا سه هفته صبر نمایید و در مورد ورزش هایی که احتمال آسیب به بینی وجود دارد و یا ورزش های که به فعالیت بدنی زیادی نیاز دارند لازم است تا 6 ماه صبر شود.

خندیدن در نتیجه جراحی بینی تاثیر دارد ؟

همانطور که می دانید در دستورالعمل های بعد از جراحی زیبایی بینی ، از بیماران خواسته می شود از خندیدن و گریستن بعد از عمل خودداری نمایند ؛ چرا که خنده و یا گریه شما سبب تحرک و کشیده شدن پوست اطراف بینی می شود و این موضوع می تواند در نتیجه جراحی بینی شما تاثیر گذار باشد.

 

دانلود PDF مقاله